18 Aralık 2018 Salı

Bizim Gazete

DÜŞÜNCE GÜCÜ

HANİFE BARIŞ

HANİFE BARIŞ

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

  

Düşünce gücü kendi gerçekliğinizi yaratmanız için kilit bir role sahiptir. Fiziksel dünyada algıladığınız her şeyin, düşünce ve inanışların görünmez dünyasında bir kaynağı vardır. Bu yüzden bireyin düşüncelerini kontrol edebilmeyi öğrenmesi oldukça önemlidir. Bu şekilde sahip olmak ya da deneyimlemek istediğiniz şeyleri hayatınıza çekebilir, kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz.
Dış dünyada gerçekleşen her şeyin içsel bir nedeni vardır

Fiziksel dünyada karşılaşılan her şeyin bireyin iç dünyasında ya da zihninde var olan bir kaynağı vardır. Kurulan bu sebep sonuç ilişkisinin aslında düşünce gücünün temeli olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka deyişle yaşadığınız şartlar ve durumlar, düşüncelerinizin ve inanışlarınızın bir sonucu olarak gerçekleşir. Finansal durumunuz, sağlığınız, ilişkileriniz, kısacası hayatınızın her alanı düşünce ve inanışlarınızın bir yansımasıdır. Düşünceleriniz gerçeklerinizi oluşturur.

Düşünceleriniz canlıdır

Dünyaya gelmiş tüm büyük bilgelerin bize söylediği ortak bir şey var: “Her şey enerjiden oluşur.” Üstelik bu öğreti bugün modern tıp tarafından da doğrulanıyor.

Düşünceleriniz de her şey gibi enerjiden oluşur. Yazar William WalkerAtkinson bunu şu şekilde ifade ediyor: “Zihnin statik enerji olduğu yerde düşünceler dinamik enerjiyi oluştururlar.” Bir başka deyişle düşünceleriniz canlıdır. Belli bir düşünceye odaklandığınız her an, bunun karşılığında belirli bir frekansa ya da titreşime erişirsiniz.
Düşünce gücünüzü hayatınızı değiştirmek için kullanın

Köklü inanışlarınızın konumlandığı yer bilinçaltınızdır. İçinde bulunduğunuz şartları değiştirmek ve istediğiniz şeyleri kendinize çekmek için bilinçaltınızı programlamayı ve yeniden düzenleyebilmeyi öğrenmelisiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu yaratıcı görselleştirme yöntemidir. Bu yöntemde düşüncelerinizin temel aracı hayal gücünüzdür. Düşüncelerinizi zihninizde görselleştirerek bunların yansımasını fiziksel dünyada gözlemleyebilir ya da deneyimleyebilirsiniz.

Belirli düşüncelerin önemi

Düşüncelerinizi istediğiniz şeyleri kendinize çekmek için kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta, bunların belirli olmasıdır. Örneğin istediğiniz şey bir değişimse, zihninizin belirli bir değişime odaklandığından emin olmalısınız. Diğer türlü farkında olmadan birçok değişimi kendinize çekebilir, sonrasında ise kendinizi bir kaosun içinde bulabilirsiniz.

                                   Gelişim uzmanı: Hanife BARIŞ

 


 Kaynak,Yazar:   
  philosophtalk.org.     
 mind-your-realty.com 
 the-open-mind.com

 


22 Kasım 2018 Perşembe 19:54
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’e bir yeni işletme daha

Körfez’e bir yeni işletme daha

Tahir Büyükakın’danKTO’ya Ziyaret

Tahir Büyükakın’danKTO’ya Ziyaret

Viyadük altlarına LED aydınlatma

Viyadük altlarına LED aydınlatma

Otoban Üstü Camii’nin minaresi tamamlandı

Otoban Üstü Camii’nin minaresi tamamlandı

Kanala düşen köpeği zabıta ekipleri kurtardı

Kanala düşen köpeği zabıta ekipleri kurtardı

Başkan Baran’ın ziyaretçi trafiği

Başkan Baran’ın ziyaretçi trafiği

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI