11 Temmuz 2020 Cumartesi

bizimgazete

SPORTAM’da ölçümler devam ediyor

sportamda-olcumler-devam-ediyor

SPORTAM alanında, uzman antrenörler tarafından teknolojinin yardımıyla öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkarılarak değerlendiriliyor. SPORTAM’da ölçümler devam ediyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Ücretsiz Spor Okulları’nda yetişen yetenekli minik sporcular, kulüplere kazandırılmaya devam ediliyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından yürütülen proje kapsamında SPORTAM (Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi)’da alanında uzman antrenörler tarafından teknolojinin de yardımıyla, öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkarılarak değerlendiriliyor. Minik yetenekler başta Büyükşehir Kağıtspor olmak üzere amatör spor kulüplerine kazandırılıyor. ÜCRETSİZ ÖLÇÜM Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi koordinatörlüğündeki sportif yetenek ölçümü ve spora yönlendirme programı ilk ve ortaokul aralığındaki öğrencileri için ücretsiz gerçekleştiriliyor. Ölçüm sonuçları doğrultusunda spora başlama yaşındaki yetenekli çocukların eğilim ve kabiliyetleri değerlendirilerek ailelerin de onayıyla başarılı olabileceği spor dallarına yönlendirilmesi hedefleniyor. VÜCUDUN SPOR HARİTASI BELİRLENİYOR SPORTAM’daki testlerle sporcuların vücut gelişimleri tamamen kontrol altına alınabilirken özelikle küçük yaşlarda yapılan ölçümler sayesinde eksik ve fazlalıklar rahatlıkla gözlenebiliyor. Buna göre ölçüm testlerinde, Skinfold yağ ölçümü, flamingo denge, esneklik, uzun atlama, el göz koordinasyonu, vücut uzunluk ölçümleri, boy kilo ölçümü, el kavrama kuvvet ölçümü, sırt bacak kuvvet ölçümü, dikey sıçrama ölçümü, 10 metre çeviklik, 30 metre sürat, dayanıklılık ölçümü, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği değerlendiriliyor. SAĞLIKLI, MUTLU, İYİ AHLAKLI BİREYLER Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde beklentilerini oyun ve spor yoluyla desteklerken aynı zamanda spor kültürü de oluşturuyor. 2019-2020 öğretim yılı kış dönemi Ücretsiz Spor Okulları, Kocaeli’de spora yeni yeteneklerin kazandırılması konusunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Ücretsiz Spor Okulu öğrencilerinin gelişim özellikleri de göz önünde tutuluyor. Ayrıca Büyükşehir, spor okullarına gelen gençleri kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu, iyi ahlaklı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor.
04 Mart 2020 Çarşamba 12:32

 

 

 

SPORTAM alanında, uzman antrenörler tarafından teknolojinin yardımıyla öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkarılarak değerlendiriliyor.

  

 

SPORTAM’da ölçümler devam ediyor

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Ücretsiz Spor Okulları’nda yetişen yetenekli minik sporcular, kulüplere kazandırılmaya devam ediliyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından yürütülen proje kapsamında SPORTAM (Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi)’da alanında uzman antrenörler tarafından teknolojinin de yardımıyla, öğrencilerin yetenekleri ortaya çıkarılarak değerlendiriliyor. Minik yetenekler başta Büyükşehir Kağıtspor olmak üzere amatör spor kulüplerine kazandırılıyor.

 

 

 

ÜCRETSİZ ÖLÇÜM

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi koordinatörlüğündeki sportif yetenek ölçümü ve spora yönlendirme programı ilk ve ortaokul aralığındaki öğrencileri için ücretsiz gerçekleştiriliyor. Ölçüm sonuçları doğrultusunda spora başlama yaşındaki yetenekli çocukların eğilim ve kabiliyetleri değerlendirilerek ailelerin de onayıyla başarılı olabileceği spor dallarına yönlendirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

VÜCUDUN SPOR HARİTASI BELİRLENİYOR

 

SPORTAM’daki testlerle sporcuların vücut gelişimleri tamamen kontrol altına alınabilirken özelikle küçük yaşlarda yapılan ölçümler sayesinde eksik ve fazlalıklar rahatlıkla gözlenebiliyor. Buna göre ölçüm testlerinde, Skinfold yağ ölçümü, flamingo denge, esneklik, uzun atlama, el göz koordinasyonu, vücut uzunluk ölçümleri, boy kilo ölçümü, el kavrama kuvvet ölçümü, sırt bacak kuvvet ölçümü, dikey sıçrama ölçümü, 10 metre çeviklik, 30 metre sürat, dayanıklılık ölçümü, kulaç uzunluğu ve oturma yüksekliği değerlendiriliyor.

 

 

 

SAĞLIKLI, MUTLU, İYİ AHLAKLI BİREYLER

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde beklentilerini oyun ve spor yoluyla desteklerken aynı zamanda spor kültürü de oluşturuyor. 2019-2020 öğretim yılı kış dönemi Ücretsiz Spor Okulları, Kocaeli’de spora yeni yeteneklerin kazandırılması konusunda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Ücretsiz Spor Okulu öğrencilerinin gelişim özellikleri de göz önünde tutuluyor. Ayrıca Büyükşehir, spor okullarına gelen gençleri kişisel ve toplumsal yönden sağlıklı, mutlu, iyi ahlaklı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor.Haber okunma sayısı: 11029

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI