10 Temmuz 2020 Cuma

bizimgazete

Karamürsel Köprülü Kavşağı Şubat’ta bitecek

karamursel-koprulu-kavsagi-subatta-bitecek

Karamürsel Köprülü Kavşağı Şubat’ta bitecek
24 Haziran 2020 Çarşamba 13:54

 

 

Başkan Büyükakın, Büyükşehir tarafından yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nın Şubat 2021’de tamamlanacağını kaydetti

  

 

Karamürsel Köprülü Kavşağı Şubat’ta bitecek

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ana arterlerde trafik yoğunluğunu azaltmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nın basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Karamürsel’in iki yakasını birleştirecek çalışmanın Kocaeli’ne hayırlı olmasını dileyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, projenin Şubat 2021’de tamamlanacağını vurguladı.

 

 

 

YOLCU VE LOJİSTİK TAŞIMACILIĞINDA ÖNEMLİ BİR GÜZERGAH

 

Şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığın önemli güzergahlarından biri olan Karamürsel’de kent içi trafiğini ve transit geçişi rahatlatacak önemli bir projenin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çalışmanın devam ettiği Karamürsel Belediyesi önünde düzenlenen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın yanı sıra AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Büyükşehir Bölge Koordinatörü Nihat Abiş ile bürokratlar da katıldı.

 

 

 

HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANACAK

 

Basın açıklaması öncesi işçilerle bir süre sohbet eden Başkan Büyükakın, “Karamürse’in Güney ve Kuzey aksını birleştiren, kent meydanı ile bütünleşmeyi sağlayan bir projeye imza atıyoruz” dedi. Projeyi alan ilk şirketin tasfiye sürecinde epey zaman kaybı olduğunu vurgulayan Başkan Büyükakın, “Yeniden yapılan ihaleyi alan şirketimiz çok güçlü bir şekilde sahada çalışmaya başladı. Şu ana kadar gördüğüm en güçlü şantiyelerden birini kurdu. Projeyi hızlı bir şekilde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

TRAFİK RAHATLAYACAK

 

Karamürsel trafiğinin bu çalışma ile rahatlayacağını belirten Başkan Büyükakın, “Transit trafik battı-çıktının altından geçecek ve üst tarafta Karamürsel’in iç trafiği rahat ve güvenli bir şekilde devam edecek. Projemiz Şubat 2021 yılında tamamlanacak” dedi.

 

 

 

17.500 METRE FORA KAZIK ÇAKILACAK

 

İhale bedeli 38 milyon 954 bin lira olarak belirlenen proje planlamalara göre 14 Şubat’a tamamlanacak. Battı-çıktının tüneli 19 metre genişliğinde 290 metre uzunluğunda olacak. Proje kapsamında 1600 metre çift anayol, 900 metre güney, 900 metre kuzey olma üzere 2 yan yol, 310 metre bağlantı yolu olmak üzere 3 bin 700 metre toplam yol olacak. Tünel imalatı için 801 adet toplamda 17 bin 500 metre fora kazık çakılacak.Haber okunma sayısı: 2477

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI