SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

Başkan Karaosmanoğlu, Kazak Çapanı giydi

baskan-karaosmanoglu-kazak-capani-giydi

Başkan Karaosmanoğlu, Kul Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Nurcan Cankara ve Kurucu Başkanı Ahmet Zekai Yahşi’yi makamında konuk etti.
29 Eylül 2018 Cumartesi 11:07

 Başkan Karaosmanoğlu, Kul Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Nurcan Cankara ve Kurucu Başkanı Ahmet Zekai Yahşi’yi makamında konuk etti.

 

 

 

Başkan Karaosmanoğlu, Kazak Çapanı giydi 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kul Hoca Ahmet Yesevi Vakfı Başkanı Nurcan Cankara ve Kurucu Başkanı Ahmet Zekai Yahşi’yi makamında konuk etti. Gönül coğrafyası başta olmak üzere Türkiye’nin her daim mazlumların yanında olduğunun ifade edildiği görüşmede, FETÖ varlığının İslam ülkelerinde ki etkisinin azaltılması için yapılan çalışmalarının önemine değinildi. TDBB olarak Balkanlar, Orta Doğu, Kafkaslar ve Avrasya ülkelerinde ki yerel yönetimlerle yakın işbirliği içindeyiz vurgusu da yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Türk Dünyasının tarihi ve kültürel birikimlerinden en geniş şekilde yararlanılmak suretiyle Türk dili konuşan ülkeler arasındaki çok taraflı işbirliğinin geliştirilmesine önem veriyoruz. TDBB olarak bizler gönül coğrafyamıza sahip çıkıyor her daim yanlarında yer alıyoruz” dedi.

 

 

 

“EĞİTİM ÇALIŞMALARINA TDBB OLARAK ÖNEM VERİYORUZ”

 

Türk dünyasında karşılıklı güven ortamının pekiştirilmesi, siyasi dayanışmanın güçlendirilmesi, ekonomik ve teknik işbirliği imkânlarına ivme kazandırılması, beşeri ilişkilerin sağlıklı yapılara kavuşturulması ve Türk dünyasının tarihi ve kültürel birikimlerinin en geniş şekilde kayıt altına alınmasını sağlamak için insiyatif aldıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bilim, eğitim, kültür ve sanat alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini, Türk dünyasının ortak değerlerinin uluslararası seviyede tanıtılarak kitlelere yayılmasını, Türk Dili Konuşan Ülkeler arasındaki kültürel bağların derinleştirilmesine dönük çalışmalar yapmaktayız. Ekonomik işbirliğinin ileriye götürülmesi yolunda desteklerimizi her fırsatta ifade ederken, yerel yönetimlerde ki insan kaynağının yeterli düzeye çıkması içinde eğitim çalışmalarına TDBB olarak önem veriyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

 

 

“ORTAK PROJE VE UYGULAMALARA İMZA ATMAKTADIR”

 

Avrasya coğrafyasındaki bütün belediyeleri bir çatı altında buluşturmayı hedefleyen TDBB’nin bugün sürekli artan üye sayısıyla ve gerçekleştirdiği etkinliklerle uluslararası ölçekteki çalışmalarına devam ettiğini de söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Kazak Çapanı isimli yerel kıyafet hediye edildi. TDBB’nin 25 ayrı ülkeden, 1063 yerel yönetim birimi ve yerel yönetim birliğinden müteşekkil üyesi bulunduğunu da ifade eden Karaosmanoğlu, “TDBB, sadece Avrasya coğrafyasında değil, kıta coğrafyasının diğer bölgelerindeki yerel yönetim birlikleriyle, sivil toplum örgütleriyle, kamu kurumları ve uluslararası yardım kuruluşlarıyla işbirliği halinde ortak proje ve uygulamalara imza atmaktadır. Bu anlamda birliğimizin faaliyet ve projelerinde bizleri yalnız bırakmayan başta üye belediyelerimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara, kişilere ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı. Görüşme karşılıklı fikir alışverişinin ardından sona erdi.Haber okunma sayısı: 538

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI