17 Ocak 2018 Çarşamba

Bizim Gazete

TRAMVAY MAĞDURU KOCAELİ’NİN NEYİ EKSİK? DANIŞMANI MI?

-tramvay-magduru-kocaelinin-neyi-eksik-danismani-mi

TRAMVAY MAĞDURU KOCAELİ’NİN NEYİ EKSİK? DANIŞMANI MI?
01 Mart 2017 Çarşamba 11:42

 TRAMVAY MAĞDURU KOCAELİ’NİN NEYİ EKSİK? DANIŞMANI MI?

Saadet Partisi Kocaeli Mahalli İdarelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İbrahim İlhan, ‘’Nerden bakılsa, nereden tutulsa elde kalacak tramvay çalışması, İzmitlileri canından bezdirmeye devam ediyor.’’ İfadelerini kullanarak son günlerde gündemi meşgul eden tramvay çalışmasıyla alakalı yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Hangi bürokrat giderecek?

İbrahim İlhan, yayınlanan basın açıklamasında ‘’Pek çok esnafın batmasına neden olan Kocaeli’ndeki tramvay çalışması, Şubat ayında da bitmedi. Bitecek gibi de görünmüyor. Ama yetkililer bu soğuk havalarda sıcak koltuklarını kaptırmamak için esnafa ve şehre kulaklarını kapatmaya devam ediyor. Ayakta durmayı güç bela başaran esnafın şikâyetlerine kulak tıkayarak makam arabalarının modellerini yenileme yarışından vazgeçilmelidir.

Nerden bakılsa, nereden tutulsa elde kalacak tramvay çalışması, İzmitlileri canından bezdirmeye devam ediyor. Yılan hikâyesine dönen çalışmaya esnafın tepkisinin yanı sıra şehir halkı da tepkili. Halkımız, tepkiler için en uygun günün 16 Nisan oylaması olduğunu düşünüyor.2015 yılında yapılan tramvay ihalesinin üzerinden 2 yıl geçti. 2 yılda tramvayın bitmediğini gören halkımızın ve iflas eden esnafın mağduriyetini hangi bürokrat giderecek? Yaklaşık 114 trilyon ihale bedeli olan tramvayın 2017 yılı başında bitmesi gerekirken, işlerini savsaklayan, bu çileyi halka reva gören bu ekibi, kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. 

İlk defa yapılmadığına göre bu işler neden bitirilmiyor?

Yakın dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilk tramvayı 1989 yılı Mart ayında, Konya Büyükşehir Belediyesi 1992 yılında, Eskişehir’de 2004 yılında, Kayseri’de 2009, Sakarya ve Bursa’da 2013 yılında tramvay hizmeti verilmeye başlandı.

Görüldüğü gibi pek çok belediye Kocaeli’nden yıllar ve hatta on yıllar öncesinden bu işi bitirdiği halde burada neden bitirilemiyor? Bunun bir açıklaması olması gerekiyor: Pilotaj hatası mı, şirket hatası mı, sorumlular açıkça ortaya çıkartılmalıdır.

Biz de Danışman Büyükşehir Başkanı istiyoruz. 

Eğer bu işler yönetilemiyorsa, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, aynen Mardin, Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerinde olduğu gibi, şehrimize de danışman bir belediye başkanı ataması yapmalıdır. Bizim için fark etmez; Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Yılmaz Büyükerşen de olabilir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da olabilir. Yeter ki bu ağır yükü esnafımız ve hemşerilerimiz çekmesin. 

Biz koltuk sevdasından yana değil, halktan yanayız, esnaftan yanayız, ekmekten yanayız. Haber okunma sayısı: 1470

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Körfez’de 2018’in ilk meclisi yapıldı

Kanallar temizleniyor

Kanallar temizleniyor

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Sarmaşık Dere’ye araç geçiş köprüsü

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Hereke sahilindeki otopark genişletildi

Körfez Savcılığından Dev Holdinge Operasyon

Milliyet ve Hürriyet gazetesinin haberine göre Kocaeli Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttüğü akaryakıt

Söğüt’ten Baran’a ilk ziyaret

Baran : Teşkilatlarımızın fikri bizler için önemlidir

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI