21 Ocak 2019 Pazartesi

Bizim Gazete

ÜZÜLMEZ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ ESKİ TÜRKİYE’Yİ ANLATTI

-uzulmez-genclerle-bir-araya-geldi-eski-turkiyeyi-anlatti

ÜZÜLMEZ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ ESKİ TÜRKİYE’Yİ ANLATTI
12 Haziran 2018 Salı 09:25

 ÜZÜLMEZ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

ESKİ TÜRKİYE’Yİ ANLATTI

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, ilk defa oy kullanacak gençlere eski ve yeni Türkiye’yi anlattı. Başkan Üzülmez “Görmediğiniz yıllarda Türkiye 70 cente muhtaç edilirken, bugünki Türkiye dünyada sözü dinlenir duruma gelmiştir” ifadelerini kullandı.  

  

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Mustafa Kocaman ve İlçe Gençlik Kolları BaşkanıEmre Aydın Ketenciler Gençlik Kampında ilk defa oy kullanacak olan gençlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Gençlere okumaları ve araştırmaları noktasında tavsiyelerde bulunan Başkan Üzülmez “Türkiye'nin 70 cent'e bile muhtaç olduğu yıllardı. Ülke ihracat yapamıyor, elde döviz olmayınca da en zaruri ihtiyaçlar bile karşılanamıyordu. Hatırlayanların en unutamadıkları şeyler, kuyruklardır: Tüpgaz kuyrukları, sana yağı kuyrukları. Yaşayanların zamanlarının büyük bir bölümü kuyruklarda geçti” ifadelerini kullandı.

 

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK

Başkan Üzülmez “Sınıfları akıllı tahtalarla donatarak eğitim öğretim alt yapısı değiştirildi. Bir çok okulumuzda tablet ile dersler yapılmaktadır. Öğrencilere ücretsiz bilgisayarlar verilmektedir. Okula gidecek öğrencilerimizin artık kitap sorunu yaşamamaktadırlar. Okullar açılmadan ders kitapları onları bekliyor. Geçmiş yıllarda ders kitaplarını bulmak ayrı bir zorluktu. Bulsanız bile almaya gücünüz yetmezdi. Bütün aileler ikinci el kitap pazarında ders kitapları arardı” şeklinde konuştu.

 

SAĞLIKTA KADER DEĞİŞTİ

Türkiye’nin sağlık alanında büyük bir sıçrama yaptığını belirten Başkan Üzülmez “AK Parti öncesinde sağlık alanında tam bir rezillik vardı. Hastanede insanlarımız muayene olmak için sabahın erken saatlerinde kalkmak durumunda kalıyorlardı. Muayene olmadan hastane önlerin de hayatlarını kaybeden insanlarımız oldu. Muayene kuyruklarını yanı sıra birde ilaç kuyrukları vardı. İlaç bulmak çok zordu. Faturasını ödeyemeyen insanlarımıza senet imzalatılır yada rehin alınırdı. Şimdi bunların hiçbiri yaşanmıyor. Ülke genelinde yapılan sağlık yatırımları hepimizin göğsünü kabartmaktadır. Şehir Hastaneleri ülkemizin vizyonunu en iyi şekilde göstermektedir” değerlendirmesinde bulundu. 

 Haber okunma sayısı: 632

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI