15 Ekim 2019 Salı

Bizim Gazete

Fatih'te Palyatif Bakım Merkezi açıldı

-fatihte-palyatif-bakim-merkezi-acildi

Fatih'te Palyatif Bakım Merkezi açıldı
25 Haziran 2019 Salı 15:31

 Fatih'te Palyatif Bakım Merkezi açıldı

 

Gebze Fatih Devlet Hastanesi bünyesinde "Palyatif Bakım Merkezi" açılışı gerçekleştirildi.

 

  

Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nin yenilenen binasında hastanenin ve bölgenin önemli derecede ihtiyaç duyduğu Palyatif Bakım Merkezi, gerçekleşen törenle açıldı. Programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, hastane başhekimleri, STK temsilcileri ve sağlık çalışanları katılım gösterdi. 

 

15 YATAK KAPASİTESİYLE HİZMET

 

Beslenme sıkıntısı yaşayan, hastalığına bağlı yatak yarası olan, solunum sıkıntısı nedeniyle solunum cihazlarıyla hayatlarını devam ettirmek durumunda kalan ve yoğun bakımdan çıkmalarına rağmen henüz evinde tedavi edilemeyecek durumda olan hastaları tedavi etmek amacıyla açılan Palyatif Bakım Merkezi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde tek kişilik odalarda 15 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.

 

ÖZENLE SEÇİLEN EĞİTİMLİ PERSONELLER

 

Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni binasına taşınmasının ardından palyatif bakım merkezi çalışmalarını hızlandırdıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney “Bugün inşallah 15 yataklı Palyatif Merkezimizi hizmete açıyoruz. Katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.  Merkezimizde görev yapan çalışanlarımız özenle seçilerek, bu konularda özel eğitim aldılar.  Bizler Palyatif Bakım Merkezlerinin yoğun bakımların yükünü azaltacağına inanıyoruz. Kocaeli’ de palyatif bakım merkezleri sayısı Gebze ile birlikte toplamda 96 yatağa ulaşmış bulunmakta. Önümüzdeki aylarda bu ve buna benzer merkezlerimizin açılışı da devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

 

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz açılış kurdelesi kesiminde yaptığı konuşmasında “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İnsanın yaşaması için sağlık başta gelmektedir.  Sağlık için yapılan her masraf gereklidir ve israf sayılmaz, zorunluluktur. Vatana millete hayırlı olsun.  Şifa bekleyenlere de şifa getirsin” dedi.

 

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

 

Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman gerçekleştirdiği konuşmasında “Biz aziz bir coğrafyanın çocuklarıyız. Bu millet için ne yapsak azdır. Ülkemiz her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dünyada imrenilen ve hak ettiği yeri almıştır. Bunlar lütuf değil yapılması gerekenlerdir.  Fatih Devlet Hastanesi vatandaşlarımıza 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor. Gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar ve emeklerinden dolayı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney ve Başhekim Gökhan Nalbant’ a çok teşekkür ediyorum, Palyatif Bakım Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

 

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler yaptığı konuşmasında ise “Bu güzel tesisin açılmasında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Gebze ve çevresinde 800 bin vatandaşımıza hizmet etmekteyiz. Böylesine güzel bir hastane yapıldığı için Sağlık Bakanlığımıza,  Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğümüze ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Türkiye sağlık alanında çağ atladı ve dünyaya örnek durumunda. Palyatif bakım merkezlerinde yoğun bakım ihtiyacı hisseden hastalar ve yakınlarına kendilerini ev şartlarında hissettikleri çok önemli hizmetler verilmekte. İnşallah Çayırovada da bir çalışma yapılıyor. Sağlık Bakanlığımız nezdinde böylesine güzel bir hastane yapıldığı için emeği geçenlere teşekkür ediyor,  Palyatif bakım merkezinin ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Açılış töreni ve kurdela kesiminden sonra protokol üyeleri, Palyatif bakım merkezinde tedavi gören hastalar ve yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.Haber okunma sayısı: 1272

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Eğitime desteğimiz her zaman sürecek

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca Ortaokulu, Hedise Evyap İlkokulu ve Körfez Fen Lisesi’ni

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet”

Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye

Körfez Belediyesi’nde eğitimler sürüyor

Körfez Belediyesi’nde üst düzey yöneticilere yönelik ‘Stratejik Plan Yazılımı ile İç Kontrol ve Risk

Körfez’de sonbahar temizliği

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bahar temizliği kapsamında mahalle

Körfez ilçesi sahil parkları tertemiz

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Körfez ilçesi sahil parklarında günlük temizlik çalışması yapıyor

Pazarlarda sıkı denetim

örfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde alışveriş

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI