SAADET

23 Mart 2019 Cumartesi

BİZİM GAZETE

Başarımızda en büyük emek teşkilatlarındır

-basarimizda-en-buyuk-emek-teskilatlarindir

Başarımızda en büyük emek teşkilatlarındır
04 Ocak 2018 Perşembe 10:38

 Başarımızda en büyük emek teşkilatlarındır


AK Parti Körfez İlçe Teşkilatı’nın İstişare Kurulu Toplantısında konuşan Başkan İsmail Baran, “Kocaeli’de ‘belediyecilik’ Türkiye’ye örnek. Bu başarıda en büyük emek sizlerin” dedi


 
AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘İstişare Kurulu Toplantısı’na; AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve il yöneticileri, Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt, Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Denli ve Selattin Kabadayıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, eski ilçe başkanları, Körfez İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve yönetimleri ile istişare kurulu üyeleri katıldı.


GÜZEL İŞLER YAPILIYOR


Toplantıda ilk olarak Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran söz aldı. Başkan Baran, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bizler de önemli bir süreci geride bıraktık; kongrelerimizi tamamladık. Türkiye’de özellikle belediyecilik anlamında güzel işler oluyor. Bunu Kocaeli’nin ve Körfez’in dünü ile bugününe bakarak görebiliyoruz. Ben 44 yıldır Körfez’de ikamet eden biri olarak Körfez’deki gelişim ve dönüşümü çok iyi biliyorum” dedi.


HER Yıl 100 MİLYON LİRA YATIRIM


Kocaeli’deki belediyecilikteki başarının sandığa da yansıdığını belirten Başkan İsmail Baran, “Bugün 12 ilçe belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz AK Parti kadrolarında. Bu büyük bir başarı. Ama bu başarıdaki en büyük emek teşkilatlarındır. Göreve geldiğimiz günden bu yana Körfez için önemli işlere imza attık. 3 yılda 300 milyon liralık yatırımı hayata geçirdik. Belediye gücüyle sadece kendi projelerini değil; Üniversite ve hastane yapan, bakanlık projelerine de destek veren bir belediye olduk” dedi.


EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK


Eğitime verilen desteği her zaman önemsediğini belirten Başkan İsmail Baran, “Bizim milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına, bayrağına bağlı gençliğe ihtiyacımız var. Onları bu eğitim yolculuğunda yalnız bırakmayacağız. Bu yıl üniversite öğrencisi 3 bin 150 öğrencimize burs veriyoruz. Spor okullarımızda 15 branşta 4 bin evlada spor eğitimi veriyoruz. Bu yıl startını vereceğimiz 5 spor kompleksimizin tamamlanmasıyla birlikte bu sayıyı 10 bine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.


İSTİŞARENİN ÖNEMİ BÜYÜK


Başkan Baran’ın ardından AK Parti Körfez İlçe Başkanı Şener Söğüt kürsüye çıktı. “2018’i seferberlik yılı olarak görüyorum. Sefere çıkmak bizden, zafer Allah’tan” diyen Şener Söğüt, “Partimiz kurulduğu günden bu yana istişareye önem verdik. 15 yılda 11 seçimi geride bıraktık ve başarımızda istişarenin katkısı büyük” dedi. Söğüt, “Coşku ve heyecanla, birlik ve beraberlik içerisinde kongrelerimizi tamamladık. Gerçekten güzel bir süreç oldu.


2019’DAN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ


Şimdi Körfez’de mahalle teşkilatlarımızla ilgili yapılandırma çalışmamız var. 20 mahallede atamalarımızı gerçekleştirdik. Onlar da mahalle teşkilatlarımızı oluşturdular. Bu aile bugüne kadar bütün seçimlerden nasıl zaferle çıktıysa; 2019 yılında da aynı başarı ve zaferle alnının akıyla çıkacaktır. Ben 2018’i seferberlik yılı olarak görüyorum. Sefere çıkmak bizden, zafer Allah’tan. 2019 yılında da şanlı zaferlerimize yeni zaferler ilave edeceğiz” dedi.


YA ÇIKACAĞIZ, YA DÜŞECEĞİZ


Söğüt’ün ardından Milletvekili Zeki Aygün söz aldı. Aygün de istişarenin önemine vurgu yaparak, “Her seçim öncesi ‘bu seçim önemli’ diyoruz. Ama o günkü konjektöre göre önem arz ediyor. Partiler arası yarış vardı. 2019 partiler arası iktidar olma yarışı değil. 2019 küresel güçlerle ve iş birlikçileriyle mücadele yarışıdır. Türkiye ile ekonomik yönden bir sıçrama eşiğine gelmiştir. 4-5 yıldan bu yana Türkiye’yi engellemeye çalışıyorlar. Ya birinci lige çıkacağız ekonomik yönden ya da alt lige düşeceğiz. Mücadelenin aslı bu” dedi.


YOK SAYMA LÜKSÜMÜZ YOK


İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da konuşmasında, kongre sürecinin başarıyla tamamlandığını belirterek, “Şu anda kongrelerimizi bitirdik. Her kongre kendi içerisinde kırılmışlıklar oluşturur. Bu normaldir. Yüzlerce kişinin içinde 25 kişilik liste yapmak kolay değil.


Bir anne evladına kızabilir, küsebilir ama evladını yok saymak gibi bir lüksü olmaz. O yüzden davaya küsmek ya da yok saymak gibi bir durum olamaz.


ZOR BİR SÜREÇ OLACAK


Çünkü önümüzde zor bir süreç var. Her seçim için ‘zor’ diyoruz ama bu seçim gerçekten zor geçecek. Dünya bir oldu ve AK Parti’yi bölme derdinde. 2018 ne tatil, ne dinlenme zamanı değil. Eğer ter akıtıp iyi mücadele edersek, 2019’da gözyaşı dökmeyiz” ifadelerini kullandı. Ceyhan’ın konuşmasının ardından İlçe Başkanı Şener Söğüt, Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve Milletvekili Zeki Aygün istişare kurulu üyeleri tarafından yöneltilen soruları cevapladı.


 Haber okunma sayısı: 1543

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI