19 Mayıs 2019 Pazar

BİZİM GAZETE

BAK GÖRÜRSÜN..!

Mustafa ERANIL

Mustafa ERANIL

E-Posta : m.eranil@hotmail.com

BAK GÖRÜRSÜN..!
 
Gök çökse, yer yarılsa, denizler karaya vursa, dünya alev alev yansa, her tarafta çile ızdırap olsa, güneş doğmasa, etraf karanlık olsa, bitse yönler, yollar son bulsa, bu vatan ebedi payidar kalacaktır BAK GÖRÜRSÜN..!
Bir bir yıkılsa ocaklar, toprağa düşse bütün canlar, sel gibi aksa kanlar, kırılsa, kalmasa tutunacak bütün dallar, hainlere mesken olsa kekik-çiçek kokan dağlar, bu bayrak ebedi dalgalanacaktır BAK GÖRÜRSÜN..!
Lal kesilse diller, boş çevrilse bütün eller, işlevsiz kalsa bedenler, küsse bize bütün gönüller, kifayetsiz kalsa söylenen sözler, fersiz kalsa ışıl ışıl bakan gözler, ülkemiz, lider ülke olacaktır BAK GÖRÜRSÜN..!
Engeller koysalar yolumuza, perçin vursalar ağzımıza, yasak koysalar dertli dertli çalan sazımıza, kiprit suyu dükseler geçmişimize mazimize;  ahlak, maneviyat, güzel haslet diye feryad-ı figan ederiz BAK GÖRÜRSÜN...!
Hainler durmasa, her gün birimizi vursa, etrafımızı düşman sarsa, gözümüzü kör edip, kafamızı yarsa, dünya karşımızda dursa,  Çanakkale’de olduğu gibi bir ölür, bin diriliriz BAK GÖRÜRSÜN...!
Dizseler bizi kurşuna, savursalar her birimizi bir yana, tuz ekseler kanayan yaraya, atsalar bizi zindana, davamızdan vazgeçmeden, yolumuzdan dönmeden, inim inim inleyerek yakarışımızı sürdürürüz BAK GÖRÜRSÜN...!
Zekeriya Peygamber gibi testereyle kesseler, Seyyid-i Müezzin gibi kayalarla ezseler, diyardan diyara bizi sürgün etseler, ‘al sana gani gani para’ deseler, derdimizin delisi olmaktan geri durmayız BAK GÖRÜRSÜN..!
Akıtsalar oluk gibi kanı, cehenneme çevirseler her bir yanı, unutturmaya çalışsalar toprakta kefensiz yatanı, karış karış satsalar bu cennet vatanı, vatan-millet diyerek yeniden filizleniriz  BAK GÖRÜRSÜN..!
Bırakın ceddime zampara desinler, geçmişimi iftiraya belesinler, çağdaşlık adı altında her türlü naneyi yesinler, dinini yaşayanı ‘yobaz’ bilsinler, hakikatleri haykırmak için Hakk’ı savunacağız BAK GÖRÜRSÜN..!
Amerika bir yandan gelsin, yanına Rusya’yı da alsın, yetmezse Çin’de onlarla olsun, yedeklerinde Fransa-Almanya bulunsun, kurdukları planları bir bir başlarına çalacağız BAK GÖRÜRSÜN..!
Harici düşmanlar çok olsun, dahili hainler onlarla iş birliği kursun, beraber olup derin devletler kursun, güç olsun iyiliğe karşı dursun,  teker teker tutup, zindana atıp, yolumuza devam edeceğiz BAK GÖRÜRSÜN..!
Anamızdan ayırsalar, babamızı zindana atsalar, evladımıza kurşun sıksalar, sevdiklerimizden bir bir bizleri ayırsalar; bizim sevdamız vatandır, millettir, mukaddesattır diyerek haykıracağız BAK GÖRÜRSÜN..!
Param parça etseler bedenimizi, söz söyletmeseler kesseler dilimizi, boğazımıza bassalar, kıssalar sesimizi, her türlü işkenceye maruz bıraksalar bizi; biz yeryüzünü yeniden şekillendirmeye aday oluruz BAK GÖRÜRSÜN..!
Bir cennet vaat etseler, cehennem ile bizi tehdit etseler, bedenimizi lime lime dilseler, davandan vazgeç deseler; Üstad gibi, ‘Ne gözümde cennet sevdası, ne cehennem korkusu var’ diyerek şahlanırız BAK GÖRÜRSÜN..!
İnandık… Güvendik… Tevekkül ettik… Sevdik… Uğrunda binlerce can verdik… Binlerce can daha verirdik… Haksızlığa suskun asla kalmadık… Haykırdık… Bu haykırışımız, Hakk’ın gür sesi olacak BAK GÖRÜRSÜN..!
Davamız, deva’mız olacak… Bu vatan, ebedi var olacak… Al bayrak göklerde dalgalanacak… Millet, hakikaten söz sahibi olacak… Gelecekte bir gün gelecek, iyilikler kötülüğe galebe çalacak BAK GÖRÜRSÜN..!
Eranıl göçüp gitse bu dünyadan… Yakarışını kesmez asla Hüda’dan… Kimse diyemez bana, ‘bu bir rüya, uyan bu rüyadan’, hayalimdeki hakikatler bir gün hayatımda hakikat olacak BAK GÖRÜRSÜN..!
Amin..!              
 
MUSTAFA ERANIL
Körfez-KOCAELİ
05332520975
m.eranil@hotmail.com
 


07 Ocak 2013 Pazartesi 08:41
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI