21 Ekim 2018 Pazar

BİZİM GAZETE

UBER BASIN AÇIKLAMASI

uber-basin-aciklamasi

UBER BASIN AÇIKLAMASI
15 Mayıs 2018 Salı 22:04

 Bugün basında yer alan Uber sürücüsünün alkollü yakalandığına dair iddialara yönelik Uber genel merkezden yapılan basın açıklamasını aşağıda bilginize sunarız.

 

Basın Açıklaması

 

Uber, alkol kullanımı konusunda hiçbir tolerans göstermemektedir ve sürücü ortakları bu kuralı kayıt sırasında kabul ederler. Bahsi geçen olayın bir Uber yolculuğu sırasında yaşanmadığını teyit ediyoruz. 

Ek bilgiler

 

 

Olay bir Uber yolculuğu esnasında yaşanmamıştır ve sürücü olay günü Uber platformunda aktif değildir. Buna rağmen, önlem olarak sürücünün Uber platformuna erişimi engellenmiştir.

 

Uber'in alkol/uyuşturucu kullanımını kesin olarak yasaklayan politikası uygulamada mevcuttur. Daha detaylı bilgi için buradan ulaşabileceğiniz Topluluk Kurallarımız'da bu açıkça belirtilmiştir. (Tüm sürücü ortakları sürüşe başlamadan önce bu kurallara uyacaklarını taahhüt eder ve sürücü ortağı anlaşmasını kabul eder.)

 

Bir sürücünün veya yolcunun uygunsuz ya da tehlikeli bir şekilde davrandığına dair bir bildirim aldığımızda, soruşturma süresince sürücünün ya da yolcunun  uygulamayı kullanmasını önlemek için uygulamaya erişimini kaldırırız.

 

Akıllı telefonlardan önce mümkün olmayan bir şekilde, teknolojimizi, yolculuk öncesinde, esnasında ve sonrasında güvenliğe odaklanarak kullanmaya devam ediyoruz.

 

Telematik gibi son teknoloji ürünlerle olayları ön görmek, önlemek ve azaltmak

          da buna dahildir.

 

Ayrıca tüm geri bildirimleri sürekli takip eden ve gerektiği şekilde eş zamanlı olarak aksiyon alan 7/24 acil destek ekibimiz mevcuttur. Bu konuda daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu doğrultuda, geri bildirimler de kritik öneme sahiptir. Her yolculuktan sonra, yolcular sürücüleri, sürücüler de yolcuları puanlamaktadır. Güvenlik ekibimiz bu bilgileri gözden geçirerek sorunları incelemektedir.

  

Saygılarımızla,

Uber

 

Haberin etiketleri:

UBER BASIN AÇIKLAMASI


Haber okunma sayısı: 258

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Büyükşehir tarihinin en büyük projesinin temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk metro hattı olacak olan Gebze OSB -Darıca Sahil Hattının temeli atıldı

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

Viyadük altları bakıma alındı

Viyadük altları bakıma alındı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Bu iş aşk işi, gönül işi

Bu iş aşk işi, gönül işi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI