21 Ekim 2018 Pazar

Bizim Gazete

ÇOCUK SUSAR SEN SUSMA

Sefer Faruk ÖZKURT

Sefer Faruk ÖZKURT

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

  

 

         Yer Adana, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli.... YER TÜRKİYE ! Bu olayın geçtiği ülke malesef canım ülkem. İçerisinde Türk ulusunun yaşadığı, vatanı için gözünü kırpmadan canını feda edecek insanların çok büyük çoğunlukta olduğu ülkem. Üç beş kuruşluk insanların da malesef yer aldığı ülkem. Kendilerine uygun bir kelime bulamadığım insanların yaşadığı ülkem. Ama hep söylerim ve söyleyeceğim insanlar geçici baki olan TÜRKİYE.

         Gazetelerin üçüncü sayfalarında neredeyse her gün görebileceğimiz insanlık dışı suçlardır. Öncelikle olayı sadece  Türkiye'ye mal etmemek gerektiğinin altını çizmeliyim. Genel olarak çocuk istismarı bir problemdir. Olayı Türkiye'ye indirgemeyerek genel olarak fikirlerimi belirteceğim. taciz ve tecavüz bana göre en ağır suçlardandır. Kişi kendini tatmin etmek için başkalarının özgürlüğünü kısıtlayarak onlara bu hayvanlığı yapma hakkını kendinde asla bulmamalıdır. Hele hele bu tip olaylar çocukların başına geldiğinde durum daha içler acısı bir hal almaktadır. başta bu tip suçlar olmak üzere, diğer tüm suçların önüne geçilmesinin yegane koşulu olarak güvenilir, hızlı işleyen ve de bağımsız bir yargı sistemi gerekmektedir. Kamuoyunun bu konuda ki genel ve değişmeyen beklentisi ise İDAM !

         Olması gerekeni değil, çoktan olması gerekeni istiyoruz. Özellikle bu suça teşvik edici demeçler verenlerin hala ekranlarda tutunabiliyor olması da cabası !

         Dün köpeğe tecavüz ederken yakalanan moruk bugün 3 yaşındaki çocuğa tecavüz etmeye çalışırken yakalanan soysuz. Caydırıcı yasa ve kadın erkek eşitliğine ve kadın erkek iletişimine dair ilk okuldan itibaren bilinçlendiren ders programı istiyorum, istiyoruz.

         Ne diyeyim ki ALLAH belasını versin. Hayvana, kadına, çocuğa şiddet uygulayan herkesin.

         **     **     **

 

         Bu   haftasonu  ailemin Başiskele'de bulunan evlerinin elektirik ile ilgili bir takım işleri vardı. led döşemeler, priz çekmeler... Baya baya külfetli bir işlemdi. Sağolsunlar Körfez'in bana göre en iyi elektirik ustaları olan Yunus YANAR ve UĞUR KABAKÇI arkadaşlarım gerçekten özverili bir çalışma ile evin komple çehresini değiştiren işlemleri yaptılar. Kendilerine bir kez daha burada sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.


19 Şubat 2018 Pazartesi 12:56
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Büyükşehir tarihinin en büyük projesinin temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk metro hattı olacak olan Gebze OSB -Darıca Sahil Hattının temeli atıldı

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

Viyadük altları bakıma alındı

Viyadük altları bakıma alındı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Bu iş aşk işi, gönül işi

Bu iş aşk işi, gönül işi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI