21 Mayıs 2019 Salı

Bizim Gazete

KARTEPE'DE "GELECEĞİNİZE GELİN" PROJESİ TANITIM TOPLANTISI

kartepede-geleceginize-gelin-projesi-tanitim-toplantisi

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonu ve ilçede bulunan tüm okulların katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Geleceğinize Gelin” Projesi’nin tanıtım toplantısı görkemli bir programla gerçekleştirildi.
16 Kasım 2018 Cuma 16:42

 Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonu ve ilçede bulunan tüm okulların katılımı ile gerçekleştirilecek olan “Geleceğinize Gelin” Projesi’nin tanıtım toplantısı görkemli bir programla gerçekleştirildi.  Uzun zamandır hazırlık çalışmaları yapılan, planlama safhasında en ince ayrıntısına kadar düşünülen, Maltepe Üniversitesi, Kartepe Kaymakamlığı, Kartepe Belediyesi, Marmara Eğitim Kurumları’nın da etkin bir şekilde desteklediği proje, bugün Marmara Eğitim Kurumları Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım programı ile resmen başlamış oldu.

Programa, Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun, Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Betül Çotuksöken, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Marmara Eğitim Kurumları Koordinatörü Mehmet ALKAN, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, İlçe Gençlik Spor Müdürü Erol Arutan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Harun Aslan, SGK İlçe Müdürü Ekrem Çavuşlu, Şube Müdürleri, Kurum Müdür ve Amirleri, mahalle muhtarlarımız, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve güzide basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek; göreve geldiği günden beri eğitimdeki temel sorunları tespit etmek adına çok gayret sarfettiğini, bu süreçte dikkat çeken en önemli şeyin iletişim olduğunu, yeterli iletişimin olmadığı eğitimin paydaşları arasında küçük meselelerin soruna dönüştüğünü ifade etti.  Konuşmasının devamında; “Öğrenmeye giden yolun aileyi kazanmaktan geçtiği inancı ile ailelerle daha iyi ilişkiler, daha iyi iletişim, daha güçlü bağlar kurmak, ailelerin eğitime ve eğitimciye olan ilgi, itibar ve güvenini yeniden tesis etmek için onlara elimizi uzattık. Gönlümüzü açarak “Geleceğinize Gelin” diye davet ediyoruz” dedi.

Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken’de yaptığı konuşmada; “Kartepe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yollarımızın ilk kesiştiği günden beri bir toplum bilimci olarak ve bir felsefeci olarak projenin altyapısındaki enerjiyi anlayarak nasıl katkı sunabileceğimiz konusunda çalışmalar yaptık. Yaptığımız toplantılarda öğretmenlerimizden başlayarak tüm paydaşlar arasında iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler ve devamında atölye çalışmaları yapmayı kararlaştırdık dedi”

Proje tanıtım sunumunu Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Metin Yalaz gerçekleştirdi.  Yapılan sunumda;Eğitimin en temel unsurları arasındaki iletişim sorunları yapılan tüm çabalarımızı zayıflatmakta, eğitim için harcanması gereken enerjimizi tüketmektedir.Öyleyse eğitimde kaliteyi sürdürmek adına yapılacak en öncelikli çalışma, eğitimin paydaşları arasında sağlıklı iletişimi tesis etmek ve pekiştirmek olacaktır.Bu projeyle eğitimin tüm paydaşları arasında bağlar kurulmaya çalışılacakcaktır. Proje süresince her okulda bazıları her ay tekrar eden, bazıları yılda bir veya iki defa gerçekleştirilen 14 farklı kategoride etkinlik gerçekleştirilecek. İletişim Ve Beden Dili Eğitimleri, Sağlıklı İletişim Seminerleri, Veli Bilgilendirme Rehberi, Veli Görüşme Randevu Sisteminin Kurulması, Evrensel İnsani Değerler Eğitimi Mesajlarının Yayınlanması, Okuyanın Çocuğu Okur, Onur Günü, Uçurtma Şenliği, Marifet İltifata Tabidir, Okulda Sinema Günleri, Veli İletişim Günleri, Geçmişten Geleceğe, Bisiklet Veya Doğa Gezileri, Veli Sosyal Gösteri Programı gibi etkinliklerde formal bir düzen dışında bireyler arasında güçlü bağlar oluşturma ve bu enerjiyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlarken daha verimli olmaya çalışılacak. Enerjimizi birbirimizi törpülemek için değil, birbirimize güç vermek için kullanılacak, okullarımızda verilen eğitimlerin evlerimizde devam ettirilmesini sağlanmaya çalışılacak. Ayrıca bu süreç esnasında gerek kuşaklar arası, gerekse aile bireyleri arasındaki iletişim de güçlendirilmeye çalışılacak.Projeyi değerlendirmek adına konuşan Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun; “Öğretmenler birçok zaman velilerimizin görevini de yüklenmek zorunda kalıyorlar. Bu zor ve zahmetli bir süreç. Eğitim sürecinde velilerimiz okulun ve öğretmenin ne kadar yanında olurlarsa eğitimde o denli başarılı oluruz dedi. Ben de fahri bir öğretmen olarak bu proje içinde yer almaktan mutluluk duyacağım.” Dedi.

Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır ise; çocuklarımız için yapılacak her çalışmanın yanında olacaklarını, geleceğimizi daha iyi inşaa etmek için ellerinden gereken gayreti göstereceklerini, doğa harikası Kartepe’nin çocuklarının geleceği de capcanlı ve aydınlık olmalı dedi.

Program sonunda Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken’e, Marmara Eğitim Kurumları Koordinatörü Mehmet ALKAN’a ve Proje Yürütme Kurulu adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Öğretmeni Fehime Karakurt’a çiçek takdim edildi.

 Haber okunma sayısı: 1068

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfez’de ilk defa ucuzluk panayırı yapılacak

Körfezli gençlerin geleceği Akademi Lise ile şekillenecek

Akademi Lise’yi Kocaeli’nin tüm ilçelerine yaymak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi,

Sarı Kumbaralar ile 40 ton atık toplandı

Körfez Belediyesi tarafından tekstil atıklarının ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçenin 56 farklı

Körfez’de Ramazan geceleri

Körfez’de Ramazan Gecelerinde büyükler ilahiler ile güzel bir akşam geçiriyor, çocuklar ise gösteriler ile

‘Hacivat ve Karagöz’ ile kahkahaya doydular

Körfez’de bu sene de Ramazan ayı etkinliklerinin adresi Demokrasi ve Şehitler Meydanı oldu. Hava koşulları

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI