16 Temmuz 2018 Pazartesi

BİZİM GAZETE

“Yaşlılara iyi bakılması bir milletin onurudur”

yaslilara-iyi-bakilmasi-bir-milletin-onurudur

Başkan Karaosmanoğlu, “Yaşlılar Haftası” münasebetiyle Darıca’da yaşayan 94 yaşındaki Kazım Gürbüz’ü ziyaret etti.
24 Mart 2018 Cumartesi 11:27

 Başkan Karaosmanoğlu, “Yaşlılar Haftası” münasebetiyle Darıca’da yaşayan 94 yaşındaki Kazım Gürbüz’ü ziyaret etti.


 


“Yaşlılara iyi bakılması bir milletin onurudur”
 


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaşlılar Haftası” münasebetiyle Darıca Osmangazi Mahallesinde yaşayan 94 yaşındaki Kazım Gürbüz’ü evinde ziyaret etti. Duasını alan ve elini öperek toplumun değerleri olan büyüklere karşı ilgisini samimiyetle bir kez daha gösteren Başkan Karaosmanoğlu, “bir ailede yaşlı kişilerin varlığı o ailenin temel direği, temel dirliğidir” hatırlatmasını da yaptı. Çocuklarımıza, büyüklerimize sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız açıklamasını yapan Karaosmanoğlu, “Onlara gereken saygıyı her zaman göstermeliyiz. Toplumsal yaşamın temel kuralı, işte bu karşılıklı sevgi ve saygıdır” dedi.


 


BÜYÜKLERİNE SAHİP ÇIKAN TOPLUMLAR, MEDENİYETİ YAKALAMIŞTIR


“Türk toplumu da adet ve geleneklerinde bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her seviyesinde ilke edinmiştir” diyerek ziyaret sonrası açıklamalarını sürdüren Karaosmanoğlu, “Bugün Kocaeli’mizde 60 yaş ve üzerinde, İl nüfusumuzun yüzde 10’undan fazlası bulunmaktadır. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme imkânlarının onlara sunulmasıdır. Yaşlılara iyi bakılması bir milletin onurudur. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır” şeklinde konuştu.


 


“YAŞLILARIMIZ TOPLUM HAYATIMIZIN TEMEL DİREKLERİDİR”


Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da yer aldığı ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılara dönük önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini dile getiren Karaosmanoğlu, “Toplu taşıma araçlarında uyguladığımız indirim, kaldırımlarda yaptığımız yatay çıkış rampaları, yeni aldığımız otobüslerdeki engelli ve yaşlılara yönelik özellikler, yürüyen merdivenli ve asansörlü yaya köprülerimiz ve benzeri pek çok uygulamayı hayata geçirdik. Yaşlılarımız milletlerin ve insanlığın hafızasıdır, çekirdeğidir. İnsanlığın kaderi, bu hafızanın doğru değerlendirilmesi, bu çekirdeğe iyi bakılması ile doğrudan bağlantılıdır. Bizim kültürümüz, tecrübeye karşı ihtimamın sevgi ve saygının en üst düzey örnekleri ile doludur. Yaşlılarımız toplum hayatımızın temel direkleri, kutup yıldızları, yol göstericileridir. Elimizden tutanlardır. Bizi teşvik eden, ayağa kaldıranlardır” diyerek sözlerini tamamladı.

 Haber okunma sayısı: 919

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Bittiğinde alt yapı sorunu kalmayacak

Bittiğinde alt yapı sorunu kalmayacak

Körfez Kampüsü’nde dış cephe de bitiyor

4 bin 500 üniversite öğrencisine eğitim yuvası olacak…

İlimtepe’nin çehresi hızla değişiyor

İlimtepe’nin çehresi hızla değişiyor

15 Temmuz’da Mustafa Yıldızdoğan sahne alacak…

15 Temmuz’da Mustafa Yıldızdoğan sahne alacak… Körfez tek yürek tek vücut olacak

Muhtarlara ‘İmar Barışı’ anlatıldı

Muhtarlara ‘İmar Barışı’ anlatıldı

Gönüllere girmeye devam edeceğiz

Gönüllere girmeye devam edeceğiz

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI