KELEŞOĞLU

21 Kasım 2018 Çarşamba

Bizim Gazete

Işık ve Zeybek’i ziyaret etti, Genel Merkez’de temaslarda bulundu

isik-ve-zeybeki-ziyaret-etti--genel-merkezde-temaslarda-bulundu

Başkan Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleşen Sıfır Atık Zirvesi’ne katıldı.
02 Kasım 2018 Cuma 08:42

 Başkan Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleşen Sıfır Atık Zirvesi’ne katıldı.

 

TBMM’de Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Emine Zeybek’i de ziyaret eden Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde temaslarda da bulundu.

 

  

Işık ve Zeybek’i ziyaret etti,

 

Genel Merkez’de temaslarda bulundu

 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen Sıfır Atık Zirvesi’ne katıldı. Ekim 2017’de başlayan Sıfır Atık Projesi’ne, farklı sektörlerden temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirilen zirve kapsamında, atık yönetiminin çevresel, sosyal ve etik boyutunun yanı sıra döngüsel ekonomiye katkısı tartışıldı. Başkan Karaosmanoğlu, Sıfır Atık Zirvesi’nin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti MKYK Üyesi, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ile önce ki dönem Milli Savunma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı görevlerinde bulunan Fikri Işık’ı makamlarında ziyaret etti. Karaosmanoğlu, daha sonra AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Başkan Vekili Prof.Dr Numan Kurtulmuş ile bir araya da geldi.

 

 

 

“GÖNÜLDEN GÖNLÜNE KÖPRÜLER KURUYORUZ”

 

"Güçlü Ekonomi ve Yeşil Bir Doğa İçin" temasıyla düzenlenen zirvenin Sıfır Atık çalışmasında bir yıllık geçmişinin, gelinen aşamanın, alınan neticenin ve projenin geleceğinin konuşulmasıyla birlikte ülke genelinde yapılacak hizmetlerin kapsamı da ele alındı. Zirvenin ardından TBMM’de Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Emine Zeybek’i ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de eşlik etti. Kent genelinde yapılan, projelendirilen ve yapımı süren projeler hakkında Milletvekilleri Işık ve Zeybek’i bilgilendiren Karaosmanoğlu, şehirde ki Sosyal Projeler üzerinde de durdu. Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Politikalar ve Kültürel Hizmetler başlığı altından Kocaeli’de 7’den 77’e herkese ulaştıklarını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Devletimizin geliştirdiği sosyal hizmet ve politikalara yerel yönetim olarak katkı sunmayı, çalışmayı, gönülden gönlüne köprüler kurmayı en önemli vazifemiz olarak kabul ediyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

 

 

“İNSANIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ, ÜRETİYORUZ”

 

TBMM’de ki temaslarının ardından AK Parti Genel Merkezi’ne geçerek burada ziyaretler gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş başta olmak üzere, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra Çevre Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’i ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini Genel Başkan Yardımcılarına anlatan Karaosmanoğlu, özellikle Sosyal Belediyecilik başta olmak üzere birçok konu üzerinde bilgilendirme gerçekleştirdi. Çevre Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan’a kent kimliğinin ortaya koyulmasının yanı sıra bunun korunması noktasında Büyükşehir Belediye Belediyesinin bugüne kadar neler yaptığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı” kapsamında elde edilen sonuçları da paylaştı. Kültür ve medeniyeti gelenekten geleceğe taşıyacak bir köprünün temellerini Kocaeli’de attıklarını da Karaaslan ile olan görüşmesinde ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanımız için çalışıyoruz, üretiyoruz. Mutlu insanlar için top yekûn bir hizmet anlayışıyla dertleniyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

 

 

“KOCAELİ’NİN DİNAMİK YAPISINA ÇOK BÜYÜK KATKI SUNUYORUZ”

 

Göç, Mültecilik ve İnsanlık temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Kartepe Zirvesi 2018’nin kapanış oturumuna katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr Numan Kurtulmuş’a bir teşekkür ziyareti gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe Zirvesi’ne katılarak kendilerine büyük bir onur verdiklerini dile getirdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde ki yatırımlarını da Genel Başkan Vekili Kurtulmuş’a anlatan Karaosmanoğlu, özellikle gençlik, kadın, spor ve yaşam projelerine ayrı bir önem verdiklerini de ifade etti. Toplumun her kesimine ulaştıklarını ve bu bağlamda herkesin başkanı olduklarını söyleyen Karaosmanoğlu, görüşmelerde Kocaeli’nin dinamik yapısına ortaya koydukları hizmetlerle çok büyük katkı sundukları vurgusunu da yaptı.Haber okunma sayısı: 254

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Hemşehrilerimizle iç içe olmak bize güç veriyor

Hemşehrilerimizle iç içe olmak bize güç veriyor

Bu kadar yatırımı hayata geçiren sayılı ilçelerdeniz

Bu kadar yatırımı hayata geçiren sayılı ilçelerdeniz

Körfezli Muhtarlardan Başkan Baran’a destek

Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yanar, “Yanınızdayım” Körfezli Muhtarlardan Başkan Baran’a destek

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe’de Körfez’in geleceğini planladık

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

İlimtepe yolu büyük bir eksikliği giderecek

Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

Saatler 09.05’i gösterdiğinde; hayat adeta durdu… Körfez’de Atatürk saygı ve özlemle anıldı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI