bizim gazete

'Pandemide hep üyelerimizin yanındaydık'

pandemide-hep-uyelerimizin-yanindaydik

Gazetemizi ziyaret eden Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk; 'Pandemide hep üyelerimizin yanındaydık'
16 Ocak 2021 Cumartesi 08:22


 

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret etti. Gazetemize açıklamalarda bulunan Öztürk, pandemi sürecinde oda olarak bütün tedbirleri aldıklarını, oda olarak üzerlerine düşeni en güzel şekilde yerine getirmek  için gece-gündüz çalıştıklarını, üyelerini pandemi sürecinde gelişen olaylardan ve yeniliklerden bilgi sahibi olmasını sağlamak için çalıştıklarını, alış verişlerin Körfez halkından yapılması için bir takım kurum ve kuruluşlara önerilerde bulunduklarını söyledi.  

Oda binasında da pandemi ile ilgili çok ciddi tedbirler aldıklarını vurgulayan Öztürk, "Yönetim kurulu olarak meclis ve komite üyelerimizle sürekli iletişim halinde olduk. Komite toplantılarına katılarak sektörleri yakından takip ettik. Komite üyelerimizin düşünce ve önerilerini ilgili kurum ve kuruluşlara aktardık. Sorunların çözümüne yönelik elimizden gelen gayreti gösterdik. Sektörlerimizin çözüme kavuşan sorunları bir nebze olsun içimizi rahatlattı. Pandemi sürecimde de kesintisiz  bilgi akışını üyelerimize sağladık."dedi.

220 YENİ ÜYEMİZ OLDU2020 yılında odaya 220 yeni üyenin kayıt olduğunu buna rağmen 70 üyenin ise kayıtlarını sildiğini belirten Öztürk, " Üye olan kişi işletme sayısının fazla olması çok iyi. Zaten hiç bir zaman bizde kapanan iş yeri sayısı açılan iş yeri sayısının üzerinde olmamıştır. Ancak açılan iş yerlerinin fazla olması demek ticari hayatın çok iyi olduğu anlamına gelmez. 2018 yılından beri devam eden bir ekonomik kriz bulunmaktadır. Pandemi nedeniyle bu kriz biraz daha artmıştır. Özellikle alt kesimde bulunan küçük ölçekli kartal escort işletmelerimizin sıkıntıları devam ediyor. "dedi.

Vergi artışı sağlayarak yapılan gelir artışlarının hiç bir zaman doğru olmayacağını söyleyen Öztürk, "Bu gün ülkemizde ki ticaretle uğraşan insanlardan alınan vergiler oldukça yüksektir. Bu durumda ister istemez kayıt dışı ekonomiye zemin hazırlıyor. Bunun için bir takım tedbirlerin alınması ve yeni düzenlemelerin yapılması şarttır."dedi.

 Haber okunma sayısı: 282

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Başkan Söğüt, “Zor günleri birlikteliğimizle geride bırakacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Güney Mahallesi ve Yeniyalı Mahallesi’nde esnafı ziyaret etti. Başkan

Körfez’de eğitime destek sürüyor

Körfez Belediyesi, eğitim kurumlarına destek çalışmaları kapsamında okullarda boya, tadilat ve çevre

KTO’DA OTOPARK YÖNETMELİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

KTO’DA OTOPARK YÖNETMELİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

TÜRKİYE-İTALYA-ROMANYA E TWINNIG ORTAK PROJESİ

TÜRKİYE-İTALYA-ROMANYA E TWINNIG ORTAK PROJESİ

KO-MEK Kurs Merkezi yeni adresinde

Kurs Merkezi, İlimtepe Kültür Merkezi içindeki yeni yerine taşındı

Atalar’a Yeni Muhtarlık Binası

Atalar’a Yeni Muhtarlık Binası

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI