19 Haziran 2018 Salı

BİZİM GAZETE

EVLİLİK..

HANİFE BARIŞ

HANİFE BARIŞ

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com


            Son yıllarda müthiş artış gösteren boşanmalar ve geçimsizlikleri duydukça üzerinde ısrarla durulması gereken bir konu olarak değerlendiriyorum..Ve farklı bir açıdan ele almaya çalışacağım..

Evet; Evlilik kararı bilindiği üzere hem YARADANIN emri hemde çok ciddi bir karardır..Ve aile gibi çok mukaddes bir oluşum, toplumun en temel yapı taşlarındandır..Bunu sürdürebilmek için ise ciddi fedakarlık ve sevgi ile yoğurulmuş,aşk dolu ,muhabet dolu bir gönülle ancak taçlanır..

          Bu kararı almanın en önemli sebebi yeni bir hayata merhaba demenin yanı sıra duygusal bir doyum alma hissidir..peki son yıllarda evliliklerin iyi gitmemesinin ve ayrılıkla sonuçlanmasının temel sebebi nedir?

           Herkesin kendi içinde verdiği cvpları duyar gibiyim..Ve verdiğiniz cvplara karşı aslolan ‘’AŞKSIZ’’ bir evliliklerin tarafları yıprattığını görüyorum..Bir çoğumuzda ‘’AŞK’’ karın doyurmuyor da diyebilirsiniz..Yahut  ‘’severek evlendi de ne oldu ‘’ diyebilirsiniz..her ikisinde de vereceğim cvp şu:

GERÇEK AŞK…

          İki sevdanın birleşmesi ile vuslata giden yolda yoldaşlıktır..Nefretledeğil;AŞKLA…

Lakin burda ‘’ mantıkla’’ yapılan evliliklerin çoğunun içsel bir çatışmaya dönüştüğünü ve belli bir süre geçince karşılıklı yıpranmalara sebep olduğunu görüyoruz..Peki neden? Çünkü mantık belli bir süre sonra doyuyor..Zenginlik,para,mal,mülk, güzellik…Hepsi zamanla hazlarını yitiriyor..

          Ama ruh halen aç..İşteburda tam da burda ‘’ AŞK’’ devreye giriyor..Ruhun arayışı başlıyor..Şimdi ise ‘’mantık ‘’ devre dışı..

         Neden ‘’AŞK’’Evliliği? Ruhun doyduğu her anlamda,sevginin bulunduğu her ortamda maddi olanakların vermiş olduğu hazzın binlerce kat daha üstün bir seviyede bizleri mutlu edeceğini bilmeliyiz .Çünkü ruh doymaya başlayınca olağanüstü bir değişim başlamış oluyor..

       Mantık evliliği ise şuna benzer..Taptaze bir sebzeyi düşünelim, yemyeşil ve gösterişli..Bir tencereye su ile beraber koyup kaynamaya hatta ısınmaya bırakalım..Ve sonuç..Sizinde bildiğiniz gibi yeşil yapraklar solmuş,rengini kaybetmiş ve suyu ise boz bir renge dönüşmüş..Ve içilmez..

       Söylenildiği gibi ‘’AŞK ‘’ evliliği ise kahve çekirdeğine benzer..Kaynarken dahi etrafa müthiş bir koku yayar..Suyu ise muhteşem tattadır..İçtikçe haz alır ve dinlenirsin..

       İşte ‘’AŞK EVLİLİĞİNİN’’ kısaca tarifi..Rengiyle,kokusuyla,tadıyla iki kişinin birbirine meftun olması..

   KALBİNİZLE KALIN EMİ….

 

 GELİŞİM UZMANI

      HANİFE BARIŞ

 


24 Ekim 2017 Salı 14:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Ak Partililer Hacı Osman Mahallesinde Esnaf Ziyareti Yaptı

Ak Partililer Hacı Osman Mahallesinde Esnaf Ziyareti Yaptı

Ulaşımda yaz dönemine geçiliyor

Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark, ulaşım araçlarında yaz dönemi sefer saatlerini değiştiriyor

Körfez Devlet Hastanesi’nde Sürpriz İftar

Körfez Devlet Hastanesi’nde Sürpriz İftar

Siyasetimizin özü; Vatandaşa hizmet

Siyasetimizin özü; Vatandaşa hizmet

Körfez Trabzonlular’da devir teslim yapıldı

Körfez Trabzonlular’da devir teslim yapıldı

Ramazan’da çocuklar eğlenirken öğreniyor

Ramazan’da çocuklar eğlenirken öğreniyor

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI