21 Temmuz 2019 Pazar

BİZİM GAZETE

'Yeniyalı; en gözde mahalle olacak'

yeniyali-en-gozde-mahalle-olacak

Yeniyalı Mahallesi Muhtar Adayı genç girişimci iş adamı Metin Kaplan; 'Yeniyalı; en gözde mahalle olacak'
01 Aralık 2018 Cumartesi 09:26


Körfez'de 40 yıldır esnaf bir aileden gelen; 35 yıldır da muhtarlığa adaylığını koymuş olduğu Yeniyalı Mahallesi'nde ikamet eden, çevresi tarafından oldukça çok sevilen; başta gençler olmak üzere mahallede ki bir çok insanın desteğini alan genç girişimci iş adamı Metin Kaplan, Yeniyalı Mahallesi'ni cazibe merkezi yapmak için gece-gündüz demeden çalışacaklarını söyledi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Gazetemizi ziyaret ederek; yapacağı çalışmalar hakkında bilgi veren Metin Kaplan; 'Mahallemiz, Körfez'in kalbi konumunda olmasına rağmen; yeterince hizmet alamadığı için bu gün mağduriyetler bölgesi konumundadır. Cazibesi; her geçen gün kaybolmaktadır. Biz, mahallemizi cazibe merkezi haline getirmek üzere yola çıktık. Kendi alanında son derece uzman ve sevilen bir ekip oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu ekiple; gecemizi-gündüzümüze katacağız; hizmet için çalışacağız. Bizim sevdamız; mahallemizdir. Mahallemiz; oturmak için tercih edilen mahalle haline gelene kadar biz çalışacağız' dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNİN YANINDAYIZMahalle muhtarının her konuda güvenilir olması; çıkar için eğilip-bükülmemesi; muhtarlığı kendi çıkarı için kullanmaması gerektiğini vurgulayan Kaplan; ' Alt yapı sorunumuz had safhada. Bunların giderilmesine çalışacağım. Özellikle mahallemizde bulunan parkların modernize edilmesi ve güvenli olması için gayret göstereceğim. gençlere sahip çıkmak, bizim en önemli hizmet anlayışımızdan biri olacaktır. Mahalle sakinlerinin derdi; derdimiz; sevinci ise mutluluğumuz olacaktır. Mutlu-huzurlu-güvenli-birlik ve beraberliğin sağlandığı bir mahalle statüsüne kavuşturmak; bizim en önemli hedeflerimiz arasında olacaktır."dedi.

Sporsal alanda hizmetlerin gelmesi için gayret göstereceklerini belirten Kaplan; 'Genlik demek; gelecek demektir. Bu gençlerin eğleneceği, spor yapacağı alanlar maalesef mahallemizde yok. Bunların mahallemize gelmesini sağlayacağız. Mahallemizde bulunan eğitim kurumlarının sorunlarına el atmak; yine bizim vazifelerimiz arasında yer alacaktır. Mağdurun yanında olacağız. İhtiyaç sahibi insanlara yardımcı olmak; bizim olmaz ise olmaz kuralımız olacaktır. "dedi.

Mahallede bulunan gençlere yeni iş imkanları oluşturmak ve burada ki sanayi kuruluşlarıyla irtibata geçerek bu gençlere iş sağlamak için gayret göstereceklerini de vurgulayan Kaplan; ' Biz gençlere sahip çıkacağız.  İşi olan gençler; mahallesine; ailesine; ülkesine sahip çıkar. Biz bunu sağlayacağız' dedi.

 Haber okunma sayısı: 1186

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Necati

    Misafir 01 Aralık 2018 14:25 Beklenen kan , beklenen can . Hayırlı uğurlu olsun şimdiden . Genç olması tek tercihimdir

  • Onur Göksel

    Misafir 04 Aralık 2018 10:50 Biz kişilere değil mahalleye muhtar arıyoruz ve mahalle için çalışacağına ve faydalı olacağına inanıyoruz Allah yolunu açık etsin

DİĞER HABERLER

cansiz-bedeni-bulundu

CANSIZ BEDENİ BULUNDU

20 Temmuz 2019 Cumartesi 20:03
kaybolan-cocuk-bulunamadi

KAYBOLAN ÇOCUK BULUNAMADI

20 Temmuz 2019 Cumartesi 18:32
buyuksehir-duzcedeki-afet-bolgesinde

Büyükşehir Düzce’deki afet bölgesinde

20 Temmuz 2019 Cumartesi 13:38

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, “Kültürel çeşitlilik zenginliğimiz”

Başkan Şener Söğüt, Esentepe Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Körfez’deki kültürel

Başkan Söğüt, “İşbirliği içerisinde olacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, TÜPRAŞ Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu ve Nuh Çimento CEO’su

Güney Mahallesinde İntihar Girişimi

Güney Mahallesinde İntihar Girişimi

Yağmur sonrası temizlik çalışması

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, taş ocakları bölgesinde yağmur sonrasında yola

Körfez’de ‘kurban’ hazırlığı

Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çalışmalarına hız verdi.

“Spor sağlıklı yaşamın en önemli parçası”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, hafta sonu Körfezliler ile birlikte Tütünçiftlik sahilinde yürüyüşe

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI