23 Nisan 2019 Salı

BİZİM GAZETE

'TARİH YAZMAYA GELİYORUM'

tarih-yazmaya-geliyorum

(BU BİR ÖZEL HABERDİR) Gazetemizi ziyaret eden Körfez Belediyesi Başkan Aday Adayı Mehmet Irak, tarihe not düşecek çarpıcı açıklamalarda bulundu:
04 Kasım 2018 Pazar 08:54

'TARİH YAZMAYA GELİYORUM'

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Körfez Belediye Başkan Aday Adayı olan; Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı 23 yıllık belediye tecrübesi bulunan Mehmet Irak, " Adımız bir yerlere yazılsın diye değil, adımıza yazılsın diye bu yola çıktım. Tarih yazmaya geliyorum. Diline-dinine ve düşüncesine bakmaksızın Dünya'ya örnek belediyeciliğin nasıl olduğunu göstereceğim. Belediye Başkanlığı nasip olursa o koltuktan hiç kimse beni bir daha indiremeyecek"dedi.

BELEDİYENİN KURUMSALLIĞINI KORURUM

Çarpıcı açıklamalarda bulunan Mehmet Irak, " Bizim belediyecilik anlayışımızda; sabah işe gelen amir-memuru arabanın anahtarını alacak; akşam mesai bitiminde anahtarını bırakacak. Hiç kimse hafta sonu belediyenin araçlarını keyfi olarak kullanamayacak.    Bizim belediyeciliğimizde 17 kişi 5 araçla her gün gidip Nuh Çimento'da öyle yemeği yemeyecek. Belediyenin kimliğini ve kurumsallığını hiç bir zaman ayaklar altına aldırmam. Haksız yapana ceza kesen zabıtanın ve işini yapan memurun arkasında duran bir belediye başkanı olacağım."dedi.'EN AZ 11 KAT BİNALARA İZİN VERECEĞİM'

Belediye Başkanı olduğu zaman Körfez'in kalkınması adına yapılması gereken her şeyi yapacağını belirten Irak, " Bu şehirde yapılan 3 kat sınırlandırmasını kaldıracağım. En az 11 kat izni vereceğim.Asma kat olayı asla olmayacak. Dubleks  yapımına izin vermeyeceğim. Bana diyorlar ki, 'projelerini anlatma' diyorlar. Neden anlatmayayım? Benim projemi kim alırsa alsın.Bu projelerinin tamamı benim için, geleceğim için, çocuklarımız içindir. Ben projelerimle geleceğim. Benim projelerimi alacak bir belediye başkan adayı varsa, alsın."dedi

 

'DANIŞMADA SANDALYE OLMAYACAK'

Körfez Belediyesi'ni başkan olduğu zaman belediyenin girişinde ki danışmada bulunan sandalyeleri kesinlikle kaldıracağını belirten Irak, " Ben belediyeye girdiğim zaman; danışmada ki bütün sandalyeleri kaldıracağım. Belediyeye gelen herkes ayakta karşılanacak. Kadın hanımefendi olarak; erkek beyefendi olarak belediyeye girecek. Belediyelerde yanlış yapıyoruz. Bizden olanlarla yol yürüyoruz; bizden olmayanları saymıyoruz. Adamın namazına bakıyoruz; işine bakmıyoruz. ahlakına bakmıyoruz. Rüşvet alıyor-veriyor mu ona bakmıyoruz. Benim bu şehre borcum var. Ben bu şehre borcumu ödemek istiyorum Hizmet edebilmek için aday oldum. Belediyenin maaşından başka hiç bir paraya el sürmeyeceğim. İdealist insanım. Müteahhitle oturacak ve onlarla yemek yemeyeceğiz. Hasbi geliyoruz, hesabı gelmiyoruz." dedi.

 

'BANA PROBLEM İLE KİMSE GELEMEYECEK'

Belediye Başkanı olduğu zaman hiç kimsenin problemini dinlemeyeceğini, problemi olan insanın çözümleriyle birlikte kendisine geleceğini belirten Irak, " Biz, siyaseti bizden büyüklerin yaptıklarına bakarak, biz dinimizi yine bizden büyüklerin yaşadıklarına bakarak öğrendik. Okumadık,  düşünmedik.  Okuyarak, görerek, uygulayarak yapacağız. Bizim belediye başkanlığımız döneminde herkes çalışacak. Bu şehirde hiç kimse boş kalmayacak. Ben bu taşın altına elimi ve gövdemi koyacaksam; burada herkes bu zorluğun altına elini koyacaktır. Burada yaşayan herkese büyük görevler düşecektir. Bu şehirde ortak konsensüslerimiz olacak. Sosyalistinden komünistine kadar; ateistinden demokratına kadar, inanan kesimden-inanmayan kesime kadar ortak konsensüste buluşacağız. Toplantılar yapacağız. 'Biz bu şehre  ne katabiliriz?' sorunusun cevabını birlikte arayacağız. Benim belediye başkanlığım  döneminde bana problem ile gelenin asla problemini dinlemeyeceğim. Bana problemle gelen; mutlaka çözümüyle gelecek. Herkesin problemi olabilir; önemli olan çözüm sunabilmesidir.  Herkes bu şehirde dersine çalışacaktır. Herkes, bu şehri düşünecek; katkı sağlamaya çalışacaktır. Bu şehirde madalya kazanmış şampiyonlarımız var. Neredeler?  Adları sanları yok. Ama bu şehre bir şey katmayanların isimleri bir yerlere veriliyor. Bu şehirde şehit olmuş, bedel ödemiş, can vermiş insanlar var. Bunların isimleri verebilir. "dedi.

'CUMHURBAŞKANINI ALKIŞLADILAR; BENİ TOPA TUTTULAR' 

'Kocaeli 5'ten büyüktür' dediği için herkesin kendisini topa tuttuğunu belirten Irak, sözlerini şöyle sürdürdü:  "Sayın Cumhurbaşkanımız, ' Dünya 5'den büyük dedi' herkes alkışladı. Ben burada ' Kocaeli 5'ten büyük' dedim; herkes beni topa tuttu. Şayet belediye başkanı olsaydım; benim bu sözümü herkes alkışlayacaktı. Daha sonra 'bu doğru söylüyor' dediler  ve bu sözümden dolayı yanımda olmaya başladılar. Ben şunu biliyorum ki liderler her daim yalnız kalır. Bende bu sözü söylediğim zaman yalnız kaldım; hemşerilerim bile yanımdan uzaklaştı. bizim yalnızlığımızda inandığımız Rab'bimiz ve davamız bizi görüyor ve koruyor. Ben buna inanıyorum. Hayat siyasette ibaret değildir. Siyasette doğmadık, siyasetle ölmeyeceğiz. İnsan, her şey olabilir ama liderlik doğuştandır; sonradan kazanılamaz. Benim büyük bir servetim yok; ama çocuklarıma bırakacak bir soy ismim var. Devletin bu güne kadar bir kuruşunu yemedim."

'ALLAH'LA ARAN NASIL DİYE SORMUYORLAR'

 Irak, " Ama Abdülhamit bir sözünde der ki, ' Bizi onlar, onların adamı olmadığımız için bizi sevmiyorlar' der. Bana hep soruyorlar. 'Ankara ile ayağını nasıl' diyorlar.  Hiç kimse 'Allah'la aran nasıl? demiyor. Bu insanların bu teşkilatın sevmediği biri gelse ne olur; sevdiremezsiniz. Milletin menfaatini düşünen bir belediye başkanı olacağım. Ben belediye Başkanı olduğum zaman; beni bir sonraki  seçimlerde  Allah'tan başka kimse o makamdan bir daha indiremeyecek. Çünkü yaptığımız hizmetleri, değil Körfez, değil Kocaeli, değil Türkiye, Bütün Dünya örnek alacak. Bu hizmetleri gören herkes, daha sonra bana oy verecekler. Bağımsızda girsem yine alacağım. Her parti bana oy verecek. Benim düşüncemde olmayanlar bile bana oy verecektir. Herkesin hakkını savunacağım. Hizmet edeceğim. Bir kesime değil herkese hitap edeceğim. "dedi.

'KADERİMİ OĞLUM DEĞİŞTİRDİ'

Yusuf İslam adında ki oğlunun kendi yaşantısında çok büyük bir etken olduğunu belirten ve adeta oğlunun kendisine sorduğu soruyla kaderinin değiştiğini söyleyen Irak, "

Kaderimi oğlum değiştirdi. bir gün iş yerinden eve geldim. Baktım eşim ve çocuklarım ağlıyor. 'Neden ağlıyorsunuz' diye sordum.  Bana  'seni işten çıkaracaklarmış'  dediler.  Bende eşime ve çocuğuma, " 'rızık korkunuz mu var'  dedim. Sonra oğlum Yusuf İslam bana,  'Baba siz hiç çocukları ağlattın mı'  diye sordu.  Bu soru beni çok etkiledi. Evet,  Biz ağlattık zamanında.  Biz Körfez Belediyesi'ni aldığımız zaman bizden olmayan herkesi işten çıkarmıştık.  Çocukları ağlatmıştık. Zulüm etmiştik. Yanlıştı. Belediyenin dili-dini  olmaz. İşte ben bunlardan ders çıkardım; kaderim değişti.  Hakkı söylemek için aday adayı oldum.  Adımız yazılsın diye değil, adımıza yazılsın diye bu yola çıktım. Her kesime ve herkese hitap etmek için geliyorum, aday oldum. Ayrıca mali müşavirlerden ve farklı partilerden oluşan bir komisyon; her yıl belediyeyi denetleyecek ve sonucunu da vatandaşlarla paylaşacaktır. " dedi

 Haber okunma sayısı: 1887

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • DEDİMİ YAPAR

    Misafir 04 Kasım 2018 22:00 Mehmet IRAK kolay kolay bişey demez derse mutlaka arkasında durur.15 yıldır tanırım hep öyle yaptı.

  • Güldürme

    Misafir 05 Kasım 2018 09:02 Ah be Başkan Bizde ağlarsak oğlun Yusuf gibi zabıta olurmuyuz bizler sizlerin ne peşinde olduğunu biliyoruz Rabbim sizlere nasip etmesin

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de ilk meclis toplantısı

Körfez Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirildi.

Faruk Denli ve İbrahim Çırpan Başkan Yardımcısı oldu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, iki başkan yardımcısını belirledi. Bu görevlere Faruk Denli ve

Kaymakam Can’dan Başkan Söğüt’e ziyaret

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ü makamında ziyaret etti,

Şener Söğüt ilk atamasını gerçekleştirdi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilk atamasını gerçekleştirdi. Özel Kalem Müdürlüğü görevine

Söğüt, “Şimdi hizmet zamanı”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, görev devir-teslimi sonrasında makamında tebrikleri kabul etti.

Körfez’de türkü ve şiir dolu gece

Körfez İgsaş Ortaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Türkülerle Şiirler’ programı, Körfezlilere

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI