SAADET

DÜZELTME

-duzeltme

DÜZELTME
10 Nisan 2018 Salı 10:55

 DÜZELTME


 


03.04.2018 ve 05.04.2018 tarihlerinde, bazı internet siteleri ile yerel gazetelerde; Körfez İlçesi Çamlıtepe Mahallesi Nalan Sokak üzerinde yapılan altyapı yenileme çalışmaları sonrasında, bazı binalarda su arızalarının meydana geldiğine dair gerçeklikle bağdaşmayan haberler yer almıştır.
 


Haberde adı geçen vatandaşın, ALO 185 arıza ihbar hattımıza yaptığı başvuru doğrultusunda, ekiplerimiz tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır.


 


İncelemeler kapsamında, binaların çevresinde bulunan şebeke noktaları üzerinde dinleme cihazları ile gece tarama çalışması yapılmış ve herhangi bir şebeke arızası tespit edilememiştir. Ancak, Çamlıtepe Mah. Nalan Sok. No:12 adresindeki abonemizin iç tesisatındaki galvaniz borunun beton altında kalan kısmında arıza olduğu ve yol kotunun 2 metre altında bulunan bodrum katının duvarında ıslaklık meydana geldiği gözlemlenmiştir. Ayrıca, Çamlıtepe Mah. Nalan Sok. No:14 adresinde bulunan abonemizin, bahçe sınırına ekiplerimizce; ana vana montajı yapılmış ve iç tesisatın kendileri tarafından değiştirilmesi gerektiği abonemize izah edilmiştir. Kurumumuz tarafından, Körfez İlçesi’nde altyapı yenilemesi için yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlanmış fakat söz konusu bölgedeki içme suyu hattına henüz su verilmemiştir.


 


Yaptığımız altyapı çalışmalarının amacı, vatandaşlarımıza sağlıklı altyapı ile daha kaliteli bir hizmet sunmaktır. İl genelinde yaptığımız bütün çalışmalarda, vatandaşlarımızın mağdur olmaması için üstün bir gayret sarf ediyoruz. Abonelerimizin binalarındaki iç tesisatların, Kocaeli’nin içme suyunu temin eden İSU’ nun görev alanı dışında kaldığını belirtmek isteriz. Dolayısıyla o bölgedeki vatandaşlarımızın mağduriyetleri ile ilgili kurumumuz hakkında yanlış ve eksik bilgilerle hazırlanan haberlerin, gazetecilik mesleği ilkeleri göz ardı edilerek hazırlanmasını söz konusu gazete ve internet siteleri açısından talihsizlik olarak görüyoruz.


 


Hakkımızda yapılan bu haberde kötü niyet aramamakla birlikte bu haberi tekzip eder kamuoyuna saygıyla duyururuz.


 

Haberin etiketleri:

DÜZELTME


Haber okunma sayısı: 923

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI