SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

AŞIĞIM AŞIK!..

Mustafa ERANIL

Mustafa ERANIL

E-Posta : m.eranil@hotmail.com

         AŞIĞIM AŞIK!..

        Dert büyük. Menzil uzak. Yol uzun. Gidilen yollar bin bir tehlike ile dolu. Kurtlar, kızanlar, yılanlar, çıyanlar var. Her bir yanımız, bin bir bela-musibet ile dolu. Bu uzun ve zorlu yolda, ‘bende varım’ diyebilecek bir yiğit arıyorum. Ve bir ses oradan bana haykırıyor: ‘Dur yolcu!.. Ben de varım’ diyor. Bu zorlu yolda bana yoldaş olacak yürekli insanının AŞIĞIYIM.

        Her bir yer müstehcenlikle dolmuş. Gelenek-görenek rafa kaldırılmış. Evlatlar anaya-babaya başkaldırmış. Sokaklar, fuhşiyat kokuyor. Karnını evde doyan gençler, beyinlerini bir başka yerde doyuruyor. Dünya zevkleri ile zevklenip, uyutulmayı, zevk-i sefa içinde yaşamak olarak değerlendiriyorlar. İşte bu zevklerin esiri olmamış, kalbine güzelliklerden başka bir şey koymamış gençlerin AŞIĞIYIM.

        Bu devlete ihanet eden insanlarla doldu bu ülke. Kimi Amerika’nın ‘maşası’ oldu, kimi Rusya’nın. Kimi ise Kızıl Çin’e hayran oldu. Türk büyükleri bir kenara bırakıldı. Ecnebilere özendi. Kimi ise sahte hocalara muhabbet duydu.  Muhabbeti ve sevgisi Türk-İslam büyüklerine duyan o engin düşünceli gençlerin AŞIĞIYIM.

        Bu ülke için, bu millet için, bu devlet için bir insana ihtiyaç duyulduğu zaman, Necip Fazıl Kısakürek’in ifade ettiği gibi ‘sağa-sola bakmadan, ben varım diyebilecek’ bir gençlik arzuluyorum. Yolları düz eden, geceleri gündüz eden, her türlü zorluğun üstesinden gelebilen, ailesini, gaile görmeyen, anasına saygı, babasına hürmet, küçüğüne sevgi hasletlerini ön planda tutan bir gençliğe AŞIĞIYIM.

        Yeri geldiği zaman meydanlara inerek mücadelesini veren, davasına sadık, şerefsizce yorganda ölmeyi değil, şereflice yorganda ölmeyi tercih eden, inandığı davadan bir milim dahi olsa dönmeyi ‘en büyük döneklik’ kabul eden, milletine sevdalı değil, kara sevdalı olan, bu ülkeye ve bu millete düşman olanlara ‘şedit bir düşmanlık’ besleyen yiğitlerinin AŞIĞIYIM.

        Başka kültürlere özenmeyen, aşka huylara bezenmeyen, vatanın ve milletin derdini, en büyük dert olarak gören, bu derdin giderilmesi için tek başına dahi yolda yürümesini bilen, derdinin delisi, ülkenin sevdalısı, milletine aşık insanların AŞIĞIYIM.

        En büyük rehberi Kur’an olan, bu rehberin dünya rehberi olması için hiçbir şeyden korkmayan, yaşamasının anlamını bu davada kabul eden, ‘Ben Kur’an için yaşıyorum’ diyebilen canını, cananını her şeyini bu uğurda feda edebilen yürekli, bilekli, mert, cesur, davasını delisi büyük dava adamlarının AŞIĞIYIYIM.

        Siyonizm karşı dik duran, inandığı şeyleri haykıran, ‘Çin’e katliam yapıyorsunuz’ diyebilecek kadar yürekli, İsrail’e ‘siz katilsiniz’ diyebilecek kadar cesur, bu güne kadar ülkeye zarar verenlere karşı, ‘hesabını vereceksiniz’ diyebilecek kadar kararlı, ‘dik duruşlu devlet reisine AŞIĞIYIM.

        Ülkeye ve millete karşı bu güne kadar mücadele etmiş, vücutları bizimle olan, beyinleri başka yerler tarafında idare edilen, kendi menfaatlerini, bütün menfaatlerin önünde tutan, ülkeyi bir ahtapot gibi yutmaya çalışan, milletimizi birbirine düşüren, bizi sömüren, iliğimizi emen, ülkemizin kalkınmasına takoz koyan hainlerin cezalandırılması adına her türlü cefaya katlanan hâkimlerin, savcıların AŞIĞIYIM.

        Bu ülkenin kalkınması için gerekirse canını verebilen, ülkemizin büyümesine engel olanları ise düşman gören, ‘bu can, bu bedende oldukça, bu millete ve bu devlete hiçbir alçak el basamaz, dil uzatamaz, göz koyamaz’ düşüncesinde bulunan, engin düşünceli, yüksek fikirli, ilim-irfan sahibi olan güzel hasletli insanların AŞIĞIYIM.

 


12 Mart 2017 Pazar 15:38
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI