istanbul escort

05 Haziran 2020 Cuma

bizimgazete

SAĞLIK BAKANI KOCA KATILDI

saglik-bakani-koca-katildi

Kocaeli Sanayi Odası “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantısı Online yapıldı SAĞLIK BAKANI KOCA KATILDI
02 Mayıs 2020 Cumartesi 23:19

 Kocaeli Sanayi Odası “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantısı Online yapıldı

 

SAĞLIK BAKANI KOCA KATILDI

 

Kocaeli Sanayi Odası’nın (KSO)  Meslek Komiteleri Müşterek toplantısı Zoom Çevrimiçi sistemi ile Online olarak gerçekleştirdiği toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca katılarak, “Mücadelemiz son hasta sağlığına kavuşana kadar devam edecektir” dedi. KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul Başkanlığında yapılan Online toplantıya  KSO Meclis üyesi ve Meclis Komite üyelerinden oluşan toplam 170 dolayında kişinin yer aldığı Müşterek Meslek Komite toplantısına KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Rektörü Güven Sak  ve  Prof.Dr. Adil Mardinoğlu katıldı. 

Bakan Koca,” Ülke Ekonomimizin güçlü olması siz sanayicilere bağlıdır”

 

Kocaeli Sanayi Odası Müşterek Meslek Komite toplantısına Online olarak katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tüm Dünya ülkeleri ile birlikte Covit 19 ile mücadele sürdürdüklerini vurgulayarak, “ Tüm Türk Hekimleri ve sağlık çalışanlarımız örnek bir mücadele sergileyerek Covit 19 kararlılık uyguladılar.Salgına tüm dünya ülkelerinden daha iyi hazırlandılar. Hekimlerimiz ve sağlık çalışanları kadar halkımızda çok büyük fedakarlık gösterdiler.Mücadelemiz son hasta sağlığına kavuşana kadar devam edecektir. Covit 19 la mücadelenın yanısıra Ülke ekonomimizinde güçlü olması gerekmektedir. Ekonomimizin güçlü olması siz değerli sanayicilerimize önemli görev düşüyor. Gebze de oluşturulan labortuvar merkezinde PCR  testleri yapılacaktır.Burası bir pilot bölge olacaktır.Mayıs ayının sonuna kadar tüm OSB lerde bu testler yapılacaktır. Ekonominin canlandırılması çabasındayız.Bunun için sanayicilerimizin her zaman yanlarındayız”


 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu,”Kesinlikle umutsuz olamayız”

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Covit 19 salgını nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiklerini vurgulayarak, “Covit 19 salgını önümüzdeki  süreçte hızlı kararlar almamızı ve süratle uygulamaya koymamız gerekiyor.Bu yüzden bu tür toplantıları teknolojiden yararlanarak Online yaparak özellikle zamandan kazanıyoruz.Sizler seçimle bu görevlere geliyorsunuz.Sorunlarınızı hızla bizlere aktarırsanız ,bizlerde bu sıkıntıları hükümet yetkililerine kısa sürede aktarıp çare olabiliriz. Şu sıralarda hergün yeni bir sıkıntı çıkıyor.Zor günler geçiriyoruz.Mücbir sebeb kapsamına bütün sektörlerin girmesini istiyoruz. Çok sayıda özel sektörün kamudan alacağı var. Hükümet Fabrikalar çalışsın ,üretim yapsın diyor.Bu işyerlerinde çalışanlar  dışarıda virüs kaparsa ,bunun sorumlusu işverenler,sanayiciler mi olacak? Bu nedenle tüm sanayiciler bu konuda özellikle dikkatli olmalıdırlar.”

KSO’nun Meslek Komiteleri Müşterek Online  toplantısına telefonla katılan Prof.Dr. Adil Mardinoğlu, Gebze de kurulan PCR Testi labarotuvarı hakkında bilgi vererek günde 5 bin adet test yaptıklarını açıkladı.

TOBB ETÜ Rektörü Güven Sak ,Covid-19 pandemisi sonrasında yeni ekonomik düzenin iş hayatını etkileri hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

KSO BAŞKANI ZEYTİNOĞLU, “ SANAYİCİ DESTEK BEKLİYOR”

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,konuşmasına salgının ekonomik boyutu ile ilgili çeşitli konularda rakamlar ve sorunları aktardı.

. KSO Başkanı Zeytinoğlu,  “OSB lerin elektrik tüketimleri geriledi. 11-30 Mart itibariyle;

Firmaların  yüzde 12’si duruşa geçti. Duruşa geçmeyenlerin ortalama kapasite kullanım oranı  yüzde 5,1-14 Nisan tarih aralığında; Firmalarımızın  yüzde 24’ü duruşa geçti. Çalışmaya devam eden firmaların ortalama kapasite kullanım oranı ise  yüzde 42,4 oldu.  İlimizdeki Kapasiteler aylık bazda; Mart  68,6  Nisan  yüzde 54,3’e geriledi.  Mart ayı ihracatımız (Kocaeli)  yüzde 21 geriledi. İhracatta pozitif ayrıştığımız noktada negatife döndük.” Dedi

KSO Başkanı Zeytinoğlu, konuşmasında Finansal Destek Paketleri, Mali Destekler,Operasyonel konularında destek istedi.

 

 Haber okunma sayısı: 2047

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

975 ton atık doğaya geri kazandırıldı

Körfez’de mevsimlik olarak gerçekleştirilen ağaç budama işlemleri sonrası toplanan atıklar kompozit öğütme

Başkan Söğüt’ten Dünya Çevre Günü Mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan

Mezarlıklarda kapsamlı çalışma

Körfez Belediyesi tarafından mezarlık alanlarının düzenlenmesi ve temizliği için başlatılan çalışmalar

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

KTO’DA Sigortacılar Yeni Yönetmelik İle İlgili Toplandı

Köseler ve Sipahiler Camii tamamlandı

Körfez Belediyesi tarafından yapımına başlanan Himmetli Köseler Camii ve Sipahiler Korucuköy Camii tamamlandı

Büyükşehir arabada sinema etkinliklerine devam ediyor

Kültür etkinliklerini yeni döneme uygun olarak yeniden hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, “Arabada

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI