22 Ocak 2019 Salı

Bizim Gazete

Başkan Karaosmanoğlu, “Mehmet Akif’i ve Necip Fazıl’ı çok iyi anlayın”

baskan-karaosmanoglu-mehmet-akifi-ve-necip-fazili-cok-iyi-anlayin

Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek’in mücadelesinin ve fikirlerinin önemine değinildi.
07 Şubat 2018 Çarşamba 13:51

 Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek’in mücadelesinin ve fikirlerinin önemine değinildi.


 


Başkan Karaosmanoğlu, “Mehmet Akif’i ve Necip Fazıl’ı çok iyi anlayın”
 


Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve yeni yönetimini ziyaret etti. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İl Gençlik Kolları’na kongresine katılmasının Kocaeli açısından çok büyük bir gurur vesikası olduğunu ziyarette ifade eden Karaosmanoğlu, “Siyasetimizin ve medeniyetimizin temelinde imanımız yatmaktır. Siyasi Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın nezdinde dünya üzerinde ki adaletsizliklerin önüne geçmek için hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir” dedi.


 


GENÇLERE AKİF’İ VE KISAKÜREK’İ ANLATTI


Görüşmede milli şair Mehmet Akif Ersoy’un, “İmandır o cevher ki, ilahi ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek, sinede yüktür” şiirini gençlere hatırlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Unutmayalım ki milli değerlerimizi, karakterimizi ve ideallerimizi yansıtan eserleriyle, şiirleriyle ve mücadeleci kişiliğiyle bugünümüzü aydınlatmaya, bizlere yol göstermeye devam eden Mehmet Akif Ersoy’u ve yine şiirlerinin yanı sıra düşünceleriyle hedeflerimize odaklanmamızı sağlayan Necip Fazıl Kısakürek’i çok iyi tanıyın ve anlayın” diye konuştu.


 


“İDEALLERİNİ YAŞATMAK HEPİMİZİN EN BÜYÜK GÖREVİDİR”


Ülkemizin bekasını sürdürmenin, İslam coğrafyasındaki haksızlıkları, hukuksuzlukları ve zulmü sona erdirmenin yolu, İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçiyor hatırlatmasını AK Partili gençlere bir kez daha hatırlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Akif’in Safahat’ını okumanızı ve anlamanızı çok önemsiyorum. Akif’in samimiyetini, sahici kişiliğini, tertemiz ahlakını, mütevazılığını, ahde vefasını, dinine ve milletine sadakatini İstiklal Marşı’nda tecessüm eden Akif’in bu mirasını gelecek nesillere aktarmak, onun düşünce ve ideallerini yaşatmak hepimizin en büyük görevidir” açıklamasını yaptı.


 


“BİZLER HER DAİM DOĞRUNUN YANINDA OLACAĞIZ”


AK gençlerden üstat Necip Fazıl Kısakürek fikirlerini ve şiirlerini de okumalarını isteyen Başkan Karaosmanoğlu, “Kitap ve tarihi vesikaların okunması insanlığa rol model gençlik için elzem bir durumdur. İmanlı ve ahlaklı olmanın yanı sıra zamanı iyi kullanmanın önemini de kavramanız çok önemlidir. Bizler AK Parti olarak bir misyonun ve imanın temsilcileriyiz. Bizler Rabbimizin kuluyuz. Bugün dünyada Müslümanları köle haline getirmek isteyen zihniyetin olduğunu görüyoruz. Bu nedenle kardeş olmamız, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız gerekmektedir. Rabbimizden başka kimsenin önünde eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz. Birbirimizi seveceğiz ve değer vereceğiz. Kimseye aklımızı ve irademizi kiralamayacak, hiçbir zaman birinin adamı olmayacağız. Gençler olarak çok çalışmalıyız. Unutmayın ki kıyamete kadar hak ile batıl savaşacaktır. Bizler her daim doğrunun yanında olacağız” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik fikir alışverişinin yanı sıra gençlik üzerine ortaya koyulabilecek projelerin konuşulmasının ardından sona erdi.Haber okunma sayısı: 268

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Mezunu olduğu okulda bu kez karne verdi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, mezunu General Edip Bayoğlu İlkokulu’nda düzenlenen

16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

16 Ocak Basın Onur Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Şener Söğüt; 16 Ocak, Kocaeli için onur günüdür

Beyanname için son tarih 28 Şubat

Körfez Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nden uyarı; Beyanname için son tarih 28 Şubat

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Başkan Baran, MHP’lileri ağırladı

Hacı Osman’a bir işletme daha

Hacı Osman’a bir işletme daha

ÇOK OKUNANLAR

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI