SAADET

17 Şubat 2019 Pazar

Bizim Gazete

KÖRFEZ TİCARET ODASI SEÇİMLERİ ve YAŞANAN GELİŞMELER

Cemal Açıkgöz

Cemal Açıkgöz

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

 KÖRFEZ TİCARET ODASI SEÇİMLERİ ve YAŞANAN GELİŞMELER

Bir önceki sene Ekim ayında yapılması planlanan Körfez Ticaret odası seçimleri, OHAL uygulaması neticesinde 6 ay ertelenmişti. 

 Ertelenen seçimler nihayet 5 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Komiteye seçilmek isteyenler, başkanlığı düşünenler gece-gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Öyle çalışıyorlar ki, görenler zanneder bu insanlar 'başbakan' olacak. Komite için çalışan insanlara soruyorum, 'Ne var bu komite üyeliğinde de bu kadar yoğun çalışıyorsun?' diye. Hepsinin söylediği şey, 'hiç bir şey' oluyor. Ama ne hikmetse gece-gündüz demeden çalışmalar devam ediyor, kutuplaşmalar yaşanıyor; kalpler kırılıyor, gönüller yıkılıyor.

Evet, seçimler geldi çattı. Seçimler ertelenmeseydi, ön plana üç gurup çıkıyordu. Birinci gurupta, mevcut başkan Sibel Moralı ve TÜRKÖZ İnşaat Firması'nın sahibi Recep Öztürk bulunuyordu. İkinci grupta Mehmet Allak  ile hareket eden Doğu Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi iş adamlarının oluşturduğu blok. Üçüncüsü ise  Körfez'in yetiştirdiği önemli değerlerden olan FSL Şirketler Topluluğu'nun sahibi Hacı Latif İşcan ve ekibi.  Aradan geçen 6 aylık ertelenme sürecinde önemli gelişmeler oldu. Mevcut Başkan Sibel Moralı, 'Ben komiteye dahi girmeyi düşünmüyorum' diye açıklama yaptı. Bu açıklama Körfez'de büyük yankı uyandırdı. Neden böyle bir açıklama yapma gereği duydu? Bunun için çok düşünmeye gerek yok. Bildiğiniz gibi geçen yıl Ekim Ayı'nda yapılacak seçimlerde Recep Öztürk için çalışan Sibel Moralı, Recep Öztürk'ün tanıtım programına katılmıştı. Bu program sonrası  Barış Gazetesi Sahibi Sayın Aysun Erankaya Sibel Moralı ile bir röportaj yaptı. Röportajı'nda Sibel Moralı, " Bu toplantıya katılmakla yanlış yaptım. Recep Öztürk beni kandırdı.' açıklamasında bulundu. Çok cüretkar bir açıklamaydı. Her yerde lobi kuran, okul derneklerine kadar müdahale eden Recep Öztürk'e karşı 'kazan kaldırmak' yürek isterdi. Sibel Moralı bunu yaptı ve merçe-cesurca bir açıklama yaptı; Körfez halkının gönlünde önemli bir yer edindi. Herkes ayakta alkışladı; güzel övgü dolu sözler söyledi.  Aradan geçen 6 aylık zaman sürecinde 'ben komiteye dahi girmek istemiyorum' diye açıklama yapmasının iki nedeni var. Birinci nedeni, kendi komitesinde Hacı Latif İşçen'e karşı zafer kazanamayacak olması, diğer nedeni ise Recep Öztür'le aralarının açık olması ve onun yanında bulunmak istememesidir. Çok doğru bir karar aldı. Tebrik ediyorum. Buradan şunu da belirtmek istiyorum ki, Sibel Moralı'nın geleceği çok açık. Brova Sibel Moralı. Yıpranmadan bırakmasını bildin. Tebrikler.

Gelelim Mehmet  Allak meselesine. Doğu kökenli ve Mustafa Efe'nin dostlarını yanına almıştı. Ama yapılacak seçimlerde 'Başkanlık için aday değilim' diye açıklama yaptı. Bu karara saygılıyım.  Şimdi Doğan Bozkurt ve ekibiyle hareket ediyor. Madem girmeyecek ise, oluşan bloğun dağılmaması için isabetli bir karar. Karadeniz gurubu tamamıyla Erdoğan Bozkurt'u destekliyor. Nedeni ise, Recep Öztür'ün, tıpkı Sibel Moralı'ya yaptığı yanlışlık gibi, rahmetli Mustafa Efe'ye de yanlış yapmıştı. Hatta Rahmetli Mustafa Efe'yi düzenlediği iftar programlarına bile davet etmemişti. Rahmetli Mustafa Efe, bu duruma çok gönül koymuş, Recep Öztürk'e yakın iş adamlarına bu durumu söylemişti. Karadeniz ekibi, 'Recep Öztürk rahmetli Mustafa Efe'ye çok çektirdi, bu yüzden bizim onun yanında yer almamız yanlış olur; Efsane Başkan Mustafa Efe'nin hatırına saygısızlık yapamayız ve bu yüzden Recep Öztürk'ü ve ekibini istemiyoruz' diyorlar. Çok isabetli bir karar ve bu karardan dolayı da Karadenizli iş adamlarını tebrik ediyorum. Hacı Latif İşcen de kesinlikle Erdoğan Bozkurt ve ekibini desteklediğini açık bir şekilde ifade ediyor.  Gözüken odur ki, çekişmeli bir oda seçimi olacak. 7 yıldır 'başkan olacağım' diye tutturan ve gece gündüz demeden 7 yıldır çalışan Recep  Öztürk'ün işi kolay değil.

Seçimler şimdiden hayırlı olsun.

 


12 Mart 2018 Pazartesi 09:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI