21 Eylül 2018 Cuma

Bizim Gazete

Halkımızın sağlığı ve mutluluğu için çalışmalıyız

halkimizin-sagligi-ve-mutlulugu-icin-calismaliyiz

Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı’nın açılışına katıldı
09 Ekim 2017 Pazartesi 15:51

 Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı’nın açılışına katıldı

 

Halkımızın sağlığı ve mutluluğu için çalışmalıyız

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun Antalya’da ortaklaşa düzenlediği 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı’nın açılışına katıldı. Yoğun bir katılımın yaşandığı toplantıda, bir konuşma gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Toplumun daha sağlıklı yaşama kavuşması bizim hedefimizdir. Unutmayalım ki sağlığımız kaybettiğimiz zaman bütün servetimizi versek geri alamayız. Amatör spor kulüplerimiz ve bizler halkımızın sağlığı ve mutluluğu için çok çalışmalıyız. Bu toplantıları yapmamızın asıl maksadı da budur” dedi. 

“HAREKETLİ YAŞAM BİZİ DAHA MUTLU VE BAŞARILI KILACAKTIR”

Kocaeli başta olmak üzere ülkemizdeki hastalık ve ilaç kullanımına ait verilerini aldıklarını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İnsanlarımız hareketsiz yaşam nedeniyle hastanelere giderken, ilaç kullanımı da bir hayli fazla durumdadır. Hayatımızı kemiren en büyük hastalık obezite’dir. Bakınız ben 14 yıldır halkımla birlikte yürüyorum. Yaşam şeklimizi toplum olarak değiştirmemiz gerekmektedir. Evlerimizde, okullarımızda ve iş yerlerimizde her yerde hareketli bir hayatı benimsemek yerinde olacaktır. Bu da bizi daha mutlu ve başarılı kılmaktadır” diye konuştu.

 

“UMUDU, MUTLULUĞU VE HUZURU GERİ GELİYOR”

“Evden Okula Haydi Anneler Spora” projesiyle özellikle çalışmayan ev kadınlarının hareketli yaşamın içerisine aldıklarını belirten Karaosmanoğlu, “Eğer kadınımız sağlıklı olursa toplum da sağlıklı olur. Bakın bugün aramızda bizim projemizle hareketli yaşama geçen kadınlarımız var. Büyükşehir Belediyemizin yoğun çalışmalarıyla şu an 25 bin kadınımız düzenli spor yapıyor. Hedefimiz yıl sonuna kadar 50 bin kadınımızı sporla buluşturmak amacındayız. Bu projeyle kadınlarımızın umudu, mutluluğu ve huzuru geri geliyor. Amatör sporun her daim yanındayız. Daha güçlü destek vereceğiz. Ancak başarılı olana daha çok destek vereceğiz. Hangi spor kulübemiz halkımıza ne kadar çok ulaşırsa o daha çok destek vereceğiz” ifadelerini sarf etti.

 

“KULÜPLERİMİZİN ASIL AMACI CENTİLMENLİK OLAMALIDIR”

Sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanımız var diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Cumhurbaşkanımız bizim Kocaeli’de ortaya koyduğumuz bu çalışmaları tüm Türkiye’ye örnek ve model olarak gösteriyor. Ancak bu çalışmaları daha da artırarak sürdüreceğiz. Bizler için en büyük tehlike sağlıksız bir yaşamdır. İnsanımız için zor ve çekilmez bir hayat oluyor. Ancak biz diyoruz ki hareketli yaşam ile bunların önüne geçebiliriz. Amatör spor kulüplerimizin asıl amacı bunun yanı sıra centilmenlik de olmalıdır. Eğer bir spor tanışmamıza, kaynaşmamıza, mutluluğumuza vesile olmuyor ve düşmanlık üretiyorsa o spor olmaz olsun. O savaşa dönüşür demektir” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

“KOCAELİ’DE AMATÖR SPOR AKTİF VE ÇALIŞKANDIR”

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’da yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla “Başkanlar Kurulu” toplantımızın bugün dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Kentimizin tüm spor dinamiklerinin yer aldığı 580 temsilcimizle çalıştayımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün spora hizmet veren muhtarlarımızı da davet ettik. Kocaeli’de amatör spor meşalesi çok büyüktür. Burada istişareler yapıp kentimize döneceğiz. Kocaeli’de sporda aktif ve çalışkan bir kenttir. İlçe Belediye başkanlarımız 7/24 çalışıyor ve amatör takımlarımıza destek veriyor. Bu bizler için çok önemli bir çalıştay olacak. Buradan çok önemli dersler çıkartacak, kararlar alacağız. Bize destek veren tüm kurumlarımıza, bizde destek vereceğiz. Spor ailemizi her geçen büyütüyoruz. 1999 depreminde çok acılar yaşadık. Kocaeli, 99 yıkımının ardından çok büyüdü ve çok önemli tesisler kazandı. İşte bu tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

KATILIM BÜYÜKTÜ

8-11 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen çalıştaya ayrıca Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, amatör spor kulüplerinin başkanları, yönetim kurulu üyeleri, taban birliklerinin başkanları ve muhtarlar katılım gösterdi. Çalıştay’da Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını anlatan tanıtım filmi de izlendi. Başkanlar ayrıca güne Başkan Karaosmanoğlu eşliğinde sabahın erken saatlerinde sağlıklı yaşam yürüyüşe ile başladı.Haber okunma sayısı: 558

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

KOSGEB Müdüründen KTO’ya Ziyaret

ÖZTÜRK'TEN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Recep Öztürk Ahilik Haftası nedeniyebr mesaj yayınladı

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Posoflular, İlimtepe’de ‘Seyran’da buluştu

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Başkan Baran’dan Taş ve Özdemir’e ziyaret

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran;Mutluluklarına ortak oldu

Baran; Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

Bizim için önemli olan gönüllere dokunmak

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI