SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

43. Altın Kiraz Festivali ve Ankara

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Körfez Belediyesinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Kiraz Festivalinin bu yıl 43. Sü gerçekleştirildi. İlçede yaşayanlar gibi bende bu heyecanlı, güzel ve eğlenceli etkinliği bekliyordum. 3 gün süren bu festivalde; yağlı güreş, uçurtma şenliği, konser ve birçok çeşitli aktivite oldu. Mübarek Ramazan ayı öncesinde Körfez’li hemşehirlilerimizin bu etkinliklere yoğun bir biçimde katılımları, beklenildiği üzere gerçekleşti. Festival için uzun ve yorucu çalışmalar yapıldı. Her sene daha da iyiye doğru yol alan Körfez’imizin bu festivali yine çok güzel geçti.

Bu etkinlikler kapsamında ben ve belediye’de çalışan 2 arkadaşım Ankara’ya gidip Kocaeli Milletvekillerimize davetiyelerini vermek için görevlendirildik. Ankara’ya gideceksiniz denildiğinde hafif bir heyecan duygusu hissettim. Koskoca belediyeden, kurumu temsilen 3 arkadaş ziyaret edecektik vekillerimizi.

21:00 İzmit’ten yola çıktık. Yolculuğun keyifli geçeceği en başıdan belli idi. Beraber çalıştığım ve mesai dışında da sürekli görüştüğüm Körfez Gençlerbirliği Kulüp Müdürü Ali Osman Baş Abim ve Halil CEYLAN ile bismillah dedik. Her şey planlı idi. Ali Abi arabayı sürecek, Halil co-pilot olarak radyoyu ayarlayacak bende arkada kendilerine yolluk malzemeleri acıktıklarında, ihtiyaç duyduklarında verecektim.

23:00 Bolu dağında mola verdik, çayımızı çorbamızı içip dinlendikten sonra tekrar yola koyulduk. Ali Osman Abi’nin uykusunun geleceğini düşündüğümüzden çeşitli sohbetlere girdik yolda. Hatta en son ismin son harfinden yeni bir isim türetme oyununu bile oynadık.

01:00 Ankara’ya vardık ve hemen bizleri misafir edecek olan kardeşimin evine ulaştık. Eve girer girmez herkes bir köşede uyuyakaldı.

10:00 Güzel bir Ankara sabahına uyandık. Takım elbiselerimizi giyip güzel bir sabah kahvaltısını yapıp afyonumuzu patlattık. Türkiye Büyük Millet Meclisine doğru yola koyulduk. Meclise girmek için baya bir dolandık. Yarım saatin sonunda içeri girebilmiştik.

Daha sonra Kocaeli AKP, CHP ve MHP vekillerini ziyaret edip, Körfez kirazını ve Altın Kiraz Festival davetiyelerini teslim ettik kendilerine.

İlyaş ŞEKER Beyin hoş sohbetini, esprili kişiliğini, babacan tavrını ailemden ve kendisini tanıyanlardan sürekli duyardım. Çok şükür bunu kendim de deneyimledim. O kadar mütevazı, kibirden uzak, hoş sohbet bir insandı ki kendisi ile olan çay sohbetimiz ne ara bitti anlayamadım. Yoğun meclis gündeminde bizlere zaman ayırarak, bizi ağırlayıp çay ikram edip sohbet eden kendisine teşekkür ederim.

Cemil YAMAN beyi ziyarete gittiğimizde ise kendisi ile çayımızı içerken odasındaki kitaplar dikkatimi çekti. Çok sayıda ve çeşitte kitapların hepsini okuduğunu öğrenince de çok mutlu oldum. Odasının bir bölümünü sadece kitaplara ayıran bir milletvekili ile tanışmanın hazzını sizlere nasıl anlatsam bilemiyorum. Resim çekilme merasimi sırasında arkadaşıma direk kendi şahşi cep telefonunu verip, bana bunları atarsan çok sevinirim dediğinde 3 arkadaş, ağızlarımız yarı açık, şaşkın bir halde birbirimize baktık. Daha sonra öğrendik ki tam bir halk adamı olan Cemil YAMAN’a ulaşmak çok kolaymış. Kendisinin cep telefonu Kocaeli’nde birçok kişide varmış zaten.

Mehmet Akif YILMAZ beyin ziyaretinde ise Ankara’nın yoğun ve stresli yönünün vekilimizi nasıl yorduğunu gözlemledim. Onca iş ve güç arasında bizleri kabul edip bizler ile çay içip sohbet ederken “karnınız aç mı ? beraber yemek yiyelim buraya kadar gelmişsiniz” diyince biz yine 3 arkadaş aynı şekilde birbirimize bakıp aynı şaşkınlık ifadesini verdik. Karnımız tok olduğu için kendisinin bu nazik teklifini geri çevirdik.

Tahsin TARHAN beye gittiğimizde yerinde yoktu. Danışmanlarına davetiyesini ve Körfez’imizin kirazını teslim ettik. Bizden numaramızı istediler ve ayrıldık. Bir saat sonunda kendisi bizi bizzat arayarak teşekkür etti.

Fikri IŞIK beyi yine ailemden duyduğum kadarıyla tanıyorum. Vizyon sahibi, karizmatik, ODTÜ mezunu bir vekil. 62 ve 64. Dönemlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yapmış, 65. Dönemde ise Milli Savunma Bakanlığı gibi çok kritik ve önemli bir göreve getirilen Bakanımızın Kocaeli’den seçilmiş olması ilimiz adına çok güzel bir durum. Milli Savunma Bakanımızı ziyarete gittiğimizde yoğun iş programı sebebiyle kendisini görme imkanımız olmadı. Davetiye ve Körfez kirazımızı Başdanışmanı Ahmet Bey’e teslim ettik. Kendisi de bizi çok güzel ağırladı, sohbet ettik ve Milli Savunma Müsteşarlığından ayrıldık.

Ankara gerçekten çok farklı bir şehirmiş… Milletvekillerimizin o doğal, insani davranışlarını gözlemleyip etkilenmemek elde değil. Onların da gerçekten halkın içinden, bizlerden birileri olduğunu görmek, gelen tüm misafirlerini ayakta karşılayıp tek tek tokalaşmaları, temsil ettikleri insanlarla sohbet etmeleri beni çok etkiledi. Eminim kendilerini ziyarete giden diğer vatandaşlarda benim ile aynı görüş ve düşünce içersindelerdir. Allah hepsinden razı olsun, bu Ülkeye, bu Millete hizmet edecek gücü versin. Rabbim onları utandırmasın inşallah.

Teşekkürler.

***

Her cumartesi günü ücretsiz olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni rehber eşliğinde gezme fırsatını kaçırmayın derim.

***

Körfez Belediyesi 43. Altın Kiraz Festivali 3-4-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Cuma günü Ağadere Caddesinde başlayan korteje Körfezli hemşehirlilerin ilgisi büyüktü. 43. Altın Kiraz Festivalinin en büyük ve önemli etkinliklerden birisi olan yağlı güreş müsabakası 5 Haziran tarihinde 10:00- 18:00 saatleri arasında Sevindikli Köyü Güreş Alanında yapıldı. Emeği geçen Körfez Belediyesi Spor Okullarında görev yapan Körfez’li güreşçi abim Veysel ŞİRİN ve diğer güreş hocalarının emeklerine sağlık.

 


07 Haziran 2016 Salı 08:33
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI