30 Mayıs 2020 Cumartesi

bizimgazete

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet”

baskan-sogut-bizim-tek-derdimiz-hizmet

Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizim derdimiz hizmet. Ve en iyi şekilde hizmet vermek için de talep ve önerileriniz bizlerin yol haritası olacak” dedi.
12 Ekim 2019 Cumartesi 13:45

 Körfez’de Halk Meclisi Toplantısı Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. “Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizim derdimiz hizmet. Ve en iyi şekilde hizmet vermek için de talep ve önerileriniz bizlerin yol haritası olacak” dedi.

 

 

 

Başkan Söğüt, “Bizim tek derdimiz hizmet” 

 

 

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen Halk Meclisi Toplantılarının ikincisi Hacı Osman Mahallesi ile devam etti. Bağdat Caddesi’nde bulunan salonda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Şener Söğüt dışında Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Hacı Osman Mahalle Muhtarı Sami Zorlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda ilk olarak Muhtar Sami Zorlu konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

SOKAK SOKAK GEZDİK, İNCELEDİK

 

Başkan Şener Söğüt’e teşekkür eden Muhtar Zorlu, “Başkanımıza mahallemize gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Sabah erken saatlerden bu yana mahallemizi dolaştık, taleplerimizi yerinde göstererek kendisine aktardık. Kendisi gerekli talimatları müdürlerimize verdi. Talepler, vatandaşlarımızın bize aktardığı taleplerdir. Eminim kısa süre içerisinde de başkanımız gereken ilgiyi gösterecektir” dedi.

 

 

 

DUALARIMIZ MEHMETÇİĞİMİZLE

 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de konuşmasına Suriye’de devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere değinerek başladı. Başkan Söğüt, “Şu an vatanımızın güvenliği ve terörün tüm unsurlarından ülkemizi korumak adına, Suriye’nin kuzeyinde görev yapan tüm Mehmetçiğimize saygı ve sevgilerimizi iletiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Burunları kanamadan oradaki operasyonu gerçekleştirerek tekrar yurdumuza geri dönerler. Dualarımız Mehmetçiğimiz ile” dedi.

 

 

 

BİZİM DERDİMİZ HİZMET

 

“İçeriye siyaseti kapıda bırakarak girdik” diyen Başkan Şener Söğüt “Göreve gelirken, ‘yerinde yönetim ve ortak akıl’ dedik. Mahallelerimizde düzenlediğimiz Halk Meclisi Toplantıları ile de bunu gerçekleştiriyoruz. Hacı Osman Mahallemize geçmiş dönemde de önemli hizmetlerimiz oldu. Üniversitemizi hayata geçirdik, alt yapı sorunlarını büyük ölçüde çözdük. Ciddi yatırımlar yapıldı. Tabi ufak tefek noktalarda sıkıntılar var ama onları da çözüyoruz” dedi.

 

 

 

AMACIMIZ SİYASET YAPMAK DEĞİL

 

“Amacımız siyaset yapmak değil,  mahallemizin sorunlarını ve taleplerini sizlerden dinlemek ve yerinde görerek çözüme ulaştırmak” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bizlerin derdi sadece hizmet. Hangi hizmetleri daha öncelikli olarak ele almamız gerektiğini bu tür çalışmalar ile görüyoruz. Bugün mahallemizi cadde cadde, sokak sokak gezdik. Muhtarımız da taleplerinizi bizlere yerinde göstererek paylaştı. Bu konuda gerekli talimatları verdik, notlarımızı da aldık.

 

 

 

KAPALI PAZAR VE SPOR TESİSLERİ

 

Mahallemizde hayata geçireceğimiz bir kapalı pazar projemiz var. Bununla ilgili olarak çalışmalarımız başladı. Pazarlarımızı daha güzel ve kullanışlı hale getirmek istiyoruz. Park konusunda da mahallenin bir ihtiyacı olduğunu gördük. Uygun alanlarda bununla ilgili gerekli çalışmamız olacak. Spor tesisleri noktasında da Hacı Osman Mahallesi’ne yeni spor alanları kazandıracağız ve gençlerimizin hizmetine açacağız” dedi.

 

 

 

TEK TEK TALEPLERİNİ DİNLEDİ

 

“Hacı Osman’da hayata geçireceğimiz projeleri 5 yıllık sürece yayacağız” diyen Başkan Şener Söğüt, “Bütün ekibimiz ile buradayız. Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz, meclis üyelerimiz ile karşınızdayız. Amacımız hizmet, başka bir amacımız yok. Siyaseti kapıda bırakarak içeriye girdik. Samimi şekilde talep ve önerilerinizi bizlere aktarın” dedi. Başkan Şener Söğüt daha sonra vatandaşlar tarafından tek tek iletilen talep ve önerileri dinledi, ilgili birim müdürlerine not aldırarak çözümü noktasında talimat verdi.Haber okunma sayısı: 747

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Muhtarlara maske dağıtıldı

Körfez Belediyesi, ilçe genelindeki tüm muhtarlara maske dağıttı. Muhtarlar, belediye yetkililerine teşekkür

“Körfez’de ‘en iyisi’ için çalışıyoruz”

Başkan Şener Söğüt, “Altyapıdan tarıma, çevreden ulaşımda, eğitimde, kültür ve sanatta, sporda daha iyi

HAFTASONU KISITLAMADA ACİL AÇIK YERLER

30-31.05.2020 Tarihli Sokağa Çıkma Yasağı Kapsamında İlçemizdeki Nöbetçi Akaryakıt İstasyonları, Marketler

74 gün sonra cemaatle ilk ‘Cuma’

Körfez Belediyesi, 74 gün sonra cemaatle birlikte kılınan Cuma namazı öncesinde ilçe genelindeki 70 cami ve 7

Sokağa Çıkmalarının Yasaklanmasıyla İlgili Duyuru

29.05.2020 Tarihi Saat 24.00’den 31.05.2020 Tarihi Saat 24.00 Arasında Vatandaşlarımızın, Sokağa

KTO’DAN EĞİTİM SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI

KTO’DAN EĞİTİM SEKTÖRÜ ÇALIŞTAYI

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI