KELEŞOĞLU

14 Ağustos 2018 Salı

BİZİM GAZETE

Yeni Pazar Alanı ve Otopark’ta dev iftar

--yeni-pazar-alani-ve-otoparkta-dev-iftar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Pazar Alanı ve Otoparkı’nın iftar programıyla tanıtımını yaptı.
01 Haziran 2018 Cuma 22:59

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Kışla Pazar Alanı ve Otoparkı’nın iftar programıyla tanıtımını yaptı.

 

 

 

Yeni Pazar Alanı ve Otopark’ta dev iftar 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki Doğu Kışla Parkı’nın karşısında inşa ettiği pazar alanı için tanıtım programı düzenledi. İftar programıyla birlikte gerçekleştirilen tanıtım programında 5 bin kişiye orucunu açtı. 35 dönüm alana kurulan kapalı pazar alanı tam donanıma sahip. Vatandaşların rahatça alışveriş yapabilecekleri pazar alanında pazarcılar için de her şey mevcut. 

 

 

 

YOĞUN KATILIM

 

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği pazar alanının tanıtım ve iftar programına

 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim pazar alanını yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye Sebzeciler Meyveciler Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca da konuşmasında “Kim bu ülkede pazarcı esnafı için bir çivi çakmışsa Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

 

 

YOLUMUZA İNANÇLA DEVAM EDECEĞİZ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da konuşmasında “Artık Türk halkı kenarda köşede, itilmiş kakılmış pislik içinde yaşamaya mahkûm değil. Türkiye’nin önü açıldı. Adım adım ilerliyor.

 

Atatürk’ün işaret ettiği gibi çağdaş medeniyetin önüne geçeceğiz. Bu kapalı pazar alanımız sosyal tesisiyle, hizmet binasıyla, çocuk emzirme odasına varıncaya kadar insanımızın daha güzel bir hayat yaşamasının işareti. Biz her şeyin en güzeline layığız. Onun için çalışıp çabalıyoruz. Bu anlamda en büyük teşekkürü başta Cumhurbaşkanımıza yapıyoruz. Allah ondan razı olsun. Türkiye’nin önünü açtı, zincirler kırdı. Adım adım Türkiye’nin huzuru için, onurlu bir ülke olması için çalışmaya devam ediyoruz. Artık her şey bugünkünden çok daha güzel olacak, ulaşım, çevre, eğitim, sağlık olarak ilerlemeye devam ediyoruz. Gençlerimiz her şeyin daha güzeline layık. Onun için adım adım ilerleyeceğiz, Bütün engellere rağmen, batının bütün tuzaklarına rağmen yolumuza inançla, imanla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

KOCAELİ GELİŞMİŞ BİR ŞEHİR OLDU

 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise programdaki konuşmasında, “Bu muhteşem eserimiz yağmur, çamur, kış, kar demeden mücadele eden pazarcı esnafımıza hayırlı olsun. İnşallah bu mekân içerisinde hayırlı bereketli kazançlara sizler ulaşırsınız. İzmit halkı da kaliteli her ürünü buradan almaya devam eder. Pazarcılarımıza İzmit’in en güzel yerini tahsis ettik. İzmit’in kalbinde modern bir pazar yeri kurduk. Bu kadar kısa zamanda bu kadar fonksiyonel pazar alanını hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum. Sadece şu yatırım 20 milyon TL. Eskiden 20 milyon TL yatırımı kimse planına bile almazdı. Ama bugün baktığımızda Türkiye kendi ayakları üzerinde durmaya başladığında bu kadar devasa bir yatırım bile küçük bir proje olarak nitelendiriliyor. Kocaeli artık her yanıyla gelişmiş bir şehir durumundadır” dedi.  

 

 

 

TAM DONANIMLI

 

Yaklaşık 35 bin metrekare alan üzerine kurulan kapalı pazar alanı 18 bin metrekare kullanım alanına sahip. Pazar alanında 3 bin 400 metre uzunluğunda pazarcı tezgâhı bulunacak. Kapalı pazar alanının üstü büyük araçlar için otopark olarak kullanılacak. Yapının yaklaşık 800 metrekaresi idari bina, zabıta odası, wc, kafeterya, mescit, bebek emzirme odası ve seminer salonunda oluşuyor. Ayrıca proje 371 büyük araç ve 255 normal araç otoparkıyla birlikte bölgenin otopark sorununu da çözecek.Haber okunma sayısı: 380

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

turkiyeyi-durdurma-operasyonudur

“Türkiye’yi durdurma operasyonudur”

14 Ağustos 2018 Salı 16:53
fuarda-sagopa-coskusu-yasandi

Fuar’da Sagopa coşkusu yaşandı

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:17
heidi-kocaelili-cocuklarla-bulusuyor

Heidi, Kocaelili çocuklarla buluşuyor

09 Ağustos 2018 Perşembe 11:17
ihtiyac-sahiplerinin-catilarini-oruyoruz

İhtiyaç sahiplerinin çatılarını örüyoruz

09 Ağustos 2018 Perşembe 10:18

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Baran’ın 17 Ağustos Deprem Mesajı

'Unutmayacağız, Unutturmayacağız' Belediye Başkanı İsmail Baran’ın 17 Ağustos Deprem Mesajı

Körfez’in köylerine Osmanlı çeşmeleri

Körfez’in köylerine Osmanlı çeşmeleri

Mezarlık yoluna ve çevresine asfalt

Mezarlık yoluna ve çevresine asfalt

Körfez’de hacı adayları dualarla uğurlandı

Körfez’de hacı adayları dualarla uğurlandı

‘Barış Masası’ 4 bin kişiye yardımcı oldu

‘Barış Masası’ 4 bin kişiye yardımcı oldu

Kurban pazarı ilaçlandı hijyen için poşet dağıtıldı

Kurban pazarı ilaçlandı hijyen için poşet dağıtıldı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI