27 Haziran 2019 Perşembe

Bizim Gazete

'CESUR BİR KADIN HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR'

cesur-bir-kadin-her-seyi-degistirir

Gazetemizi ziyaret eden Kirazlıyalı Mahalle Muhtar Adayı Yeşim Arslan; 'CESUR BİR KADIN HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR'
04 Ocak 2019 Cuma 07:12


Körfez Kirazlıyalı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan mahallenin tanınmış isimlerinden Yeşim Arslan; ikamet etmiş olduğu Kirazlıyalı Mahallesi'ni yaşanabilir ve tercih edilen mahalle haline getirmek için gece-gündüz demeden çalışacağını söyledi.

Gazetemizi; Kirazlıyalı Tevfik Fikret Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Oya Tabak ile birlikte ziyaret eden Yeşim Arslan; "Hizmetin en iyisin yapmak için muhtarlığa aday oldum. Mahallemizde yaşayan her bir insanın derdi; derdim olacak, sevinci mutluluğum olacaktır. Gece gündüz demeden çalışacağım. İçinde yaşadığımız mahallemizi yaşanabilir, cazibe merkezi haline getirmek için var gücümle çalışacağım. Çok güzel bir ekip kurduk. Kurduğumuz bu ekiple; mahallemize hizmet etmek; bizleri mutlu edecektir."dedi.

'İNSANLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM'

Kısa bir özgeçmişine de değinen Arslan, " 1969 İzmit merkez doğumluyum. İlk, orta ve Lise eğitimimi İzmit'te tamamladım. 1991 yılından beri muhtarlığına adaylığını açıklamış olduğum Kirazlıyalı'da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk annesiyim. Bir şeylerle uğraşmak; çevreme faydalı olmak beni hep çok mutlu etmiştir. İnsanlara elimden geldiğince el uzatmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bunu, MAHALLEMİN MUHTARI olarak yapmak daha güzel olacağı düşüncesindeyim. Çünkü biliyorum ki; yetkim olursa daha fazla insana; daha fazla yardımda bulunabilirim."dedi.'MAHALLE SEÇMENİNE SESLENDİ'

Kirazlıyalı Mahallesi'nde bulunan seçmenlerine de seslenen Arslan; " Beni az-çok tanıyorsunuz. Çevrenizin insanıyım. Sizlerden biriyim. Sosyal bir yaşantım var. Uzun yıllar çocuklarımın okulunda hizmet ettim. Bu hizmet; okul ile sınırlı kalmasın düşüncesi içinde; yaşantımı sürdürmüş olduğum mahallemize bir şeyler yapmak üzere karşınıza çıktım. İnsanlarla bire bir yakın olmayı; konuşmayı, onların sorunlarıyla ilgilenmeyi seviyorum. Kendime güvenim tam; çözüm üretebileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğime inancım tamdır. Siz yapamayacağım hiç bir şeyin sözünü vermek istemem, ama yapabileceklerimi sonuca ulaştıracağıma da eminim. "dedi.

'SOSYAL SORUMLULUKTUR'

Kadınların her makamda, her işin içinde olması gerektiğine inandığını da belirten Arslan, " Topluma dokunan en önemli makamın da 'muhtarlık' olduğu düşüncesindeyim. Senin derdini yüksek makamlara iletebilecek en yakın kişi muhtardır. Muhtarlık görevini bir anlamda; 'Sosyal Sorumluluk' olarak görüyorum. Bu sorumluluğu bir anne bir hemşeri duyarlılığı ile yerine getireceğim. Hizmet etmeyi seven; görev aşkı ve ahlakı olan bir kadının neler yapabileceğini görsünler istiyorum.  Biliyorum ki Kirazlıyalı'nın sorunu çok. Bu sorunların giderilmesini sadece belediyeden beklemek yersizdir. Bilinçlenmiş bir halka ve onlara liderlik edecek bir muhtara ihtiyacımız var. El ele verirsek; birlik içinde yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Bu bir koltuk kavgası değil; bu bir hizmet sevdasıdır."dedi.

'GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM'

Kamu kurum ve kuruluşları ile daima irtibatlı olacağını, yerel imkanların en güzel şekilde mahallesine gelmesini sağlayacağını, önemli sosyal ve kültürel alanda aktivitelere imza atacaklarını; mahallede bulunan insanların her daim sorunlarıyla ilgileneceğini, gece-gündüz demeden mahalle sakinlerinin derdini dinleyeceğini ve çözümü için gerekenlerin yapılacağını belirten Arslan, " Bizim tek amacımız var, insanlara faydalı olmaktır. Bu amaçla gece-gündüz demeden çalışacağım."dedi.

 Haber okunma sayısı: 860

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-zabitadan-kamyonlara-siki-denetim

Zabıtadan kamyonlara sıkı denetim

26 Haziran 2019 Çarşamba 16:55
korfezde-tirtilla-mucadele

Körfez’de tırtılla mücadele

26 Haziran 2019 Çarşamba 10:16
hurda-araclar-tek-tek-kaldiriliyor

Hurda araçlar tek tek kaldırılıyor

26 Haziran 2019 Çarşamba 10:15
-korfez-kaymakamligi-yaban-hayati-dostu

KÖRFEZ KAYMAKAMLIĞI “YABAN HAYATI DOSTU”

26 Haziran 2019 Çarşamba 09:15
-corba-cesmesi-artik-akmiyor

Çorba Çeşmesi artık akmıyor

26 Haziran 2019 Çarşamba 08:31

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Zabıtadan kamyonlara sıkı denetim

Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cüruf taşıyan ve yasak olmasına rağmen Kışladüzü’nde

Söğüt, “İşbirliği içerisinde çalışacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Odalar Birliği Başkanı Kadir Durmuş ve yönetimini makamında

Mahallelerde eksiklikler gideriliyor

Körfez Belediyesi Fen İşleri ekipleri, mahallelerde ihtiyaç tespit edilen noktalarda çalışmalarını

Başkan Söğüt, mutlu anlara ortak oldu

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfezli gençlerin mutlu anlarına ortak oldu. Düğünlerde genç

‘Hoş Geldin Bebek’ mesafe tanımıyor

Körfez Belediyesi sosyal sorumluluk projesi olan Hoş Geldin Bebek uygulaması, devam ediyor. Ekipler yeni doğan

Başkan Söğüt, “Kültürümüz bizim en büyük zenginliğimiz”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Yarımca sahilinde Körfez Muşlular Derneği tarafından düzenlenen

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI