25 Haziran 2019 Salı

Bizim Gazete

Gençler doğru hamlede buluştu

-gencler-dogru-hamlede-bulustu

Gençlere spor alışkanlığı kazandırmak ve sosyal aktivite yapmalarını sağlayarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak isteyen Kocaeli Büyükşehir, satranç turnuvası düzenledi.
18 Mart 2019 Pazartesi 11:13

 

Gençlere spor alışkanlığı kazandırmak ve sosyal aktivite yapmalarını sağlayarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak isteyen Kocaeli Büyükşehir, satranç turnuvası düzenledi.

 

  

Gençler doğru hamlede buluştu

 

 

 

Gençlere spor alışkanlığı kazandırmak ve sosyal aktivite yapmalarını sağlayarak gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde okul sporları Satranç Şampiyonası düzenlendi. Çekişmeli müsabakalara sahne olan şampiyonada gençler doğru hamlede buluştu.

 

 

 

YOĞUN KATILIM

 

4 ayrı branşta başlatılan okullar arası spor ligleri oldukça zevkli geçen Masa Tenisi Turnuvası’nın ardından Satranç Turnuvası coşkuyla sona erdi. Ödül törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Cintimar, Kocaeli Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut, Büyükşehir Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

 

 

1167 SPORCU KATILDI

 

Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılan turnuvaya 237 okuldan toplam 167 sporcu katıldı. Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yapılan turnuvada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

 

 

TURNUVA 4 GÜN SÜRDÜ

 

4 gün süren Masa Tenisi Şampiyonası’nda kıyasıya maçlar yaşandı. 1167 sporcudan oluşan okul takımları Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde yarıştı. 4 Kategoride 32 okul dereceye girdi.

 

 

 

MİNİKLER KATEGORİSİNDE BAŞARI SAĞLAYANLAR

 

4 gün süren turnuvanın sonunda minikler kategorisi kızlar takımında Kocaeli Öğretmenler İlkokulu 1. , Özel Gebze Final İlkokulu 2. , Özel Atafen İlkokulu 3. , Özel Körfezim İlkokulu 4. Oldu. Kızlar kategorisinde ise Donanma İlkokulu 1. , Hisareyn İlkokulu 2. , Yuvacık Aydınkent İlkokulu 3. , Çenesuyu İlkokulu 4. oldu

 

 

 

KÜÇÜKLER KATEGORİSİNDE BAŞARI SAĞLAYANLAR

 

Küçükler kategorisi kızlar takımında Özel Kocaeli Bilnet Ortaokulu 1., Özel Atafen Ortaokulu 2. , Alparslan Ortaokulu 3. , Atatürk Ortaokulu 4. oldu. Erkekler takımında ise Özel Atafen Ortaokulu 1. , Güzeltepe Ortaokulu 2. , Özel Kocaeli Güneş Ortaokulu 3. Gölcük Ortaokulu 4. oldu.

 

 

 

YILDIZLAR KATEGORİSİNDE BAŞARI SAĞLAYANLAR

 

Yıldızlar Kategorisi Kızlar takımında Özel Körfezim Ortaokulu 1. , Dumlupınar Ortaokulu 2. , Edebali Ortaokulu 3. , Özel Seymen Ortaokulu 4. oldu. Erkekler takımında ise Özel Atafen Ortaokulu 1. , Hisareyn Ortaokulu 2. , Edebali Ortaokulu 3. , Atatürk Ortaokulu 4. oldu.

 

 

 

GENÇLER KATEGORİSİNDE BAŞARI SAĞLAYANLAR

 

Gençler kategorisi erkekler takımında Körfez Fen Lisesi 1. , Özel Enka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 2. , Muammer Dereli Fen Lisesi 3. , Gölcük Fen Lisesi 4. oldu. Kızlar takımında Şehit Özcan Kan Fen Lisesi 1. , Muammer Dereli Fen Lisesi 2. , Dilovası Yahya Kaptan Anadolu Lisesi 3. , Yahya Kaptan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 4. oldu. Dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyanın yanı sıra 1. olan öğrencilere eşofman takımı, 2. olan öğrencilere spor ayakkabı, 3 ve 4. olanlara tişört hediye edildi.

 Haber okunma sayısı: 1929

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, “Kültürümüz bizim en büyük zenginliğimiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca sahilinde Körfez Muşlular Derneği tarafından düzenlenen

Zabıta ve polisten ‘çekçek’ denetimi

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ‘çekçekçi’ diye

Başkan Söğüt, “Kendilerine olan güvenleri artıyor”

Petkim Park Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri tarafından hazırlanan serginin açılışına katılan Başkan Şener

Körfez’de yabani ot temizliği

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanındaki park ve yeşil alanlardaki

Başkan Söğüt, “Daha çok genci sporla buluşturacağız”

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda konuşan Başkan Şener

Körfez’de Ekin Uzunlar rüzgarı

Altın Kiraz Festivali’nin ikinci gününde sahne Ekin Uzunlar’ın oldu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI