11 Ağustos 2020 Salı

bizimgazete

MEVZU VATANSA..

FERİDE ARSLANTAŞ

FERİDE ARSLANTAŞ

E-Posta : bizimgazete41@gmali.com


"Mevzu bahis vatansa,gerisi teferruattır" demiş ulu önder.Vatan denilince herkesin eminim bi içi coşar.Çünkü; o aşk öyle bir aşk ki,öyle bir sevda ki,hiçbir şeye benzemez.Vatan denilince;feryadın gök kubbeye yükselir.Genci yaşlısı,çoluk çocuk demeden,bir olup mücadelemizi eder,gerekirse de canımızı  seve seve veririz ki,,Tarihte de birçok yaşanmışlıklarımız var.Mezar taşlarında isimsiz şehitlerimiz var. Merhum NİHAL ATSIZ'ın çok sevdiğim şu sözleri geldi aklıma."Dün sultanlara taptığı zannolunan bu millet,millî mevcudiyetini tehlikede görünce,bir kumandanın emri altına girmiş,hayatını ortaya atarak istiklâlini ve istikbalini kazanmıştır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir.

İleri!.." diyerek  tüm zorluklara göğüs gererek,kanlarının son damlasına kadar hiç yılmadan zorlu bir mücadele verip,Milletine aydınlık,mutlu ve rahata kavuşmuş bir gelecek bırakmak,için sayısız Şehitler verilse de,Allah'ın  izniyle, bu büyük mücadele zaferle sonuçlanmıştır.TÜRK'ÜN gücünü,bölünmez bütünlüğünü,dünyadaki tüm ülkelere de göstermişlerdir.Atatürk ve İngiltere Kral'ı Edward arasında yaşanmış bir olayı paylaşmadan geçemedim.Kral Edwar; İstanbul'a geldiği zaman, yatından bir motora binerek Dolmabahçe Sarayı'na yanaşır. Atatürk de rıhtımda onu beklemektedir. Deniz dalgalı olduğundan, kralın bindiği motor, sürekli inip çıkmaktadır. İmparator rıhtıma çıkmak istediği bir sırada, eli yere değerek tozlanır.

O sırada Atatürk; elini uzatmış bulunduğundan, kral da ona elini uzatmadan önce mendiline silmek ister. Ama Atatürk hemen devreye girer ve:"

 "Yurdumun toprağı temizdir,o elinizi kirletmez."diyerek kralı elinden tutup rıhtıma çıkarır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk,vatanına, milletine olan sevgisiyle bilinen, adını tarihe altın harflerle yazdıran,büyük şahsiyetin ta kendisidir.

Bülbülü altın kafese koymuşlar,ille de Vatanım demiş.İkna edilmişlerle yola çıkanlar,yarı yolda kalır.İnanmışlarla yola çıkanlar her daim başarıya ulaşırlar.Ötekileştirmeyelim,itmeyelim birbirimizi, Şehidimin kanıyla rengini alan,ŞANLI Bayrağımın altında,Tek Vatan,Tek millet  olduğumuzu idrak ederek, kardeş olduğumuzu unutmadan, kıymetini bilelim.Sahip çıkalım, koruyalım,kollayalım, bölünmeyelim,  böldürmeyelim bize emanet edilen bu cennet Vatanımızı.Satmayalım bir karış toprağını dahi.Büyük üstada merhum Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı,düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı,sen şehit oğlusun incitme,yazıktır atanı, verme dünyaları alsan da bu cennet Vatanı "Canımızı veririz,Vatanımızı vermeyiz. İşte biz, böyle yürekli bir TÜRK MİLLETİYİZ.Uğruna birçok bedel ödediğimiz Vatanımız için,bir ölür,bin diriliriz.Ecdadımın, Şehidimin kanıyla sulanan bu topraklar bizim namusumuz,şerefimiz,özgürlüğümüzdür.

Kısacası;vatan bizim benliğimiz,vazgeçilmezimizdir.Bu güne kadar Vatanımız için Mücadele etmiş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,silah arkadaşlarını,tüm Aziz Şehitlerimizi, rahmetle,minnetle anıyorum.Kabirleri Nur, Mekânları Cennet olsun.Tüm Gazilerimizden de Allah razı olsun...Zafer bayramımız kutlu olsun.Ne mutlu Türküm diyene.


30 Ağustos 2019 Cuma 08:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Yarımca Nazende ışıl ışıl oldu

Körfez Belediyesi’nin Yarımca sahilinde hayata geçirdiği Nazende Kafe ve Restoran’ın bahçesindeki ağaçlar

Başkan Söğüt, “Uyarmaya, denetime devam edeceğiz”

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte Körfez genelindeki ‘koronavirüs’ denetimlerine katılan

Körfez’de Ağustos ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gündem

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI