22 Temmuz 2018 Pazar

Bizim Gazete

KÖRFEZ’DE NE KALDI Kİ…

Cemal Açıkgöz

Cemal Açıkgöz

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

Her zaman yazıyoruz. Körfez sahipsiz kent diyoruz. Her yazdığımız zaman birileri kalkıp bize, ‘siz bilerek yazıyorsunuz’ diyorlar.
Bilinçli bir şekilde yazdığımızı düşünüyorlar. Kimi zaman bize dişlerini gıcırdatıyorlar. Aslında hiçbir zaman birilerini kötüleyelim diye bir şey yapmadık. İş olsun diye bir şey yazmadık.
Her yazdığımız haberin ve köşe yazısının muhakkak suretle bir kaynağı bir dayanağı vardı. Hiç unutmuyorum. Bundan 4-5 yıl öncesiydi. Yine bir seçim arifesindeydik. Körfez’den Fen Lisesi gidecek dedik. Birileri bize güldü. Milletvekili Muzaffer Baştopçu olayı inkâr etti. Yok dediler. Ak Parti ilçe başkanı ‘yok böyle bir şey’ dedi. Biz ısrar ettik.
Bu milleti kandırmayın dedik. Sonuçta ne oldu. Fen lisesi Körfez’den gitti.
Şimdi soruyorum sizlere? Yanlış mı yazmışız. Peki, o dönemde bizim aleyhimize yazan gazeteler vardı.  ‘Fen Lisesi gitmeyecek’ diye bizim tersimize yazılar yazmadılar mı? Yazdılar. Sonra ne oldular?  Her haberde olduğu gibi yine yanıldılar.
Millet nazarında suçlu konumuna düştüler. Bizim haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bizim, yanlış olmadığımız tescillendi. Yine onun gibi, Körfez’den İZGAZ Şubesi gidecek dedik. Yine birileri ‘Donkişot’ olmaya soyundu. Yok dedi. Gitmeyeceğini söyledi. Ne oldu? Oda Körfez’den gitti. İZGAZ için bir şubemiz bile yok artık.
Şimdi ısrarla diyoruz ki Körfez Devlet Hastanesi semt sağlık merkezi olacak. Hastane statüsünden kaldırılacak. Bakın şimdi biz bunu dedik ya, siyasiler ‘yok öyle bir şey’ diye çıkacaklar meydana. Yine açıklama yapacaklar. Allah aşkına bu siyasetçiler bu milleti kandırmak için özel eğitim mi alıyorlar?
Var böyle bir durum. Kesinlikle devlet hastanesi, hastane statüsünden kaldırılıyor. Bununla ilgili imzalar atıldı. Göreceksiniz… Gidecek… Gitmesine gidecek ama yine kimse sesini çıkarmayacak. Yine olan, bizim milletimize olacak. Yine olan Körfez halkına olacak. Millet mağdur olacak,. Millet perişan olacak.  Bu gün ülkemizde ki birçok ilden daha fazla nüfusa sahip olan Körfez yine yokluk ve mağduriyet içinde kalacak. Siyasiler meydana çıkacak, iki kelime söyleyecek, her zaman ki gibi bu millet yine bu yalanları ve bu süslü püslü kelimeleri yutacak.Uyumaya devam edecek. Oysaki bu durum karşısında siyasi parti temsilcileri başta olmak üzere sivil toplum örgütü yöneticileri ayağa kalkmalı. Fırlamalı. Gerekli her türlü yasal zeminde bireysel ve toplumsal tepkisini koymalıdır. Hastanenin hangi şartlarda olursa olsun Körfez’den gitmesi engellenmelidir. Ama bizim milletimiz duyarsız. Bazı damarlarında ki asil duygu yok edilmiştir. Yine ses çıkmayacak. Yine kimse bir şey demeyecek. Yine bu hizmet müessesesi körfez’den gidecek. Ve mağdur olan bizler yani Körfez halkı olacaktır. Göreceksiniz.
Pehlivan’dan açıklama
Bir önceki köşe yazımda gündeme getirdiğim konular nedeniyle Körfez Belediye Başkanımız Yunus Pehlivan beni aradı. Köşe yazısı ile ilgili değerlendirmelerimi, değerlendirdi. Hacı Osman Mahallesi’nde önemli yatırımların yapıldığını, gecikmenin kendilerinden değil, müteahhit firmalardan kaynaklandığını, bu alanda 15 trilyonluk yatırımın yapıldığını söyledi. Aynı zamanda dağlardan gelen yağmur suyunun hiç şehir içine akışı olmadan direk denize dökülecek şekilde menfez çalışmalarının olduğunu dile getirdi. Büyük bir yatırımın olduğunu ifade etti. Bizde kendisine, halkın söylediklerini ve şikâyetlerini gündeme getirdiğimizi belirtik. Takipçisi olacağımızı söyledik. İnşallah söylenen şeyler gerçekleşir ve burada ki insanlar daha fazla mağdur olmadan burada ki yatırım sonlanır. Halkın mağduriyeti biter. İnsanlarımız sıkıntı çekmez. Bizde ‘güzel bir cadde oldu’ diye haber yaparız. Bekleyelim ve görelim. Görelim Mevla neyler, ne eylerse güzel eyler…


01 Ekim 2012 Pazartesi 15:22
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Otobüs duraklarına güneş enerjisi ile aydınlatma

Otobüs duraklarına güneş enerjisi ile aydınlatma

Körfez’i en iyi onlar bildi

Körfez’i en iyi onlar bildi

KTO'dan, Körfez Kent Konseyine İade-i Ziyaret

KTO'dan, Körfez Kent Konseyine İade-i Ziyaret

Körfez rengarenk oldu

Körfez rengarenk oldu

Körfez’de ‘teşekkür’ turu devam ediyor

Körfez’de ‘teşekkür’ turu devam ediyor

Körfez'de dereler temizleniyor

Körfez'de dereler temizleniyor

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI