14 Aralık 2017 Perşembe

Bizim Gazete

SARIDOĞAN "DEVLET MÜTEŞEBBİSİ BULUP AYAĞINA GİTMELİ"

saridogan-devlet-mutesebbisi-bulup-ayagina-gitmeli

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Recep Sarıdoğan toplantıda yaptığı konuşmada "DEVLET MÜTEŞEBBİSİ BULUP AYAĞINA GİTMELİ" ve
05 Ocak 2017 Perşembe 11:38

 

Genç nüfus, girişimcilik ruhu, yeraltı ve yer üstü zenginliklerimize rağmen, Kocaeli ve ülke olarak tüketimin üretimde fazla olması ekonomimiz için can sıkıcı bir durumdur. Bugün üretimin önündeki en büyük engel ise ağır işleyen bürokrasi ve gerçek müteşebbislere ulaşılamamasıdır.Sayın cumhurbaşkanımız üretim üzerine konuşuyor ama bürokrasi Adeta bana başvurma icat çıkarma kardeşim diyor. Müteşebbisi öldürüyor. Yatırımları hızlandırıcı üretimi teşvik edici dışa bağımlılığı azaltıcı hızlı hareket eden Ankara ve Kocaeli bürokrasisi gerekiyor. 

Biz Saadet Partisi olarak altını çizerek söylüyoruz Koltuğuna yapışmış bürokrat değil üreten müteşebbisi bulup yüreklendiren işinin delisi yöneticiler olmalı. Eski tip yönetici tarzı çöpe atılmalı. Gerçek üretime dayalı kalkınma seferberliği başlatılmalı. Bu gün geçmişten daha rahat bir ortamda Müteşebbislere katkı sağlama imkânımız vardır. Önceden girişimcinin üretim faaliyetlerine katılmak için yeterli sermayeye sahip olmaları gerekli idi. Ancak bugün sermaye ve teşebbüs faktörleri arasında farklar açıklık kazanmıştır.  Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki, Yeni mucitleri keşfederek, tasarım ve marka üreterek ve teknolojik açılımlara destek olarak ekonomiye üretime destek olmalıyız.
Kocaeli halkının ve ülkemizin gelişimi için Üretim seferberliğini öncelikle Tarım Sanayi ve Ticaret bürokratları özverili çalışmaları arttırarak destek vermeli, müteşebbis insanlarımızı bularak yüreklendirmelidir. Bürokratlara kendilerine hedefler koymalı ve bunların sıkı takip etmeli. Yatırım sadece OSB kurmakla vatandaşın arazisini ucuza toplamakla olmuyor. Bunların dışında da ekonomiye can verebilecek Eğitimi Becerisi olan ama parası ve arkası olmayan güzel insanlarımız var onlar da desteklenmeli. Elin oğlu becerisi olan fikri olan insanımızı Avrupa'ya Amerika'ya çekerken biz artık elimizdekileri kaçırmayalım. Nüfusunun yarısı genç olan becerikli, enerjik ve yürekli insanımıza sahip çıkalım. 

Girişimci, birikimli, insanlarımıza yol verelim destek olalım. Son dönemde KOSGEB den verilen paraların hepsi yatırıma gitmiyor. İnsanlarımız maalesef başka çaresi olmadığı için önceki dönem birikmiş borçlarını kapatmak için kullanıyor. Kaynaklar doğru kullanılmalı. Devlet yatırım çalışmalarında bir üst hiperaktif çalışma yöntemine geçmeli. Her türlü faydalı üretici altın madeni gibi aranıp bulunarak elinden tutularak desteklenmeli milletimiz devletimiz için milli dayanışma sağlanmalı. Bugün dünden çok daha hassas durumdayız. Eğer bizler her gün vatanın milletin geleceği için farklıklarımızı bir kenara koyalım Ülkemizin geleceğine yatırım yapalım diyorsak. Milli sermayeyi ayağa kaldıralım diyorsak siyasetten beslenenlerden kurtulup görüşü düşüncesine bakmadan İnançlarımızı Milli birlikteliği kardeşliği öncelik edinen ülkesine milletine sevdalı her kesimi samimi bir şekilde kucaklayarak üretime dahil etmeliyiz. Heyecanlandırmalı umut ufuk yolculuğuna ortak etmeliyiz. 

 

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi

Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı

Recep Sarıdoğan

 Haber okunma sayısı: 1899

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez 'Kudüs' İçin Tek Yürek

Körfez 'Kudüs' İçin Tek Yürek

Kaya SRC hakkında bilgi verdi

Körfez İlçe de uzun yıllardır faaliyet gösteren Özel Kumlu Eğitim Kurumları yetkili Müdürü Turgut Metin

Hocalı Anıtı tamamlandı

Hocalı Anıtı tamamlandı

Hereke Kalesi’nde çalışmalar sürüyor

Bin 400 yıllık tarih, gün yüzüne çıkıyor…

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Atatürk, saygı ve özlemle anıldı

Rahmet ve minnetle anıyoruz

10 KASIM 2017 ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI