16 Ocak 2018 Salı

Bizim Gazete

HİÇ KAYBOLMADI HEYECANIMIZ!..

Cemal Açıkgöz

Cemal Açıkgöz

E-Posta : bizimgazete41@gmail.com

          HİÇ KAYBOLMADI HEYECANIMIZ!..

Tam 10 yıl oldu.

Dile kolay..

Kabul etmek gerekir ki, gazetecilik zor bir iştir. Bu mesleğe yüreğini koyamayan, kendisinden bir şey bekleyen okuyucularına bir şey veremez.

Biz, zor olanı tercih edenlerdeniz. Doğruları yazmaktan başka hiç bir zaman bir düşüncemiz olmadı. Yıldırmak istediler. Saldırdılar. Mahkemeye verdiler. Çeşitli engellerle önümüzü kesmek istediler. Kim kanuni yollarla çıktı karşımıza, kimi kaba güç kullanma eğiliminde oldu. Biz, bunlara hazırlıklıydık. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, biz doğru bildiğimiz yoldan bir adım dahi geri adım atmadık. Hep ileri, hep ileri dedik. Ve tam 10 yıldır sizlerleyiz.

Bu on yıllık süre içinde, sayısız saldırılara maruz kaldık. Hiç birine aldırış dahi etmedik. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yolunuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizim tek bir gayemiz var, bu milletin kanını emen, bu millete yanlış yapan, bu milletin kutsal değerleriyle alay edenlerledir bizim mücadelemiz.

Şöyle geriye bakıyorum da, çok önemli hizmetlere imza attığımız görüyorum. Kimi zaman kendi kendime, ‘YA BİZ OLMASAYDIK’ dediğim zamanlar çok olmuştur. Neden mi? İnanın bunun çok nedenleri var. Nedenleri saymaya kalksak, inanın sayfalar yetmez. Ama bir kaç tane örnek vermek istiyorum.

Okuyucularımız iyi bilirler ki, buranın önemli inşaat firmasından biri olan TÜRKÖZ firmasının zaman zaman yanlışlıklarını dile getirdik. Bunu bizden başka yazan hiç bir gazeteci de olmadı. Kötü mü yaptık?

Asla kötü yapmadık. Bir art niyet gözeterek mi bu firmanın yanlışlıklarını yazdık? Kesinlikle hayır. Bu firma ile ilgili neler yazdık, neler yapıldı?

Bir kaçını size sayayım:

Türköz Firması tarafından yapılan Balıkçı Sitesi ile ilgili haberi gündeme getirdik. Üst katının imara uygun olmadığını yazdık. İlgili makamlar harekete geçti, imara uygun olmayan bu sitede bir taktım düzenlemeler yaptırdı. Kötü mü yaptık? Kesinlikle hayır. Kazanan kim oldu? Tabiî ki Körfez oldu.

Yine TÜRKÖZ Firması’nın Derince’de yapmış olduğu evleri gündeme getirdik. Burada yapılan yanlışlıkları, vatandaşların mağduriyetini dile getirdik. TÜRKÖZ Firması bu eksiklikleri yerine getirdi. Yine kazanan vatandaşımız oldu.

Yine, PETKİM Okulu ile ilgili çok büyük yanlışlığın düzeltilmesi, bizim yayınlarımız sayesinde oldu. TÜRKÖZ Firması yaptığı okulun arsasını, sözleşmede belirtilenden çok daha az okula vermişti. Biz bunu gündeme getirdik. Yetkili kurumlar hareket e geçti. Bir takım ölçümler yaptı. Ve sonunda okulun arsası büyütüldü. Kazanan kim oldu? Öğrencilerimiz oldu. Körfez halkı oldu.

Son olarak PETKİMPARKTA BÜYÜK YOLSUZLUK VAR diye bir haber yaptık. İlden iki müfettiş görevlendirildi. İnceleme başlatıldı. Yine kazanan Körfez halkı oldu.      

İşte Bizim Gazete’nin sadece bir firma ile ilgili yaptığı haberler ve Körfez’e kazandırdığı kazanımımlar. Bunlar gibi yüzlerce daha örnek verebiliriz.

Bilindiği üzere bizim hala sürümcemede ve kapatma eğilimde oldukları Bir Devlet Hastanesi problemimiz var. Biz Haber yapıp kamuoyu yaratmamış olsaydık, şimdi devlet hastanesi kapanmış olacaktı.

İnanın hiç bir art niyet taşımaksızın haberlerimizi yaptık.Her yaptığımız haber ayrı bir önem, ayrı bir ses getirdi.

Bu güne kadar biz, doğru bildiklerimizden taviz vermeden yayıncılık hayatımızı sürdürdük. Bundan sonra da hiç bir taviz vermeden aynı yayın anlayışımızı sürdüreceğiz. Biz biliyoruz ki, birilerinin düzenini biz bozduk. Bu yüzden bize kin beslediler, kan kustular, diş gıcırdattılar.

Ne önemi var ki bunların. Biz, dün hangi çizgideysek, bu günde aynı çizgideyiz. Yılmadan, yıkılmadan, durmadan yolumuza devam ediyoruz, hem de daha güçlü bir şekilde. İleriki günlerde çok daha önemli sürprizlerle karşınıza çıkacağız.

Bu halk bizim yanımızda var olduğu müddetçe, inanın nice güzelliklere imza atmamak olmaz. Dün güzelliklere hep birlikte imza attık, bu günde atıyoruz, inşallah yarınlarda da atacağız.

Birliğimiz, dirliğimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenler, ellerine koskoca bir ‘HİÇ’ geçecektir. Alsınlar o ‘HİÇ’ denilen şeyi tepe tepe kullansınlar. Biz, dünden daha güçlüyüz, yarında bu günden daha güçlü olacağız. Bütün zorlamalara,  teyakkuzlara, saldırılara, iftiralara, dedikodulara rağmen. Çünkü bizim bir idealimiz var: Vatana-millete-din-i mümin İslama hizmet. Gerisi bizim için teferruat.

Bu güne kadar bizimle var olan, bizimle aynı yolda yürüyen dostlarımıza ve okurlarımıza teşekkür ediyorum. Varlıkları bizlere güç verdi. Allah hepsinden razı olsun.


19 Ağustos 2015 Çarşamba 09:55
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Kanallar temizleniyor

Kanallar temizleniyor

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Körfez Savcılığından Dev Holdinge Operasyon

Milliyet ve Hürriyet gazetesinin haberine göre Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü akaryakıt

Söğüt’ten Baran’a ilk ziyaret

Baran : Teşkilatlarımızın fikri bizler için önemlidir

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI