SAADET

22 Mart 2019 Cuma

BİZİM GAZETE

NEDEN HEREKE, DERİNCE’YE BAĞLANDI

Cemal Açıkgöz

Cemal Açıkgöz

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 NEDEN HEREKE, DERİNCE’YE BAĞLANDI

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın bir sözü vardı. 
Konuşmasında Erbakan, ‘Biz ve diğerleri’ diye başlardı söze. Evet, burada da bir Bizim Gazete var, bir de diğerleri. 
Öyle ki her yaptığımız haber, her gündeme getirdiğimiz konu, günler değil, haftalarca konuşuluyor. Kimi zaman bir yıl sonra tekrar aynı haberimiz gündeme geliyor. 
Körfez Devlet Hastanesi ile ilgili yapmış olduğumuz haber, gerçekten büyük yankı uyandırdı. Konuşuldu. Daha çok konuşulacak gibi. Ne kadar siyasiler ‘yok burası kapanmayacak’ dese de kimse siyasilere itibar etmiyor.
 Neden itibar etmiyor? 
Bu güne kadar dedikleri hangi bir şeyi gerçekleştirdiler ki… 
Hangi verdikleri sözü yerine getirdiler ki… Halk arasında, ‘Siyasetçidir, ne dese yeridir’ anlayışı var. 
Güven hiç yok. İtimat yok. 
Belki de ülkemizde en güvensiz insanlar, siyasetçilerdir. Şayet siyasetçilerin bu güne kadar söylediği sözler yerine getirilmiş olsaydı, öyle zannediyorum ki, bu gün Kayseri’de bile deniz olacaktı. Neden mi? Hani bir CHP’li vekil seçim çalışmaları esnasında, ‘Kayseri’ye deniz getireceğim’ dememiş miydi? Demişti. Siyasetçilerin söylemlerine ve eylemlerine gülmekten başka yapacağımız bir şey yok. Ne kadar gayret gösterilirse gösterilisin, siyasiler bir kere güvenirliliğini yitirmiştir. 
Bu yüzden vatandaşlar, siyasilerin Devlet Hastanesi ile ilgili sözlerine inanmıyorlar, inanmazlarda…
Evet, Devlet Hastanesi statü olarak kapatılacak. Bunu bilmeyen yok. Bunu siyasilerde biliyor. Ancak siyasiler, mevcut varlıklarını muhafaza etmek için mutlak suretle ‘yok böyle bir şey’ demek zorundalar. Ne zamana kadar? Elbette seçimlere kadar. Seçimlerden sonra ne olacak? Seçimlerden sonra hastane kapatılacak.
Bunun böyle olacağını size bir kısa örnekle izah etmek istiyorum. Hereke’de bir sağlık polikliniği var. Bu poliklinik nereye bağlı? Biliyor musunuz? Derince Araştırma Hastanesi’ne bağlı… 
Neden buraya bağlı? Hiç düşündünüz mü? Hereke, statü olarak Körfez’e bağlı değil mi? 
Körfez’in bir mahallesi değil mi? 
Hal böyle iken, neden burası sanki Derince’nin bir mahallesi imiş gibi, Derince Araştırma Hastanesi’ne bağlı? Bunun net bir cevabı var. Kanun, uygulamaya konuldu. 
Burası derinceye bağlandı. Körfez Devlet Hastanesi’de poliklinik olarak kesinlikle Derince’ye bağlanacak. Bunun kaçarı göçeri yok. Ne yaparsanız yapın, ‘yalancının mumu yatsıya kadar yanar’demiş atalarımız, sizinki o zamana kadarda sürmeyecek. Burası kapanacak? Verdiğim örnek, aslında geleceği, şimdiden özetliyor. Ancak, anlamak için kapasite, kavramak için düşünme şuuru gerekir. Başka bir arayışlara girmek, başka söylemlerde bulunmak ve başka yönlerde çıkar yolu aramak, gerçekten doğru değil.
Ak Parti ilçe başkanı bana göre siyaseti en iyi bilenlerden. Bir yandan ‘yok hastane kapanmayacak’ diyor; diğer taraftan da , ‘Derinceye bağlanması taraftarıyım’ diyor. Yani keskin ve net ifade kullanmaktan kaçıyor. Biliyor işini. Biliyor nerede ve nasıl konuşacağını. Biliyor ki çıkan kanun, mecburiyetten hastanenin Derince’ye bağlanmasını sağlıyor. Ama halka en çok ihtiyacı olduğu şu zaman da da çıkıp bu hakikati söyleyemiyor. Ama, görünen köy kılavuz istemez. Hakikatle hem siyasiler, hem bu vatandaşlar bir gün yüz yüze gelecek. Ve görecekler o zaman aynayı-konyayı.
Şimdi siyasilere tekrar sormak istiyorum: HEREKE SEMPT POLİKLİNİĞİ NEDEN KÖRFEZ’E DEĞİLDE DERİNCE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTAHANESİ’NE BAĞLANDI? 
Neden? Cevabını verebilir misiniz? Mantıklı bir izahını nasıl yapabilirsiniz?
 Soruyorum. Bu halk soruyor. Sakın ha çıkıpta meydana ‘yok böyle bir şey’ demeyin olur mu? Çünkü rezil olursunuz. Gerçi sizin yerinize rezil olacak yandaşlarınız var. Verin üç beş kuruş para, sizin adınıza çıksınlar meydanlara bir yerlerini yırtarcasına Internet sitelerinden, sosyal paylaşım sitelerinden, e-amil adreslerinden sağa sola göndersinler. 
Siz, neden kendinizi üzesiniz ki… 
Akıllı siyaset izliyorsunuz. 
Maşalarınız varken, elinizi hiç ateşe sürmüyorsunuz. 
Bu konuda önünüzde şapka çıkarıyorum.
 


15 Ekim 2012 Pazartesi 15:05
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI