22 Mayıs 2018 Salı

Bizim Gazete

Yeni Parti

HACI LATİF İŞCEN

HACI LATİF İŞCEN

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 Bir siyaset izleyicisi olarak her daim aktörlerin sahne alışını detaylıca inceler ve katma değeri olan her olguyu taktirle karşılarım.

 Çok partili rejimin içeriğini ve çeşitliliğini kabul eden yönetimlerde beklenti yeni parti dediğimizde; siyasi aktörlerin karizmatik lider vasfına sahip , toplum tarafından kabul gören ve en önemlisi oluşturduğu kadrolarla değişim yaratabilecek yönetim yapısını oluşturmasıdır.

Yeni partinin yapısına baktığımda; - Bir çoğu çeşitli hükümetlerde görev almış, bulunduğu makamı temsil etmek dışında katkı sağlamamış siyasetçiler.

- Genel Başkanı ise dünya görüşü farklı olmayan sıradan bir kimlik ve lider olduğunu düşünüyorum. Lider olarak kendini ortaya koyar iken temelini nereye dayandırdığını yani ideoloji kararsızlığı açıkça görünüyor.

 - Karizmatik lider vasfı olmadığı İçin zamanla oteritesi tartışılacağını düşünenlerdenim.

 - Yeni Parti Lideri , Mevcut coğrafyayı okumak yerine bu düzen içinde ne yapacağını ortaya koymayan siyasi üslubu belediye başkanı hitabetinde farklı olmayan bir görünüm içindedir.

- Her hangi bir temel ideolojiye sahip olmayan ve yalnızca kendilerini farklı konumlarda görmek isteyen siyaseti meslek edinmiş kişilerin oluşturduğu bu yapının ilk seçimde dağılacağını düşünüyorum.

- Kamuoyu gündemleri ile algı operasyonlarının dahi işe yaramadığı almış olduğu sınırlı destekle açık ve seçik görülmektedir.

- Teşkilat yapısı kurulmamış bir siyasi hareketin var olma süreçi ne yazık ki mümkün değildir.

- Temsiliyet noktasında ise hiçbir siyasi parti tabanına hitap etmeyen karmaşık bir ideoloji yapısı ile hareket ettiğini düşünüyorum. Sözün özü Ne AKP, Ne MHP , Ne de CHP ye rakip ve güç olacakları kanısındayım. Bu arada bize hayırlı olsun demek düşer ancak bu olgu içinde yer alan az sayıda ki arkadaşlarım daha önce bir çok konuda yaptığım yorumlarım tutarlılığının size yol göstereceğini umuyorum

. İbni Haldun'un dediği gibi " Kök tür ağacı yeşerten dal başkasının aşısı ile tutar " Bende ekliyorum " Başkasının aşısı ile tutan ağacın meyvesini aşıyı yapan yer " İnşallah bu aşıyı başkaları yapmamıştır

 Latif İşcen


24 Ekim 2017 Salı 20:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Hacı Osman, Mimarsinan ve Atalar Mahalle Sakinleri İftarda Bir Araya Geldi

Hacı Osman, Mimarsinan ve Atalar Mahalle Sakinleri İftarda Bir Araya Geldi

RAMAZAN AYI HARCAMALARI ARTTIRDI

RAMAZAN AYI HARCAMALARI ARTTIRDI

Körfez’de 19 Mayıs coşkusu

Körfez’de 19 Mayıs coşkusu

Yavuz Sultan Selim’de bin 500 kişilik iftar

Genci yaşlısı binlerce Körfezli iftar sofrasında buluşuyor… Yavuz Sultan Selim’de bin 500 kişilik iftar

YARIMCA YELKEN KULÜBÜ DİDİM’DE

YARIMCA YELKEN KULÜBÜ DİDİM’DE

Can kaybı olmaması bizleri sevindirdi

Çınar Park Otel’in sahiplerini ziyaret eden Başkan Baran; Can kaybı olmaması bizleri sevindirdi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI