SAADET

16 Şubat 2019 Cumartesi

Bizim Gazete

Körfez Ticaret Odası’ndan 6502 Sayılı Tüketici koruma kanunu Hakkında Seminer

korfez-ticaret-odasindan-6502-sayili-tuketici-koruma-kanunu-hakkinda-seminer

Körfez Ticaret Odası’ndan 6502 Sayılı Tüketici koruma kanunu Hakkında Seminer
29 Nisan 2018 Pazar 12:38

 Körfez Ticaret Odası’ndan 6502 Sayılı Tüketici koruma kanunu Hakkında Seminer

Körfez Ticaret Odası gerçekleştirilen seçimlerin ardından bir yandan hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederken bir yandan da oda etkinlikleri kapsamında programlar düzenlemeye devam ediyor.

KATILIM YOĞUNDU

Körfez Ticaret Odası gerçekleştirilen seçimlerin ardından bir yandan hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederken bir yandan da oda etkinlikleri kapsamında programlar düzenlemeye devam ediyor. Cemalettin Fidancı Meclis Salonunda gerçekleştirilen 6502 sayılı Tüketici Koruma Kanunu ve Getirdiği Yükümlülükler Konulu Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi. Programa Vali yardımcısı Dursun Balaban, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Körfez Esnaf ve Sanatkarlar odası Başkanı Yahya Öztürk, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile üyeler katılım sağladı. Programda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü, Ahmet Erdal, Piyasa Gözetim Uzmanı Sayın Kadir Yılmaz, Piyasa Gözetimi Reklam Müdürü Oğuz Şahin konu ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

6502 SAYILI KANUN DETAYLI OLARAK ANLATILDIGerçekleştirilen sunum kapsamında katılımcılara; Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar,ayıplı mal,taksitli satışlar,iş yeri dışında kurulan sözleşmeler, ön ödemeli konut satış sözleşmeleri, mesafeli sözleşmeler,devre tatil sözleşmeleri,paket tur sözleşmeleri,abonelik sözleşmeleri,fiyat etiketi,satış sonrası hizmetler,piramit satış sistemleri gibi pek çok konu anlatıldı.

KTO BAŞKANI RECEP ÖZTÜRK ‘’ BÖYLE BİR ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUZ’’

Program açılış konuşmasını gerçekleştiren KTO Başkanı Recep Öztürk ‘’Körfez Ticaret Odası olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim.Biliyorsunuz Tüketiciyi koruma kanunu;Kamu yararına uygun olarak tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını Koruyucu, Aydınlatıcı, Eğitici, Zararlarını tazmin edici,Aynı zamanda, Üretici ve tüketicilerimizin haklarını karşılıklı olarak koruyan, güven bağını güçlendiren ve bu konulardaki politikaların oluşturulmasında gönüllü örgütlenmeleri teşvik etmeye ilişkin hususları düzenlemektir. Bu kapsamda bizlere verecekleri değerli bilgiler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Ahmet Erdal ve ekibine şimdiden teşekkür ediyorum’’ dedi. Program plaket takdimleri ile son  buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ticaret İl Müdürümüz Veysi Uzunkaya  

Vali Yardımcımız Dursun BALABAN'a, Esnaf Odası Başkanı Sayın Yahya ÖZTÜRK'e ve tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunuyoruz

 Haber okunma sayısı: 1285

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

Farklı kültürler bizim zenginliğimiz

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Körfez Mardinliler

AK Parti Körfez’de mülakatlar tamamlandı

AK Parti’de ilçe belediye meclis üyesi aday adayları için Körfez’de mülakat heyecanı yaşandı

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez Belediyesi’nden Bir Köprü Daha

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

Körfez’e Yeni ve Modern Parklar

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI