11 Ağustos 2020 Salı

bizimgazete

KATIRCIOĞLU, “ÜLKECE BUNUNDA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

katircioglu-ulkece-bununda-ustesinden-gelecegiz

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmaları ve görüşlerini Kocaeli Tv ekranlarında değerlendirdi.
20 Nisan 2020 Pazartesi 11:37

 Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmaları ve görüşlerini Kocaeli Tv ekranlarında değerlendirdi.

KATIRCIOĞLU, “ÜLKECE BUNUNDA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

 

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer KatırcıoğluKocaeli’dekoronavirüstedbirleri kapsamında yapılan çalışmaları ve görüşlerini Kocaeli Tv ekranlarında aktardı. Katırcıoğlu, “Bugüne kadar pek çok sorunun üstesinden geldik. Aştığımız sorunlar bundan hafif değildi. Hemşehrilerimiz sabretsin, bunun da üstesinden geleceğiz” dedi.

Türkiye’nin Avrupa’dan çok daha iyi durumda olduğunu söyleyen Katırcıoğlu, “Çok yeni bir hastalıkla karşı karşıyayız. Dikkatli olmamızda fayda var. En önemli konu virüsün yayılımını yavaşlatmak. Kontrolü elden bırakmamamız lazım. Bu sorunun üstesinden milletimizin ve devletimizin gücüyle geleceğiz. Bugüne kadar pek çok sorunu aştık. Aştığımız sorunlar bundan hafif değildi. Allah’ın izniyle en hatasız şekilde bunu da atlatacağımıza inancım tam” değerlendirmesini yaptı.

Hiçbir ülke bu savaşı tek başına verebilecek durumda değilBirçok kişinin artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı fikrine katıldığına ve nasıl bir küresel siyasi düzenin ortaya çıkacağının belirsizliğini koruduğuna işaret eden Katırcıoğlu, şöyle devam etti:

"Bu durum ya bizleri birbirimize daha fazla yaklaştıracak ya da gittikçe yabancılaşan dünyada birbirimize daha da yabancılaştıracaktır. Bugün yapacağımız seçimler önümüzdeki on yıllarda insanlığımızın durumunu belirleyecektir. BM bu krizi, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana 'karşılaştığımız en zorlu kriz' olarak nitelendirmiştir. Hiçbir ülke bu savaşı tek başına verebilecek durumda değil.” 

Avrupa’nın durumu ortada, hastalara bakış açısı ortada maalesef diyen Katırcıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Fransa’da kalp rahatsızlığı nedeni ile yoğun bakımda yatan vatandaşımız Zekeriya Kılınç, Korona virüs bahanesiyle ölüme terk edildi. Dış işleri Bakanımız ve Bakanlık yetkililerimizin girişimleri neticesinde Türkiye’den yollanan ambulans uçak ile vatandaşımız Türkiye’ye getirildi ve tedavisine devam ediliyor.”

Kocaeli’de Büyükşehir Belediyemizin Korona virüs tedbirleri kapsamında, %50 kapasite ile çalışarak zor günler geçiren Minibüs ve Otobüsçüesnafımızın yakıt giderlerinin karşılanması için 16 MİLYON TL destek ödemesi yapacağını aktaran Katırcıoğlu, konuşmasına şöyle deva etti. “Bu ve benzeri birçok sosyal yardım ve destek çalışmaları yapılmakta. Bu kapsamda başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve İlçe Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Ayrıca VEFA sosyal destek gruplarının çalışmaları da tüm ülke genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de devam ediyor. VEFA SDG bünyesinde çalışan tüm personelimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum.”

Sağlık çalışanlarımız, güvenlik görevlilerimiz, gıda ve temizlik sektörlerinde vazife yapanlar başta olmak üzere bu süreçte insanlarımıza destek olmak için canla, başla hizmet veren herkese şükranlarımı sunan Katırcıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı. “Korona virüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hareketi azalt, izolasyonu artır! Diyoruz. Bu kuralı ısrarla uygularsak özlediğimiz hayata kısa zamanda kavuşacağız! Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”Haber okunma sayısı: 12012

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Yarımca Nazende ışıl ışıl oldu

Körfez Belediyesi’nin Yarımca sahilinde hayata geçirdiği Nazende Kafe ve Restoran’ın bahçesindeki ağaçlar

Başkan Söğüt, “Uyarmaya, denetime devam edeceğiz”

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte Körfez genelindeki ‘koronavirüs’ denetimlerine katılan

Körfez’de Ağustos ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gündem

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI