18 Aralık 2018 Salı

Bizim Gazete

Körfez’e modern ve güvenli parklar

-korfeze-modern-ve-guvenli-parklar

Körfez’e modern ve güvenli parklar
16 Kasım 2018 Cuma 16:03

 Körfez’e modern ve güvenli parklar

Körfez Belediyesi, 4,5 yıllık süre içerisinde yeni parkları ilçeye kazandırırken, 130’a ulaşan parklarında 80’nin modernize etti. Kamera sistemleri ile de parklar güvenli hale getirdi

 

Körfezlilerin yaşam kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışan Körfez Belediyesi, halkın daha kaliteli zaman geçirebileceği çok sayıda modern yeni nesil oyun grupları ile donatılmış parkları şehre kazandırıyor. Kısa sürede hayata geçirdiği, insana dokunan yatırım ve projelerle göz dolduran ve Körfez Belediyesi, özellikle çocuklara ve gençlere yaptığı yatırımlar ile ön plana çıkıyor.

MODERN HALE GETİRİLDİBelediye, ilçede bulunan 80 adet parkın modernizasyonunu yaptı, yeni parkları da Körfezlilerin hizmetine sundu. Körfez Belediyesi, içerisinde çocuklar için oyun grupları, yetişkinler için de spor aletleri ile yürüme ve dinlenme alanlarının bulunduğu parklarla mahallelere nefes aldırırken, mahalle sakinlerinin de bir araya gelmelerine imkan sunan sosyal donatı alanları oluşturdu.

KEMARA SİSTEMİ TAKILDI

Parklar modern hale getirilirken, çocuklar için daha güvenli olması amacıyla parklara kamera uygulaması da gerçekleştirildi. Çalışmalar neticesinde alınan karar ile ilçenin farklı yerlerinde bulunan park ve bahçelerin hakim noktalarına güvenlik kamerası yerleştirilmeye başladı. İlk etapta 36 parka takılması planlanan kameraların büyük çoğunluğu takıldı ve hazır hale getirildi.

 Haber okunma sayısı: 794

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER