16 Temmuz 2018 Pazartesi

BİZİM GAZETE

“Temel hak ve özgürlükler vazgeçilmemizdir”

temel-hak-ve-ozgurlukler-vazgecilmemizdir

Başkan Karaosmanoğlu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ve kurul üyelerini makamında ağırladı
24 Mart 2018 Cumartesi 11:26

 Başkan Karaosmanoğlu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir ve kurul üyelerini makamında ağırladı


 


“Temel hak ve özgürlükler vazgeçilmemizdir”
 


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, Kurul Üyeleri Şaban Baba, Dr. Cengiz Paşaoğlu ve Hasan Aydın’ı makamında ağırladı. Anayasada öngörülen özel hayatın gizliliği ile temel hak ve özgürlüklerin korunması kapsamında, kişisel verilerin korunmasını sağlamak ve buna yönelik farkındalık oluşturarak bilinç düzeyini geliştirmeyi amaçlayan kurulun çalışmaları hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, “Kişisel verilerin korunması ile buna ilişkin vatandaşlık bilincinin oluşmasında etkin ve uluslararası alanda söz sahibi bir otorite olma hedefinizi destekliyorum” dedi.


 


ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ


Özel hayatın gizliliğini koruma, temel hak ve özgürlüklere saygı ve tarafsızlık gibi önemli konuların kendi gündemlerinde olduğunu belirten Kurum Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir de, “Bağımsızlık, güvenilirlik, hukuka ve etik ilkelere uygunluk, şeffaflık ve hesap verilebilirlik, hızlı, doğru ve objektif karar alma işbirliği ve katılımcılık ile ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet verme temel ilkelerimizdir. Görevimiz, kişisel verilerin işlenmesinin disiplin altına alınması ve bu bağlamda Anayasada öngörülen başta özel hayatın gizliliği olmak üzere temel hak ve özgürlüklerin korunmasıdır” şeklinde konuştu.


 


HAYATIN DÜZEN İÇİNDE SÜRDÜRÜLMESİ İÇİN


Kişisel verilerin korunmasının, kişilere ilişkin bilgilerin toplanması, saklanması, kullanılması gibi veri işleme sürecinin bütün aşamalarından bahseden Bilir,  Kişisel veriler ülkemizde 2010 yılında Anayasal teminata bağlandığını da belirtti.


Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr Faruk Bilir ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri için teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sosyal ve ekonomik hayatın düzen içinde sürdürülmesi, kamu hizmetlerinin etkin biçimde sunumu, mal ve hizmetlerin ekonominin gereklerine uygun biçimde geliştirilmesi, dağıtımı ve pazarlanması için kişisel verilerin korunması kaçınılmazdır. Bu alanda halkımızın bilinçlenmesi noktasında sunduğunuz katkı için sizlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini sarf etti. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.

 Haber okunma sayısı: 937

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Bittiğinde alt yapı sorunu kalmayacak

Bittiğinde alt yapı sorunu kalmayacak

Körfez Kampüsü’nde dış cephe de bitiyor

4 bin 500 üniversite öğrencisine eğitim yuvası olacak…

İlimtepe’nin çehresi hızla değişiyor

İlimtepe’nin çehresi hızla değişiyor

15 Temmuz’da Mustafa Yıldızdoğan sahne alacak…

15 Temmuz’da Mustafa Yıldızdoğan sahne alacak… Körfez tek yürek tek vücut olacak

Muhtarlara ‘İmar Barışı’ anlatıldı

Muhtarlara ‘İmar Barışı’ anlatıldı

Gönüllere girmeye devam edeceğiz

Gönüllere girmeye devam edeceğiz

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI