26 Nisan 2018 Perşembe

Bizim Gazete

O GECE UYUSAYDIK; BİRDAHA UYANAMAZDIK

o-gece-uyusaydik-birdaha-uyanamazdik

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran; O gece uyusaydık asla uyanamazdık
17 Temmuz 2017 Pazartesi 10:23

 

Körfezliler, 15 Temmuz’un yıl dönümünde dün de meydanlardaydı. Meydanda Körfezlilere seslenen Başkan İsmail Baran, “Çok ihanet, darbe gördük ama 15 Temmuz’daki gibi hain bir darbeyi bu millet hiç görmedi” dedi 

 

Körfez’de 15 Temmuz etkinlikleri, pazar günü de devam eden ‘demokrasi nöbetinin’ tamamlanmasıyla sona erdi. 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’ndaki nöbete; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Kaplan, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem ve diğer siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

DUYGU DOLU ANLARKur’an-ı Kerim tilavetleri ile başlayan gece de 15 Temmuz belgeseli ve o geceye ait videolar hep beraber izlenirken, yine duygu dolu anlar yaşandı. Coşkunun arttığı dakikalarda ise bayraklar sallandı, alan yine kırmızı-beyaza büründü. Gece saat 24.00’e kadar devam eden nöbetin finalinde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, vatandaşlara 15 Temmuz’da yine meydanlarda olmalarından dolayı teşekkür etti. 

ASKER ELBİSELİ HAİNLER

Okunan Kur’an-ı Kerim sonrasında meydanı dolduran Körfezlilere seslenen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bugün olduğu gibi bir yıl önce de sizler meydanlardaydınız ve vatanınıza, milletinize, bayrağınıza sahip çıktınız. O gün asker elbisesi giymiş olan hainler çıktı. O gün oynanmak isteyen oyunu ordumuz içerisindeki inançlı ve vatanına sahip çıkan askerlerimi, emniyet güçlerimiz ve sizler sayesinde bozduk.

EĞER UYUSAYDIK…

Eğer o akşam uyusaydık; Birlikteliğimizi göstermeseydik bu akşam bu alanda özgür bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak olamayacaktık. O akşam uyanmasaydık, bir daha uyanamayacaktık. O akşam sizler uyumadınız, meydanlara çıktınız. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet dediniz. Allah o akşam Türkiye’nin dört bir yanında meydanlara koşan, vatanı için bir an bile düşünmeden canını veren şehitlerimizde ve yaralanan gazilerimizden razı olsun” dedi.

DESTANI SİZLER YAZDINIZ

Türkiye’nin bugüne kadar birçok darbe ve ihanet gördüğünü ama 15 Temmuz’un farklı olduğunu belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bizler çok ihanetler, darbeler gördük ama 15 Temmuz gibi hain bir darbeyi mi millet hiçbir görmemiştir. Milletin parasıyla alınan tank, top ve silahların namlusu millete döndürüldü. Ona rağmen bu millet bütün dünyaya bir darbe nasıl püskürtülür gösterdi. Büyük bir destan yazdık. Kıyamete kadar da evlatlarımıza, gelecek nesiller bir armağan olacak” ifadelerini kullandı.

AYNI ŞUURLA AYAKTAYIZ

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can da konuşmasında, “İki gündür burada beraberiz, biriz, bir aradayız. Hepimiz aynı istikamete; ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelen her türlü eyleme karşı bir duruş sergiliyoruz. Tüm Türkiye’de vatandaşlarımız aynı şuurla bir araya geldi. Bu vatan bizim, sahibi biziz” ifadelerine yer verdi ve konuşmasını şiirle sonlandırdı. Konuşmaların ardından sela ile başlayan program selanın okunması ile sonlandırıldı.

 Haber okunma sayısı: 220

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ismail-kahriman-yeniden-aday

İSMAİL KAHRIMAN YENİDEN ADAY

25 Nisan 2018 Çarşamba 22:03
kaynayan-sut-bebegin-uzerine-dokuldu

KAYNAYAN SÜT, BEBEĞİN ÜZERİNE DÖKÜLDÜ

25 Nisan 2018 Çarşamba 22:00
-ozturk-hepimiz-ozveride-bulanacagiz

Öztürk, 'Hepimiz özveride bulanacağız'

25 Nisan 2018 Çarşamba 21:43
-kahrimandan-gecmis-olsun-ziyareti

Kahrıman'dan 'Geçmiş olsun' ziyareti

25 Nisan 2018 Çarşamba 20:35
-mhpde-skm-ahmettopuza-emanet

MHP'de SKM, AhmetTopuz'a emanet

25 Nisan 2018 Çarşamba 19:43

ALT KATEGORİLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de tüm hizmetleri sizlerle birlikte yaptık

STK’larla buluşmada önemli mesajlar veren Başkan Baran; Körfez’de tüm hizmetleri sizlerle birlikte yaptık

Başkan Şener Söğüt'ten Öztürk'e Ziyaret

Başkan Şener Söğüt'ten Öztürk'e Ziyaret

Önce cüppe giyip kep attılar, sonra göbek…

Önce cüppe giyip kep attılar, sonra göbek…

Körfez’de 23 Nisan Çocukların

Körfez’de 23 Nisan Çocukların

KÖRFEZ'DE ŞÜPHELİ PAKET POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

KÖRFEZ'DE ŞÜPHELİ PAKET POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

Körfez’de 180 çocuk bisikletine kavuştu

Körfez’de 180 çocuk bisikletine kavuştu

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI