21 Ekim 2018 Pazar

Bizim Gazete

İzmit’in göbeği çöplük içinde…

izmitin-gobegi-copluk-icinde

İzmit’in en işlek caddelerinden biri konumunda bulunan Alemdar Caddesi’nin hemen yanındaki Dündar Çiğit Sokak çöpten geçilmiyor.
14 Haziran 2018 Perşembe 14:47

 İzmit’in en işlek caddelerinden biri konumunda bulunan Alemdar Caddesi’nin hemen yanındaki Dündar Çiğit Sokak çöpten geçilmiyor. Özellikle Dündar çiğit sokak çevresinde bulunan yemek lokantalarının bütün yemek artıklarını buraya dökmesi hem sokak esnaflarının hem de bu sokakta yaşayan insanların en büyük derdi oldu. İzmit Belediyesi tarafından çıkarılan ve çevre esnafları tarafından imzalanan “saat 20:00’den önce çöp dökülmesi kesinlikle yasaktır. Buna uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.” tebligatına rağmen hala çöplerini sokak ortalarına döken esnaflar için yeni yaptırımlara tabi tutulmaları istenmektedir.

Kaldırımları kapatarak yolun ortalarına kadar dağılan çöp torbalarından şikayetçi olan sokak sakinleri ve esnafları adına açıklama yapan Keyif Plus Bilardo Salonu’nun işletmecisi Ertan Öziş, “Sokağımızın çevresinde bulunan bütün yemek firmaları ve cafeler çöplerini bizim sokağa atmaktadırlar. Belediye Zabıta birimine bu şikâyetlerimizi sürekli bildiriyoruz. Zabıta ekipleri zaman zaman cezada kesiyorlar. Ancak yeterli olmuyor. Bizler esnaf olarak kapımızın önüne dahi çıkamıyoruz. Sıcaklarında artmasıyla sokağımızda kokudan geçilmiyor. Sokağımıza atılan bu yemek artıkları zaten dar olan sokağımızda vatandaşların yoldan geçmesine de engel olmaktadır. Zaman zaman çöp poşetleri kaldırımları dahi tamamen kapatmaktadır. Hele hele engelli vatandaşlarımız için sokağımızdan geçebilmek en büyük problem oluyor. Kentimizin en işlek caddelerinde meydana gelen bu kirlilik çok çirkin bir görüntü oluşturmaktadır.  Sokak sakinleri ve esnafları olarak belediyemizin bu soruna kökten bir çözüm getirmesi bekliyoruz.” dedi.

Haberin etiketleri:

çöp


Haber okunma sayısı: 351

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Büyükşehir tarihinin en büyük projesinin temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk metro hattı olacak olan Gebze OSB -Darıca Sahil Hattının temeli atıldı

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

Körfez’de ‘eksik gramaja’ ceza

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

MHP Körfez’den KTO’ya Ziyaret

Viyadük altları bakıma alındı

Viyadük altları bakıma alındı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Ekmek Dünyası’nı Başkan Baran açtı

Bu iş aşk işi, gönül işi

Bu iş aşk işi, gönül işi

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI