16 Eylül 2019 Pazartesi

Bizim Gazete

MEVZU VATANSA..

FERİDE ARSLANTAŞ

FERİDE ARSLANTAŞ

E-Posta : bizimgazete41@gmali.com


"Mevzu bahis vatansa,gerisi teferruattır" demiş ulu önder.Vatan denilince herkesin eminim bi içi coşar.Çünkü; o aşk öyle bir aşk ki,öyle bir sevda ki,hiçbir şeye benzemez.Vatan denilince;feryadın gök kubbeye yükselir.Genci yaşlısı,çoluk çocuk demeden,bir olup mücadelemizi eder,gerekirse de canımızı  seve seve veririz ki,,Tarihte de birçok yaşanmışlıklarımız var.Mezar taşlarında isimsiz şehitlerimiz var. Merhum NİHAL ATSIZ'ın çok sevdiğim şu sözleri geldi aklıma."Dün sultanlara taptığı zannolunan bu millet,millî mevcudiyetini tehlikede görünce,bir kumandanın emri altına girmiş,hayatını ortaya atarak istiklâlini ve istikbalini kazanmıştır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Ordular! İlk hedefiniz Akdeniz'dir.

İleri!.." diyerek  tüm zorluklara göğüs gererek,kanlarının son damlasına kadar hiç yılmadan zorlu bir mücadele verip,Milletine aydınlık,mutlu ve rahata kavuşmuş bir gelecek bırakmak,için sayısız Şehitler verilse de,Allah'ın  izniyle, bu büyük mücadele zaferle sonuçlanmıştır.TÜRK'ÜN gücünü,bölünmez bütünlüğünü,dünyadaki tüm ülkelere de göstermişlerdir.Atatürk ve İngiltere Kral'ı Edward arasında yaşanmış bir olayı paylaşmadan geçemedim.Kral Edwar; İstanbul'a geldiği zaman, yatından bir motora binerek Dolmabahçe Sarayı'na yanaşır. Atatürk de rıhtımda onu beklemektedir. Deniz dalgalı olduğundan, kralın bindiği motor, sürekli inip çıkmaktadır. İmparator rıhtıma çıkmak istediği bir sırada, eli yere değerek tozlanır.

O sırada Atatürk; elini uzatmış bulunduğundan, kral da ona elini uzatmadan önce mendiline silmek ister. Ama Atatürk hemen devreye girer ve:"

 "Yurdumun toprağı temizdir,o elinizi kirletmez."diyerek kralı elinden tutup rıhtıma çıkarır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk,vatanına, milletine olan sevgisiyle bilinen, adını tarihe altın harflerle yazdıran,büyük şahsiyetin ta kendisidir.

Bülbülü altın kafese koymuşlar,ille de Vatanım demiş.İkna edilmişlerle yola çıkanlar,yarı yolda kalır.İnanmışlarla yola çıkanlar her daim başarıya ulaşırlar.Ötekileştirmeyelim,itmeyelim birbirimizi, Şehidimin kanıyla rengini alan,ŞANLI Bayrağımın altında,Tek Vatan,Tek millet  olduğumuzu idrak ederek, kardeş olduğumuzu unutmadan, kıymetini bilelim.Sahip çıkalım, koruyalım,kollayalım, bölünmeyelim,  böldürmeyelim bize emanet edilen bu cennet Vatanımızı.Satmayalım bir karış toprağını dahi.Büyük üstada merhum Mehmet Akif Ersoy'un da dediği gibi "Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı,düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı,sen şehit oğlusun incitme,yazıktır atanı, verme dünyaları alsan da bu cennet Vatanı "Canımızı veririz,Vatanımızı vermeyiz. İşte biz, böyle yürekli bir TÜRK MİLLETİYİZ.Uğruna birçok bedel ödediğimiz Vatanımız için,bir ölür,bin diriliriz.Ecdadımın, Şehidimin kanıyla sulanan bu topraklar bizim namusumuz,şerefimiz,özgürlüğümüzdür.

Kısacası;vatan bizim benliğimiz,vazgeçilmezimizdir.Bu güne kadar Vatanımız için Mücadele etmiş, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,silah arkadaşlarını,tüm Aziz Şehitlerimizi, rahmetle,minnetle anıyorum.Kabirleri Nur, Mekânları Cennet olsun.Tüm Gazilerimizden de Allah razı olsun...Zafer bayramımız kutlu olsun.Ne mutlu Türküm diyene.


30 Ağustos 2019 Cuma 08:09
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt Vatandaşlara Aşure Dağıttı

Başkan Söğüt Vatandaşlara Aşure Dağıttı

Macaristan ülke tanıtımı 17 Ekim’de

Başkan Büyükakın, Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis’i makamında ağırladı.

Özel Körfezim Eğitim Kurumları Yoğun İlgiye Teşekkür Ediyor

Özel Körfezim Eğitim Kurumları Yoğun İlgiye Teşekkür Ediyor

Özel Körfezim Eğitim Kurumları Yoğun İlgiye Teşekkür Ediyor

Özel Körfezim Eğitim Kurumları Yoğun İlgiye Teşekkür Ediyor

Başkan Söğüt Çırak’ı Tebrik Etti

Başkan Söğüt Çırak’ı Tebrik Etti

Söğüt’ten Yeni Kaymakama Hoşgeldin Ziyareti

Söğüt’ten Yeni Kaymakama Hoşgeldin Ziyareti

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI