23 Ocak 2019 Çarşamba

Bizim Gazete

İzmit’in göbeği çöplük içinde…

izmitin-gobegi-copluk-icinde

İzmit’in en işlek caddelerinden biri konumunda bulunan Alemdar Caddesi’nin hemen yanındaki Dündar Çiğit Sokak çöpten geçilmiyor.
14 Haziran 2018 Perşembe 14:47

 İzmit’in en işlek caddelerinden biri konumunda bulunan Alemdar Caddesi’nin hemen yanındaki Dündar Çiğit Sokak çöpten geçilmiyor. Özellikle Dündar çiğit sokak çevresinde bulunan yemek lokantalarının bütün yemek artıklarını buraya dökmesi hem sokak esnaflarının hem de bu sokakta yaşayan insanların en büyük derdi oldu. İzmit Belediyesi tarafından çıkarılan ve çevre esnafları tarafından imzalanan “saat 20:00’den önce çöp dökülmesi kesinlikle yasaktır. Buna uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.” tebligatına rağmen hala çöplerini sokak ortalarına döken esnaflar için yeni yaptırımlara tabi tutulmaları istenmektedir.

Kaldırımları kapatarak yolun ortalarına kadar dağılan çöp torbalarından şikayetçi olan sokak sakinleri ve esnafları adına açıklama yapan Keyif Plus Bilardo Salonu’nun işletmecisi Ertan Öziş, “Sokağımızın çevresinde bulunan bütün yemek firmaları ve cafeler çöplerini bizim sokağa atmaktadırlar. Belediye Zabıta birimine bu şikâyetlerimizi sürekli bildiriyoruz. Zabıta ekipleri zaman zaman cezada kesiyorlar. Ancak yeterli olmuyor. Bizler esnaf olarak kapımızın önüne dahi çıkamıyoruz. Sıcaklarında artmasıyla sokağımızda kokudan geçilmiyor. Sokağımıza atılan bu yemek artıkları zaten dar olan sokağımızda vatandaşların yoldan geçmesine de engel olmaktadır. Zaman zaman çöp poşetleri kaldırımları dahi tamamen kapatmaktadır. Hele hele engelli vatandaşlarımız için sokağımızdan geçebilmek en büyük problem oluyor. Kentimizin en işlek caddelerinde meydana gelen bu kirlilik çok çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.  Sokak sakinleri ve esnafları olarak belediyemizin bu soruna kökten bir çözüm getirmesi bekliyoruz.” dedi.

Haberin etiketleri:

çöp


Haber okunma sayısı: 371

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI