05 Aralık 2020 Cumartesi

Bizim Gazete

GEBZESEM’de hummalı çalışma devam ediyor

gebzesemde-hummali-calisma-devam-ediyor

Gebze’de spora ve sporculara yönelik modern bir tesis olarak inşa edilen Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nde cephe ve çatı kaplama çalışmaları devam ediyor GEBZESEM’de hummalı çalışma devam ediyor Şehrin birçok noktasına spor tesisi kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye 15 bin 590 metrekare kapalı alana sahip yeni bir sporcu eğitim merkezi kazandırıyor. Aynı anda birçok farklı işin imalatının yapıldığı ve hummalı bir şekilde inşasına devam edilen Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) tüm blokları eylül ayında tamamen şekillenmişti. Alüminyum doğrama imalatlarının tamamlandığı projede, cam montajları ve cephe kaplama işleri devam ediyor. Yapı tamamlandığında Gebze bölgesinde yaşayan sporcuların antrenman yapacakları ve eğitim görecekleri modern bir spor merkezi olarak kente hizmet verecek. CEPHE VE ÇATI KAPLAMALARI YAPILIYOR Gebze’nin Hacı Halil Mahallesinde inşa edilen GEBZESEM’in tüm betonarme işleri tamamlandı. Çalışma kapsamında alçı sıva ve alçıpan asma tavan imalatları devam ederken şap imalatı da tamamlandı. Elektrik ve asansör imalat işleri ile yapının mekanik montajlı taş cephe ve çatı kaplama imalat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. 210 KİŞİLİK SEMİNER SALONU Bodrum kat, alt zemin, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak olan eğitim merkezi pek çok branşta eğitim verecek. Yapının alt zemin katı, 3 bin 752 metrekare kullanım alanına sahip. Bu bölümde fuaye, güreş salonu, judo salonu, karate ve okçuluk salonu yer alacak. Her branş için ayrı soyunma ve duş alanları bulunacak. Antrenör odaları ve 210 kişilik seminer salonu bu katın bölümlerinden olacak. ÇOCUK BAKIM ALANI Yapının üst zemin katı ise 3 bin 730 metrekare ölçülerinde olacak. Bu bölümde fuaye, jimnastik salonu, eskrim salonu, masa tenisi salonu, bayanlar fitness salonu, bayanlar plates salonu yapılacak. Her branş için soyunma ve duş alanları ile gündüz bakım ve çocuk oyun alanı ile kafeterya yer alacak. 134 ARAÇLIK OTOPARK Merkezin 2 bin 502 metrekarelik birinci katında da boks salonu, taekwondo salonu, rezerv spor salonu, soyunma ve duş alanları bulunacak. Bu bölüm idari birimler toplantı odası ve 120 kişilik seyirci tribününü barındıracak. Bodrum kat mahallerinde ise ısıtma ve soğutma sistemleri yer alacak. Merkezde ayrıca 105’i kapalı, 29’u açık olmak üzere toplamda 134 araçlık açık otopark yapılacak.
07 Ekim 2020 Çarşamba 09:34

 Gebze’de spora ve sporculara yönelik modern bir tesis olarak inşa edilen Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nde cephe ve çatı kaplama çalışmaları devam ediyor

 

 

 

GEBZESEM’de hummalı çalışma devam ediyor 

 

 

Şehrin birçok noktasına spor tesisi kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’ye 15 bin 590 metrekare kapalı alana sahip yeni bir sporcu eğitim merkezi kazandırıyor. Aynı anda birçok farklı işin imalatının yapıldığı ve hummalı bir şekilde inşasına devam edilen Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) tüm blokları eylül ayında tamamen şekillenmişti. Alüminyum doğrama imalatlarının tamamlandığı projede, cam montajları ve cephe kaplama işleri devam ediyor. Yapı tamamlandığında Gebze bölgesinde yaşayan sporcuların antrenman yapacakları ve eğitim görecekleri modern bir spor merkezi olarak kente hizmet verecek.

 

 

 

CEPHE VE ÇATI KAPLAMALARI YAPILIYOR

 

Gebze’nin Hacı Halil Mahallesinde inşa edilen GEBZESEM’in tüm betonarme işleri tamamlandı. Çalışma kapsamında alçı sıva ve alçıpan asma tavan imalatları devam ederken şap imalatı da tamamlandı. Elektrik ve asansör imalat işleri ile yapının mekanik montajlı taş cephe ve çatı kaplama imalat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. 

 

 

 

210 KİŞİLİK SEMİNER SALONU

 

Bodrum kat, alt zemin, zemin ve bir kat şeklinde yapılacak olan eğitim merkezi pek çok branşta eğitim verecek. Yapının alt zemin katı, 3 bin 752 metrekare kullanım alanına sahip. Bu bölümde fuaye, güreş salonu, judo salonu, karate ve okçuluk salonu yer alacak. Her branş için ayrı soyunma ve duş alanları bulunacak. Antrenör odaları ve 210 kişilik seminer salonu bu katın bölümlerinden olacak.

 

 

 

ÇOCUK BAKIM ALANI

 

Yapının üst zemin katı ise 3 bin 730 metrekare ölçülerinde olacak. Bu bölümde fuaye, jimnastik salonu, eskrim salonu, masa tenisi salonu, bayanlar fitness salonu, bayanlar plates salonu yapılacak. Her branş için soyunma ve duş alanları ile gündüz bakım ve çocuk oyun alanı ile kafeterya yer alacak.

 

 

 

134 ARAÇLIK OTOPARK

 

Merkezin 2 bin 502 metrekarelik birinci katında da boks salonu, taekwondo salonu, rezerv spor salonu, soyunma ve duş alanları bulunacak. Bu bölüm idari birimler toplantı odası ve 120 kişilik seyirci tribününü barındıracak. Bodrum kat mahallerinde ise ısıtma ve soğutma sistemleri yer alacak. Merkezde ayrıca 105’i kapalı, 29’u açık olmak üzere toplamda 134 araçlık açık otopark yapılacak.

 Haber okunma sayısı: 947

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Marina Müslüman Oldu

Marina Müslüman Oldu

Özel çocuklar için ‘özel’ okul

Körfez Belediyesi, özel gereksinimli çocuklar için önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. Özel çocukların

Mustafa Bektaş'da Pozitif Çıktı

Mustafa Bektaş'da Pozitif Çıktı

Başkan Söğüt’ten Engelliler Günü mesajı

Başkan Söğüt’ten Engelliler Günü mesajı

Spor salonu ve gençlik merkezi için imzalar atıldı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, son meclis toplantısında spor salonu için müjdeyi verdi. Başkan

Esnafa 1.000’er lira ayni yardım

Esnafa 1.000’er lira ayni yardım

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI