SAADET

23 Mart 2019 Cumartesi

BİZİM GAZETE

'CESUR BİR KADIN HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR'

cesur-bir-kadin-her-seyi-degistirir

Gazetemizi ziyaret eden Kirazlıyalı Mahalle Muhtar Adayı Yeşim Arslan; 'CESUR BİR KADIN HER ŞEYİ DEĞİŞTİRİR'
04 Ocak 2019 Cuma 07:12


Körfez Kirazlıyalı Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan mahallenin tanınmış isimlerinden Yeşim Arslan; ikamet etmiş olduğu Kirazlıyalı Mahallesi'ni yaşanabilir ve tercih edilen mahalle haline getirmek için gece-gündüz demeden çalışacağını söyledi.

Gazetemizi; Kirazlıyalı Tevfik Fikret Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Oya Tabak ile birlikte ziyaret eden Yeşim Arslan; "Hizmetin en iyisin yapmak için muhtarlığa aday oldum. Mahallemizde yaşayan her bir insanın derdi; derdim olacak, sevinci mutluluğum olacaktır. Gece gündüz demeden çalışacağım. İçinde yaşadığımız mahallemizi yaşanabilir, cazibe merkezi haline getirmek için var gücümle çalışacağım. Çok güzel bir ekip kurduk. Kurduğumuz bu ekiple; mahallemize hizmet etmek; bizleri mutlu edecektir."dedi.

'İNSANLAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM'

Kısa bir özgeçmişine de değinen Arslan, " 1969 İzmit merkez doğumluyum. İlk, orta ve Lise eğitimimi İzmit'te tamamladım. 1991 yılından beri muhtarlığına adaylığını açıklamış olduğum Kirazlıyalı'da ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk annesiyim. Bir şeylerle uğraşmak; çevreme faydalı olmak beni hep çok mutlu etmiştir. İnsanlara elimden geldiğince el uzatmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bunu, MAHALLEMİN MUHTARI olarak yapmak daha güzel olacağı düşüncesindeyim. Çünkü biliyorum ki; yetkim olursa daha fazla insana; daha fazla yardımda bulunabilirim."dedi.'MAHALLE SEÇMENİNE SESLENDİ'

Kirazlıyalı Mahallesi'nde bulunan seçmenlerine de seslenen Arslan; " Beni az-çok tanıyorsunuz. Çevrenizin insanıyım. Sizlerden biriyim. Sosyal bir yaşantım var. Uzun yıllar çocuklarımın okulunda hizmet ettim. Bu hizmet; okul ile sınırlı kalmasın düşüncesi içinde; yaşantımı sürdürmüş olduğum mahallemize bir şeyler yapmak üzere karşınıza çıktım. İnsanlarla bire bir yakın olmayı; konuşmayı, onların sorunlarıyla ilgilenmeyi seviyorum. Kendime güvenim tam; çözüm üretebileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğime inancım tamdır. Siz yapamayacağım hiç bir şeyin sözünü vermek istemem, ama yapabileceklerimi sonuca ulaştıracağıma da eminim. "dedi.

'SOSYAL SORUMLULUKTUR'

Kadınların her makamda, her işin içinde olması gerektiğine inandığını da belirten Arslan, " Topluma dokunan en önemli makamın da 'muhtarlık' olduğu düşüncesindeyim. Senin derdini yüksek makamlara iletebilecek en yakın kişi muhtardır. Muhtarlık görevini bir anlamda; 'Sosyal Sorumluluk' olarak görüyorum. Bu sorumluluğu bir anne bir hemşeri duyarlılığı ile yerine getireceğim. Hizmet etmeyi seven; görev aşkı ve ahlakı olan bir kadının neler yapabileceğini görsünler istiyorum.  Biliyorum ki Kirazlıyalı'nın sorunu çok. Bu sorunların giderilmesini sadece belediyeden beklemek yersizdir. Bilinçlenmiş bir halka ve onlara liderlik edecek bir muhtara ihtiyacımız var. El ele verirsek; birlik içinde yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Bu bir koltuk kavgası değil; bu bir hizmet sevdasıdır."dedi.

'GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM'

Kamu kurum ve kuruluşları ile daima irtibatlı olacağını, yerel imkanların en güzel şekilde mahallesine gelmesini sağlayacağını, önemli sosyal ve kültürel alanda aktivitelere imza atacaklarını; mahallede bulunan insanların her daim sorunlarıyla ilgileneceğini, gece-gündüz demeden mahalle sakinlerinin derdini dinleyeceğini ve çözümü için gerekenlerin yapılacağını belirten Arslan, " Bizim tek amacımız var, insanlara faydalı olmaktır. Bu amaçla gece-gündüz demeden çalışacağım."dedi.

 Haber okunma sayısı: 776

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

-madalyali-muhtar-adayi-binali-aslan

Madalyalı Muhtar Adayı; Binali Aslan

23 Mart 2019 Cumartesi 13:27
-amacimiz-atalara-hizmet

'Amacımız, Atalar'a hizmet'

23 Mart 2019 Cumartesi 07:51
-perktas-gece-gunduz-calisacak

Perktaş; gece-gündüz çalışacak

23 Mart 2019 Cumartesi 07:50
-muhtar-adaylari-dayanisma-icinde

Muhtar adayları; dayanışma içinde

23 Mart 2019 Cumartesi 07:48
ahmet-topuz-hizmetin-adresi-mhpdir

AHMET TOPUZ; 'HİZMETİN ADRESİ, MHP'DİR''

23 Mart 2019 Cumartesi 07:45

KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez’de Cumhur İttifakından Gövde Gösterisi

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Körfez Belediyesi Meclisinde, Veda Oturumu

Yılmaz ve Söğüt Hereke’yi turladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt,

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

BARBAROS İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Körfez’de Şener Söğüt coşkusu

AK Parti’de Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt için düzenlenen aday tanıtım töreninde coşku ve

Aday tanıtım töreni sırası Körfez’de

AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından başlayan aday tanıtım töreni, yarın Körfez

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI