bizimgazete

15 Kasım 2019 Cuma

Bizim Gazete

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet”

baskan-sogut-bizim-tek-derdimiz-hizmet

Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizim derdimiz hizmet. Ve en iyi şekilde hizmet vermek için de talep ve önerileriniz bizlerin yol haritası olacak” dedi.
12 Ekim 2019 Cumartesi 13:45

 Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizim derdimiz hizmet. Ve en iyi şekilde hizmet vermek için de talep ve önerileriniz bizlerin yol haritası olacak” dedi.

 

 

 

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet” 

 

 

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Meclisi Toplantılarının ikincisi Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. Bağdat Caddesi’nde bulunan salonda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Şener Söğüt dışında Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Hacı Osman Mahalle Muhtarı Sami Zorlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda ilk olarak Muhtar Sami Zorlu konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

SOKAK SOKAK GEZDİK, İNCELEDİK

 

Başkan Şener Söğüt’e teşekkür eden Muhtar Zorlu, “Başkanımıza mahallemize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Sabah erken saatlerden bu yana mahallemizi dolaştık, taleplerimizi yerinde göstererek kendisine aktardık. Kendisi gerekli talimatları müdürlerimize verdi. Talepler, vatandaşlarımızın bize aktardığı taleplerdir. Eminim kısa süre içerisinde de başkanımız gereken ilgiyi gösterecektir” dedi.

 

 

 

DUALARIMIZ MEHMETÇİĞİMİZLE

 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de konuşmasına Suriye’de devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere değinerek başladı. Başkan Söğüt, “Şu an vatanımızın güvenliği ve terörün tüm unsurlarından ülkemizi korumak adına, Suriye’nin kuzeyinde görev yapan tüm Mehmetçiğimize saygı ve sevgilerimizi iletiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Burunları kanamadan oradaki operasyonu gerçekleştirerek tekrar yurdumuza geri dönerler. Dualarımız Mehmetçiğimiz ile” dedi.

 

 

 

BİZİM DERDİMİZ HİZMET

 

“İçeriye siyaseti kapıda bırakarak girdik” diyen Başkan Şener Söğüt “Göreve gelirken, ‘yerinde yönetim ve ortak akıl’ dedik. Mahallelerimizde düzenlediğimiz Halk Meclisi Toplantıları ile de bunu gerçekleştiriyoruz. Hacı Osman Mahallemize geçmiş dönemde de önemli hizmetlerimiz oldu. Üniversitemizi hayata geçirdik, alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözdük. Ciddi yatırımlar yapıldı. Tabi ufak tefek noktalarda sıkıntılar var ama onları da çözüyoruz” dedi.

 

 

 

AMACIMIZ SİYASET YAPMAK DEĞİL

 

“Amacımız siyaset yapmak değil,  mahallemizin sorunlarını ve taleplerini sizlerden dinlemek ve yerinde görerek çözüme ulaştırmak” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizlerin derdi sadece hizmet. Hangi hizmetleri daha öncelikli olarak ele almamız gerektiğini bu tür çalışmalar ile görüyoruz. Bugün mahallemizi cadde cadde, sokak sokak gezdik. Muhtarımız da taleplerinizi bizlere yerinde göstererek paylaştı. Bu konuda gerekli talimatları verdik, notlarımızı da aldık.

 

 

 

KAPALI PAZAR VE SPOR TESİSLERİ

 

Mahallemizde hayata geçireceğimiz bir kapalı pazar projemiz var. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız başladı. Pazarlarımızı daha güzel ve kullanışlı hale getirmek istiyoruz. Park konusunda da mahallenin bir ihtiyacı olduğunu gördük. Uygun alanlarda bununla ilgili gerekli çalışmamız olacak. Spor tesisleri noktasında da Hacı Osman Mahallesi’ne yeni spor alanları kazandıracağız ve gençlerimizin hizmetine açacağız” dedi.

 

 

 

TEK TEK TALEPLERİNİ DİNLEDİ

 

“Hacı Osman’da hayata geçireceğimiz projeleri 5 yıllık sürece yayacağız” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bütün ekibimiz ile buradayız. Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz, meclis üyelerimiz ile karşınızdayız. Amacımız hizmet, başka bir amacımız yok. Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik. Samimi şekilde talep ve önerilerinizi bizlere aktarın” dedi. Başkan Şener Söğüt daha sonra vatandaşlar tarafından tek tek iletilen talep ve önerileri dinledi, ilgili birim müdürlerine not aldırarak çözümü noktasında talimat verdi.Haber okunma sayısı: 569

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Kapaklıkaya, “İnsana sevginizi gösterin”

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen programa katılan eğitimci-yazar Alişan Kapaklıkaya, “İnsanlar sizin

“Kocaeli’den mutlu bir şekilde ayrılacaksınız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlimtepe İlkokulu tarafından hazırlanan proje kapsamında ilçemize

“Mazeret üreten değil, çözüm üreten olduk”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin toplantısına konuk oldu.

Viyadük altına peyzaj düzenlemesi

Körfez Belediyesi, kentin daha güzel görünüme bürünmesini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki peyzaj ve

10 ayda 26 riskli yapı yıkıldı

Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, 2019 yılının ilk 10 ayında 26 riskli yapının yıkım

Şehidimiz Törenle karşılandı

Şehidimiz Piyade Teğmen Kamuran Ablak’ın Naaşı Sayın Valimiz Tarafından Cengiz Topel Havalimanında

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI