bizimgazete

13 Kasım 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

Başkan Büyükakın’dan Milli Takım kamplarına ziyaret

baskan-buyukakindan-milli-takim-kamplarina-ziyaret

Başkan Büyükakın, Kocaeli’de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımları’nın sporcularını ziyaret etti.
11 Ekim 2019 Cuma 14:57

 

 

Başkan Büyükakın, Kocaeli’de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımları’nın sporcularını ziyaret etti.

 

  

Başkan Büyükakın’dan Milli Takım kamplarına ziyaret

 

 

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de kamp yapan Halter ve Karate Milli Takımları’nın sporcularını ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’dan Gülsen Demirtürk, Rabia Şentürk, Ekrem Altıner Yılmaz, İsmail Çiçek ve Berfin Altun’un da yer aldığı kamplarda milli sporcularla yakından ilgilenen Başkan Büyükakın’a, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, Kağıtspor Koordinatörü Bekir Köksal, Milli Takımların yöneticileri ve antrenörleri eşlik etti. Halter ve Karate Milli Takımları’nın Kocaeli’nde kamp yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti gerçekleştirdiği ziyarette dile getiren Başkan Büyükakın, başarıya ulaşmada yetişme süreci konusundaki düşüncelerini milli takımların üyelerine aktardı.

 

 

 

“BİLİM İNSANLARININ ÇALIŞMALARINDAN BİLİYORUZ”

 

Başarılı olmanın arkasındaki en büyük güç, çok çalışmaktır diyerek Milli Takım sporcularına on bin saat kuralının önemini anlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Ne kadar çok tekrar yaparsanız işte o kadar daha başarılı olursunuz” dedi. Nöroloji biliminin özellikle spor egzersizleri üzerine söyleyeceği çok sözü olduğunu da ifade eden Başkan Büyükakın, “Yeni antrenman metotlarında bilimin hangi sporda hangi kas grubunun daha etkili olduğu hangi kas yapısının geliştirilmesi gerektiği gibi birçok alanda bilim insanlarının çalışmalarından biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

“BAŞARILI SPORCULARI TEŞVİK EDİYORUZ”

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak yetenek ve egzersiz konusunda küçük yaşlardan itibaren bir mimariyi uyguluyoruz vurgusu yapan Başkan Büyükakın, “Başarılı sporcuları teşvik ediyoruz. Sporcularımızın başarısının şehirler ve ülkeler üzerinde etkisi vardır. Her alanda yapacağımız tüm sosyal projelerde sporun karşımıza çıktığını görüyoruz. Örnek olarak madde bağımlılığı ve diğer bağımlılıklarla alakalı bir proje ürettiğinizde ister istemez yolunuz spora çıkıyor. Aslında bizler sizleri de rol modeller olarak görüyoruz. Başarılı olan sporcularımızın okullara götürülmesi, öğrencilerimize ve ailelerimize rol model olarak tanıtılması gerekiyor. Tabi burada sporu yeni kuşaklara ulaştırırken sadece sportif başarıdan ziyade sağlıklı bir yaşam anahtarı olarak da görüyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

 

 

“BİZLER MİLLİ GURUR TAŞIYAN BİR MİLLETİZ”

 

Bayrağımızın uluslararası alanda göndere çekilmesinin ayrı bir önemi var diyerek konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Bizler milli gurur taşıyan bir milletiz. Sizlerin orada göstereceği başarılar bizi gururlandırmaktadır. Onun için her birinizin performansı sadece kendiniz için değil bu toplumun ve ülkemizin daha iyi yerlere gitmesi için milli bir sorumluluk olarak görmesini de istiyorum. Yani bunu memlekete hizmet olarak görün. Sizi örnek alan bir neslin olduğunu da unutmayın. Her geçen gün sizlerin sayısının arttığını da biliyoruz. Sizlerin emekleri ile bu sayılar daha da artacaktır. Disiplinler arası eğitimin öneminin yanı sıra sporcu psikolojinin geliştirilmesinin önemine de inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik yapılan görüş alışverişinin ve milli takımların sporcuları ile çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

 

 Haber okunma sayısı: 528

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Kapaklıkaya, “İnsana sevginizi gösterin”

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen programa katılan eğitimci-yazar Alişan Kapaklıkaya, “İnsanlar sizin

“Kocaeli’den mutlu bir şekilde ayrılacaksınız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlimtepe İlkokulu tarafından hazırlanan proje kapsamında ilçemize

“Mazeret üreten değil, çözüm üreten olduk”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin toplantısına konuk oldu.

Viyadük altına peyzaj düzenlemesi

Körfez Belediyesi, kentin daha güzel görünüme bürünmesini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki peyzaj ve

10 ayda 26 riskli yapı yıkıldı

Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 2019 yılının ilk 10 ayında 26 riskli yapının yıkım

Şehidimiz Törenle karşılandı

Şehidimiz Piyade Teğmen Kamuran Ablak’ın Naaşı Sayın Valimiz Tarafından Cengiz Topel Havalimanında

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI