10 Temmuz 2020 Cuma

bizimgazete

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

baskan-sogutten-yks-mesaji-

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı
26 Haziran 2020 Cuma 15:50

 

 

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü yapılacak olan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesi öğrencilere başarılar dilediği bir mesaj yayımladı

 Başkan Söğüt; “ Her zamankinden daha zorlu geçtiğini bildiğimiz bir eğitim dönemini geride bıraktınız. Sadece eğitim camiasını ve siz gençleri değil, hayatın tüm alanlarını ve her yaştan insanın hayatını kısıtlayan küresel bir salgınla hep birlikte mücadele ediyoruz.  İş akışımızın, plan ve programlarımızın doğrudan etkilendiği bu dönemde, belli bir hedefe kilitlenmiş siz öğrenci arkadaşlarımızın biraz daha yoğun ve yorucu bir süreç yaşadığını tahmin edebiliyorum. Salgının etkilerini hayatımızdan bütünüyle çıkaran dek, bazı sorunları aşmak için biraz daha sabır ve gayret göstermek zorunda olduğumuz da bir gerçektir.

 

HEP BİRLİKTE TECRÜBE EDİYORUZ

Yaklaşmakta olan önemli bir sınava (YKS) hazırlanırken ortaya çıkan bu yeni dönemin şartlarını kendinize uyarlayarak, hedeflerinizle uyumlu bir program geliştirdiğinize inanıyorum. Zira sürekli değişen, gelişen, yenilenen ve dönüşen bir dünyada, her an yeni bir duruma hazırlıklı olarak yaşamak gerektiğini hep birlikte tecrübe etmiş bulunuyoruz.

 

HAYATIN KENDİSİ BİR SINAV

Hayatın kendisinin bir sınav olduğunu unutmadan, tek bir sınava tüm hayatınızı endekslemeden; zamanın, mekânın, şartların değişmesiyle öngöremediğiniz nice imkânlarla karşılaşabileceğinizin farkında olarak bu dönemi aşacağınıza inanıyorum. Sonuçları ne olursa olsun geride bırakılan her tecrübenin, geleceğe dönük daha sağlam tercihler yapmamız için bir temel oluşturduğunu belirtmek isterim. Ayrıca yaşanan her tecrübenin, yapacağımız tercihler konusunda zihinsel kavrayışımızın, duygusal yatkınlığımızın ve fiziksel kabiliyetimizin uygunluğu konusunda bize biraz daha bilgi sağladığını da unutmamak gerekir.

 

BAŞARILAR DİLİYORUM

Gençliğiniz, enerjiniz, çabanız ve ufkunuz yarınlarımız için en büyük umuttur. Ülkemizin özellikle son yirmi yılda hayatın hemen her alanında göstermiş olduğu gelişme ve büyüme, sizin bayrağı devralmanızla çok daha hızlı ve büyük boyutlara ulaşacaktır. Körfez Belediyesi olarak, eğitim döneminde olduğu gibi, sınav döneminde de, gerek sınav öncesinde gerek sınav sonrasında tüm imkânlarımızla yanınızda olacağız. Bu duygularla, sınavınızda başarılar diliyor; sizi ve ailenizi Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.Haber okunma sayısı: 2429

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

NAZENDE HİZMETE BAŞLADI

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanı ile meclis üyelerini

Yeni pazar yeri için kuralar çekildi

bölgesindeki pazar alanındaki tezgah yerleri için kura çekimi gerçekleştirildi. Başkan Söğüt, “Çok güzel

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Başkan Söğüt´ten YKS Mesajı

Büyükşehir’den YKS’ye gireceklere ücretsiz ulaşım

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 - 28 Haziran günleri YKS sınavına girecek görevli, öğrenciler ve aileleri

Hiçbir işçimizin hak kaybı olmayacak

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ ile ilgili yaşanan süreçle ilgili

Körfez’de KHK’lı işçilere 2 milyon lira ödeme

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, KHK ile kadroya geçen işçilere verdiği sözü tuttu. Yasal engeller

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI