büyükşehir

15 Temmuz 2020 Çarşamba

bizimgazete

BİR GENÇLİK DÜŞÜNÜYORUM..!

Mustafa ERANIL

Mustafa ERANIL

E-Posta : m.eranil@hotmail.com

BİR GENÇLİK DÜŞÜNÜYORUM..!
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
Geceleri gündüz, yokuşları düz eden; vatanı-milleti için gecesini-gündüzüne katan; her türlü sıkıntıyı bertaraf etmek için gerekirse canını feda eden bir gençlik..!
Bir Genlik Düşünüyorum..!
Fen ilimleriyle meşgul olurken, din ilimlerini asla ihmal etmeyen, ‘Allah’ dediği zaman kalbi yerinden fırlayacak gibi kendinden geçen; geçtiği her yerde güzellikten başka bir şey bırakmayan, alınlarında secde izi, kafalarında vatan-millet aşkı olan bir gençlik..!
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
Dinini, dilini, kalbini, beynini, benliğini, birliğini, sevgisini, saygısını, namusunu, hanesini, gayesini, sevdasını, mevtasını, dirisini, bu gününü, yarınını, anasını, babasını, yar’ını, sevdasını düşünen ve bu güzel, mukaddes değerler için her şeyini feda etmeye hazır bir gençlik..!
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
Dostuna sırt çevirmeyen, düşmanına teslimiyet bayrağını çekmeyen, haksızlık karşısında titrediği zaman dünyayı titreten, doğruluk karşısında kadife gibi yumuşak davranan, kararlı, inançlı, bilinçli, bilgili, bilge bir gençlik..!
 
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
Geçmişine sahip çıkan, geleceğine ümitle bakan, büyüğüne saygıda kusur etmeyen, küçüklerini asla sevgisiz bırakmayan, ağızlarında rakı kokmayan, donlarında koku bulunmayan, beti benzi solmamış, sararmamış, alınlarında nur, gözleri ışıl ışıl, sözleri güven telkin eden bir genlik..!
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
‘Bu bayrak inmez, vatan bölünmez’ diyen, bu ülkü uğruna her şeyini feda edebilecek kadar fedakar, ‘vatan sevgisi imandandır’ fermanını bütün benliğinde hisseden, hissettiklerini hayatında tatbik eden, mazlumları güldürmek için gerekirse kendisi ağlayan bir gençlik..!
Bir Gençlik Düşünüyorum..!
Aileyi gaile olarak görmeyen, annesine kocakarı, babasına moruk gözüyle bakmayan, değerlerimizin dillendirildiği ağıtları, değişleri, türküleri, destanları, fermanları, ‘müzik’ adına hiçbir zoptirik tıngırtılara değişmeyen bir gençlik..!
Bir Genlik Düşünüyorum..!
        Üstad Necip Fazıl’ın ifade ettiği gibi, “Bugün komik üniversitesi, hokkabaz profesörü, yalancı ders kitabı, demagog politikacısı, çıkartma kâğıdı şehri, muzahrafat kanalı sokağı, takma diş fabrikası, fuhuş albümü gazetesi, mümin zindanı mâbedi, temeli yıkık ailesi, hâsılı kendisini yetiştirecek bütün cemiyet müesseselerinden aldığı zehirli tesiri üzerinden atabilecek, kendi öz talim ve terbiyesine memur vasıtalara kadar nefsini koruyabilecek, destanlık bir meydan savaşı içinde ve bu savaşı mutlaka kazanmakla vazifeli bir gençlik...”
Bir Genlik Düşünüyorum..!
        Gönül verdiği dava uğruna her türlü cezaya ve cefaya maruz kalsa dahi bu zorluklara göğüs germeye azimli ve kararlı; hedefine ulaştığı zaman ise her şeyi sahibine verebilecek kadar olgun ve mütavazi, her şeyin Mevla’dan olduğunu kavrayacak kadar da edebpi ve saygılı bir  Gençlik..!
Bir Genlik Düşünüyorum..!
        Rabb’inin iradesine inanmada asla milimlik şüpheye düşmeyen, ortada yapılması gereken bir iş için ise herkesten evvel kendini mes’ul ve vazifeli adleden, mazlumların yanında, zalimin karşısında bulunan, kilitlendiği hedefte hiç geri adım atmayan ve hep ileriye doğru yol alan bir gençlik..!
Bir Genlik Düşünüyorum..!
        Haneleri yıkılıp, planları bozulduğu, birliği dağılıp, kuvvetleri tarumar olduğunda, derin bir inanca sahip ümitli;yeniden kanatlanıp zirvelere merdiven dayadığında da mütevazi ve müsamahalı bir gençlik..!
        Bir Gençlik Düşünüyorum..!
        Haklı olduğu davasını hak yollarla savunan, asla ve katiyen şiddete başvurmayan, küheylanlar gibi çatlarcasına güzelliğe doğru koşan, üveyk gibi kanatlanıp güzel hasletler etrafında pervaz eden bir gençlik..!
        Bir Gençlik Düşünüyorum..!
        Allah’ın emrinden çıkmayan, Peygamberimizin tavsiyelerini asla ihmal etmeyen, elinde Kur’an, kalbinde iman, ilim ve bilim ile meşgul olan, Din-i Mübin-i İslam’ı her yere hakim kılmak için gaye-i hayale sahip olan bir gençlik..!
        Bir Gençlik Düşünüyorum..!
        Verilen vazifeyi tam manasıyla yerine getiren, her haliyle herkesi kendine hayran bırakan, düşeni tuttuğu zaman kaldıran, mukaddesata dil uzatanları vurduğu zaman yere yatıran, haykırdığı zaman dünyayı inleten yürekli, bilekli, merhametli ve mert bir genlik..!
        Bir Gençlik Düşünüyorum..!
        Seni düşünüyorum ey genç İnsan..! Yıllardır hayalinle yaşıyorum… Gelip, vazifeyi alacağın günleri düşlüyorum… Gel ki Hazreti Ebubekir’in cömertliği, Hazreti Ömer’in adaleti, Hazreti Ali’nin ilmi ve irfanı, Hazreti Osman’ın merhameti sarsın dünyamızı… Sen gel ki, Osmanlı’nın torunları yeniden dünya düzeninde söz sahibi olsun… Sen gel ki, inim inim inleyen Müslümanların yüzü gülsün… Sen gel ki, sen gittikten sonra yok olan güneş, yeniden ülkemiz üzerinde doğsun… Ben Alem-i Baki’ye intikal etmeden sen gel ki, mücrim şu garip Eranıl’ın gözleri ve benliği de senle müşerref olsun… Hadi gel..!
       
 
 
 


30 Aralık 2012 Pazar 14:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Öztürk ‘’15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız’’ Dedi.

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Dolayısı ile yaptığı

Başkan Söğüt, “Birliğimizi tüm dünyaya gösterdik”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI