11 Temmuz 2020 Cumartesi

bizimgazete

SEVMENİN TADI EN GÜZEL HUZUR

EMİNE ÜNLÜ

EMİNE ÜNLÜ

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 

Çevreme gözlemci olarak bakıyorum da bir koşturmaca almış başını gidiyor.En acısı da ölüme doğru her geçen günler bir adım daha yaklaştırırken göz açıp kapanıncaya kadar misali olan hayattan mutlu olmak var iken mutsuzluklar için uğraşılıyor neredeyse. Doyumsuz olmuş çoğunluk,hani herkesin ağzında bir söz vardır ya eskiler diye ne oldu da eskilerdeki o istenilen yaşam yok oldu.Bence bir yemek sofrasındaki bir tabaktan yenilen yemeğin mutluluğunu anlamayanlar çoğalan tabaklarda ki soğukluk içerisindeki ifade edemediklerinden eskiyi özlüyoruz diyorlar.O eskilerde samimiyet vardı,muhabbet vardı kahkalarla dolu evler vardı,ataya saygı vardı,toprağına sahiplenme vardı,vatanına sahip çıkma vardı.Kimsenin cebinde akrep yoktu yardım etmek vardı.Teknoloji ne kadar gelişiyorsa sobanın fotoğraflarıyla avunur oldu yürekler. 

 

Aşklar,sevdalar o zaman daha sahiplenilirdi.Zoru görünce nasıl olsa çoook etrafta gözüyle bakılmazdı.Bir eli tutmak apayrıydı.Nefislerini terbiye etmeyenler daha çok,daha çok dercesine hareket ettikçe bu düzenin renkleri kapkara olmaya mahkumdur.Almanın da,çoklarında sonu yoktur.Ölüm kapıyı çalınca sadece kefenden başkasını götüremiyor Hak yolunda.Nereye baksak karamsarlıklarla dolu,tecavüzlerle dolu,şiddetlerle dolu kendimi kaosun içindeymiş gibi hissediyorum.Etrafımız lunaparktaki DÖNME DOLAP GİBİ OLDU.Ayrımcılık nereye kadar süreceķ ķi toprağın altında eşitken.

 

 SENİ SEVİYORUM sözünü kimler hakkıyla söylüyor ki? sevmek emek isterken,zorluklar içinde bırakmak olmuş sevdiklerini.Bırakılıyorsa da bunun adına sevmek denilemez.

Çevremde on kişiden sekizi sahil kasabasına gitme peşinde.Nereye gidilirse gidilsin o düşünceler içindeyken orda da mutluluk olmayacaktır.Olduğumuz yerde çare bulamıyor isek gittiğimiz yer nere olursa olsun hep bir yerlere gitme arzusu içinde olacağımızdır ve tek yaptığımız arka sıralardan kaçmaya çalışmaktır.

 EY HAYAT IRMAĞINDAN SU İÇENLER!GELİN SORALIM CANLARA Kİ GÜZELLİĞİ NE OLDUDA GIDIYOR.BEN HEP SENİNİM DİYORDU ŞİMDİ NEYİ BULDUDA GİDİYOR demiş YUNUS EMRE.

 SEVMEYİ BİLENLERE SELAMIM OLSUN


25 Mart 2020 Çarşamba 11:27
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI