bizimgazete

24 Ocak 2020 Cuma

BİZİM GAZETE

Organ Bağışı Ve Nakli Semineri Gerçekleşti

-organ-bagisi-ve-nakli-semineri-gerceklesti

Organ Bağışı Ve Nakli Semineri Gerçekleşti
23 Kasım 2019 Cumartesi 08:05

 Organ Bağışı Ve Nakli Semineri Gerçekleşti

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Organ Nakli ve Bağışı" konularında ünlü akademisyen ve hocaların eğitimci olarak görev aldığı Organ Bağışı ve Nakli Semineri gerçekleştirildi.

 

  

Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar ülkemizin önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmakta olup ülkemizdeki kadavra bağışçı sayısının yetersiz kalması sonucu her yıl binlerce kişi organ beklerken hayatını kaybetmektedir. Hastaların yaşam süresi ve kalitesinde belirgin düşüşlere, ülke ekonomisi ve işgücünde ağır kayıplara yol açan organ yetmezlikleri önemli bir sağlık sorunu gerçeğimizdir.

 

 

 

Gerçekleştirdiği sempozyum ve seminer gibi birçok eğitim programıyla ülke genelinde dikkat çekici çalışmalar gerçekleştiren Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü,  bu kez Ülkemizde ve Dünya’da önemi her geçen gün artan Organ Bağışı ve Nakli konusunda bir seminer gerçekleştirdi.

 

21 Kasım tarihinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda gerçekleştirilen sempozyuma Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Burhan Bilgin, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Onursal Varlıklı, Sağlık Bakanlığı Kuzey Marmara Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Gültekin Hoş, Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Hakeri, İl Sağlık Müdürlüğü İdarecileri, İlçe Sağlık Müdürleri, Kamu Hastaneleri Başhekim ve İdarecileri ve çok sayıda sağlık personeli katılım sağladı.

 

Gün boyunca devam eden seminerde katılımcılara birbirinden değerli akademisyenler tarafından Organ Bağışı Ve Naklinde Güncel Yaklaşımlar, Organ Bağışı ve Nakli Süreci, Organ Bağışının Hukuki Yönü,  Aile Görüşmesi gibi konularda önemli bilgiler aktarıldı. Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Burhan Bilgin tarafından ise katılımcılara Organ Naklinin Dini Yönü ve Boyutu konusunda geniş bir sunum yapılarak önemli bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Seminerde ayrıca Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen başarılı böbrek nakli  operasyonu ile sağlığına kavuşan Bayram Ala (42) gerçekleştirdiği konuşmasıyla katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

 

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Onursal Varlıklı tarafından Kocaeli’de Organ bağışı ve nakli konularında gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı Dilovası Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Karamürsel Devlet Hastanesi ve Dilovası İlçe Sağlık Müdürlüğü idarecileri ve çalışanlarına teşekkür belgesi takdim edildi.Haber okunma sayısı: 1390

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

İlimtepe yolu asfaltlandı

Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesi Hacı Osman ve İlimtepe Mahalleleri arasındaki, Nihal Atsız Caddesi ve

Başkan Söğüt, “Daima iş birliği içinde olacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan'ı ziyaret etti.

Körfez Şehitliği bakıma alındı

Körfez Belediyesi tarafından Asri Mezarlık içerisinde bulunan şehitlik bakıma alındı. Genel temizliği yapılan

Körfez’de yılın ilk meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi’nde 2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin

Başkan Söğüt, Yıldız’ı ağırladı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, CHP’nin yeni Körfez İlçe Başkanı Bülent Yıldız ve meclis

Ölçü ve tartı aletleri beyan işlemleri başladı

Körfez Belediyesi, esnafın kullanmış olduğu ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenesi için bildirim

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI
bizimgazete