25 Haziran 2019 Salı

BİZİM GAZETE

Kocaeli’de Organ Bağışı Sayısı Rekora Gidiyor

-kocaelide-organ-bagisi-sayisi-rekora-gidiyor

Kocaeli’de Organ Bağışı Sayısı Rekora Gidiyor
13 Aralık 2018 Perşembe 19:12

 Kocaeli’de Organ Bağışı Sayısı Rekora Gidiyor

 

 

 

Organ bağışı çalışmalarında Türkiye genelinde başarılara imza atan Kocaeli’ de, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Kasım ayında kurum bazında Türkiye birincisi oldu. Kocaeli’ deki her sağlık kurumunun yaptığı çalışmalarla İlimizi ilk sıralara taşıyan veriler neticesinde, Türkiye 2.’liğini de Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü aldı. 

 

 

Gebze Fatih Devlet Hastanesi organ bağışı konusunda gerçekleştirdiği yoğun çalışmalar ile Kasım ayı istatistiklerine göre kurum bazında Türkiye 1.’si oldu. Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli’nin sağlık yöneticileri ve Kamu Hastanelerinin Başhekimlerinin hazır bulunduğu toplantıda Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Gökhan Nalbant’a organ bağışı konusunda kurum bazında gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

 

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney gerçekleştirdiği konuşmasında  “Gebze Fatih Devlet Hastanesi titiz ve yoğun çalışmaları sonucunda 642 gönüllü organ bağışı sayısı ile Kasım ayında kurum bazında Türkiye Birinciliğini kazandı. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. 2018 yılı boyunca ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde kasım ayı itibariyle 10.123 gönüllü organ bağışı alınarak yükselen bir ivme gösteren ilimiz Türkiye İkinciliğine yükseldi. Büyük İllere oranla Kocaeli nüfusu göz önüne alındığında kazandığımız bu başarının önemi ortaya çıkmaktadır. 2018 yılı içerisinde elde ettiğimiz başarılarımızın ekiplerimizin etkin ve özverili çalışmaları ile 2019 yılında da devam edeceğine inanıyorum” diyerek teşekkür belgesini takdim etti.

 

 

 

KOCAELİ’DE ORGAN BAĞIŞ ÇALIŞMALARI

 

Organ bağışı konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve organ bağışına teşvik edilmesi amacıyla Kocaeli Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçe sağlık müdürlükleri ve hastanelere 2018 yılı başında gönüllü bağış hedefi belirlenmişti. İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Kamu Hastaneleri organ bağışı birimleri, Kocaeli genelinde okul ve yurtlarda, alışveriş merkezlerinde, kent meydanlarında, sanayi bölgelerinde, kamu ve özel kurumlarda, görsel ve yazılı basın kullanılarak düzenli olarak bilgilendirme ve bağış stantlarının açılması gibi etkinlikler ve  farkındalık çalışmaları yapıyor.

 

 

 

BİNLERCE KİŞİ ORGAN BEKLİYOR

 

Organ ve doku nakli bekleyen hastaların sayısı her geçen gün artmakta. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar ülkemizin önemli sağlık sorunlarının başında geliyor. Ülkemizdeki kadavra bağışçı sayısının yetersiz kalması sonucu her yıl binlerce kişi organ beklerken hayatını kaybediyor. Bu maksatla organ bağışı konusunda yürütülen çalışmalar büyük önem taşıyor.Haber okunma sayısı: 2197

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, “Kültürümüz bizim en büyük zenginliğimiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca sahilinde Körfez Muşlular Derneği tarafından düzenlenen

Zabıta ve polisten ‘çekçek’ denetimi

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ‘çekçekçi’ diye

Başkan Söğüt, “Kendilerine olan güvenleri artıyor”

Petkim Park Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri tarafından hazırlanan serginin açılışına katılan Başkan Şener

Körfez’de yabani ot temizliği

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanındaki park ve yeşil alanlardaki

Başkan Söğüt, “Daha çok genci sporla buluşturacağız”

Körfez Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün olağanüstü genel kurulunda konuşan Başkan Şener

Körfez’de Ekin Uzunlar rüzgarı

Altın Kiraz Festivali’nin ikinci gününde sahne Ekin Uzunlar’ın oldu. Tütünçiftlik Kültür Merkezi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI