21 Nisan 2018 Cumartesi

BİZİM GAZETE

'Atı arabanın arkasına bağladılar'

ati-arabanin-arkasina-bagladilar

Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun'la birlikte gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik; 'Atı arabanın arkasına bağladılar'
17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:18

'Atı arabanın arkasına bağladılar'

Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun'la birlikte gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, ülkemizin kalkınması adına mevcut iktidarın kalkınma adına hiç bir hamlesinin olmadığını, yapılan yolların veya yeşillendirmenin ülke kalkınmasına fayda sağlamayacağını belirterek, "Bu konuda mevcut yönetim atı arabanın arkasına bağladılar. Bu şekilde arabanın hareket etmesi imkansızdır; oysa ki arabanın hareket etmesi için at arabanın önüne bağlanır. İstihdama yönelik hiç bir yatırım yapılmadı. Hiç bir fabrika açılmadı. Biz iktidara gelince hayatı kolaylaştıran yatırımları tamamen durduracağız ve istihdama ve üretime dönük yatırımlar yapacağız. Ülkemizi en az Almanya seviyesine getireceğiz."dedi.

Gazetemizi ziyaret eden , İl Başkanı Nurettin Çelik, İl Başkan Yardımcısı İbrahim İlhan, İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Tahtalı, gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundular. Ülke konuları ve yerel yönetimlerin çalışmalarına değinen Çelik, belediyelerin sosyal faaliyet dışında bir şey yapmadıklarını, açılış bayramlarına rağmen halen gençlerin işsiz olduğunu ve ekonominin duvara çarptığını, fetö soruşturmasında da ihanet ayağının eksik kaldığını söyledi.

HEDEFE İLERLİYORUZNurettin Çelik açıklamasında, ülkenin geleceğinin Saadet Partisi olduğunu tekrarlayarak, ‘’Bütün engelleri aşarak hedefe doğru ilerliyoruz. Her kes üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Ülkemizin önümüzdeki günlerde umudu ve geleceğinin SP olduğu görülüyor. Bu gerçeği anlamak için ille başımızın, gözümüzün yarılması gerekmiyor. Başımız, gözümüz yarılmadan gelin, birlikte ülkeyi bu durumdan kurtaralım. SP yatırım demektir, bu edenle bizi istemezler. Bu ülkenin yeniden umudu, geleceği olmak zorundayız. Bunlar ekonomide atı arabanın arkasına bağlamışlar. Fabrikalar kurulsa, üretim, istihdam olsaydı, at arabanın önüne bağlansaydı, diğer yapılan köprü, yol, üst geçit zaten olurdu. Bu anlayışla hangi parti olursa olsun başarılı olamaz, ülke kalkınamaz. Biz alın terimizi siler, çalışmaya devam ederiz. Biz iktidara gelirsek şu anda yatırım dedikleri projeler duracak, yarım olanlar tamamlanacak, başlanmayanlar duracaktır. Masa etrafına oturup, önce 5 yıllık kalkınma, ardından da 15 yıllık atılım planı yapacağız. Üretim, imalat, istihdam planları yapıp, Almanya gibi atılım gerçekleştireceğiz. Eğer yönetenler bunu yapamıyorsa dinlenmeleri gerekiyor, onları dinlendirecek olan da halktır’’ dedi.

TARLAMIZDA AYIK OTU YOKTUR

Çelik açıklamasında 15 Temmuz’a değinerek, ‘’Geçmişteki darbeleri iyi biliyoruz, ülke bir yıl içinde kendine gelirdi. Şimdi darbe girişimi yaşandı, aradan bir yıl geçti, toplum sıkıntı içine düşmeye devam ediyor. Toplumdaki gerginlik her geçen gün artıyor. Olayı iyi teşhis edemezsek tedavi olmaz. Cumhurbaşkanı bu teşhisi doğru yaptı. 3 ayak olduğunu söyledi ve bunların ihanet, ibadet ve ticaret olduğunu belirtti. İhanet ayağıyla ilgili bir şey yapılmadı. Bu konuda sıkıntı olduğu için ana muhalefet genel başkanı adalet diyerek yürüdü. Adalet hepimize gerekiyor, aradan bir yıl geçti, insanlar içeri alındı ama halen daha iddianame hazırlanmayanlar var. Korkularla yüzleşmeden ayağa kalkma şansımız yok. Kişi sıkıntısını önüne koyup, korkusuyla yüzleşemiyorsa tedavisi olmaz. AKP’nin bu sorunu çözme ihtimali yok, atılması gereken adımlar atılmadı. İhanet eden askeri yaveri tespit ettin, siyasi yaveri de tespit edersen korkularınla yüzleşirsin. Vekiller, belediye başkanları, 17-25’ten önce bu ortama zemin hazırlayanlar tespit edilmedikçe sorunla mücadele yapılamaz. Bunu yapacak olan da tarlasında ayrık otu olmayan, bahçesinde fetöcü yetişmeyen Saadet Partisi’dir. Başkasının tarlasında yetişen fetönün zararını görmek istemiyoruz’’ şeklinde konuştu.

ŞİMDİ SAADET ZAMANI

Çelik, ABD konusuna da değinerek, ‘’Terörün müsebbibi, terörü organize eden hükümettir. ABD’nin gönderdiği 100 tır silah kimin elinde, kime karşı kullanılıyor. Bunu tespit edemezsen mücadeleyi yapamazsın. Bunun kaynaığını kurutmak zorundayız, aksi halde acısını hep birlikte çekeriz. Hani referandum sonrasında terör, sıkıntılar bitecekti? 10 defa da referandum yapılsa bir şey değişmeyecektir. İktidarın 2019 yılında değişme zamanı geldi. Bugünden itibaren bunun çalışmalarına başladık. Önümüzdeki süreçte kongre çalışmalarımız olacaktır. İlçelerde basın açıklamaları, STK ve nokta ziyaretlerimiz olacaktır. Yerel yöneticiler genellikle sosyal amaçlı çalışmalara vakit ayırdıkları için trafik, otopark, ulaşım ve halka nefes aldıracak projeler yapılmadı. Bunun için önce konuları kendimize dert edineceğiz, yerel yönetimlerde hizmet etmek, hizmet anlayışını değiştirmek istiyoruz. Biz de yetki alıp, millet adına alınan yetkiyle partizancılık, yandaşlık anlayışıyla hizmet olmaz. Bir belediye başkanı gelirken değil, giderken karşılanmalıdır. Makamdan indikten sonra da halkın arasına girebiliyor ve kucaklanıyorsa görevini yapmış demektir. Bu ülkenin kalkınması hepimizin menfaatinedir. Biz bu teşhisleri yaptık, bir şefkat eli gerekli, kavgayla, gürültüyle bu sorunlar çözülmez. Referandum öncesinde de söyledik, 18 maddeyle Cumhurbaşkanı’nın partili olması ve HSYK dışında bir şey değişmedi’’ dedi.

REFERANDUMDA İYİ Kİ EVET ÇIKTI

Çelik konuşmasının bu bölümünde çarpıcı açıklamalar yaparak, ‘’ABD müttefik olabilir ama dost olamaz. İsrail’den dost olmaz. Suriye’yi gördük, 8 milyon mülteci var, kapıları açtık ama denetlemedik, bunlarla birlikte içeri ne girdi bakmadık. Niye Amerika’dan korktuğun kadar Cenab-ı  Hak’tan korkmuyorsun? Kendi sorunlarını aile içinde çözmeye çalışmıyorsun? Bir seferlik vekaleten oy isteyeceğiz. Oy verin deneyin, geçmişte nasıl çalıştığımız görüldü. 3 dönemdir, iktidara oy veriliyor, ekonomi duvara geldi, tıkandı, eğitim bitti. Ülkenin yeniden fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. 15 yılda yalnızca hazinenin dışarıya ödediği faiz 750 milyar. Bu parayla hesapladım 14 milyon konut yapılıyor. Türkiye’de ki konut sayısı 17 milyon adet. İMF’ye borcu bitirdik, isterlerse borç verelim derken, diğer taraftan 14 milyon konut parasını faiz olarak dışarı verdiler. Kendisine bedavadan bir konut parası vereni kim sevmez, onun için bu sistemin bozulmasını istemiyorlar. Kaç defa açılış bayramları yapıldı ama halen daha gençlerimiz işsiz dolaşıyor, kimleri kandırıyorsunuz. Yapılan projeler bu ülkenin kalkınması için miş gibi gösterilip, algı yapılıyor, bunlarla ülke kalkınmaz. Biz iktidara gelince bu ülkenin kalkınmasını istemeyenlerle mücadele edeceğiz. Referandum da hayır çıksaydı, şu anda yaşanan terör ve olumsuzluklar muhalefete yüklenecekti. Bu nedenle referandumda hayır çıkmasına sevindik diyebiliriz. Ne oldu, yine şehitler var, yine gözyaşı var, yine sıkıntı var. Şimdi halkımız sağduyu ile düşünüp, karar verecektir’’ dedi.

TEŞHİS TEDAVİ ÖNEMLİ

Bu gün mevcut iktidarın bir sorunun teşhisini koymadan tedavi yapmaya kalktığını belirten Çelik, "Sorun böyle çözülmez. Sorunun çözülebilmesi için önce sorunların teşhis edilmesi gerekir sonra tedavisi yapılır. Ülkede ciddi bir eğitim sorunu var. Oysaki eğitim  düzelmeden ülkenin ve insanların düzelmesi mümkün değildir. Her şeyin başı eğitimdir. Ben bir eğitimciyim. Eğitimin içinde bulunduğu durumu görünce çok üzülüyorum. Ama çözümü var. Çözümü Milli Görüş siyatesinin iktidara gelmesi ile mümkündür."dedi.Haber okunma sayısı: 297

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ALT KATEGORİLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Körfez’de tüm hizmetleri sizlerle birlikte yaptık

STK’larla buluşmada önemli mesajlar veren Başkan Baran; Körfez’de tüm hizmetleri sizlerle birlikte yaptık

Başkan Şener Söğüt'ten Öztürk'e Ziyaret

Başkan Şener Söğüt'ten Öztürk'e Ziyaret

Önce cüppe giyip kep attılar, sonra göbek…

Önce cüppe giyip kep attılar, sonra göbek…

Körfez’de 23 Nisan Çocukların

Körfez’de 23 Nisan Çocukların

KÖRFEZ'DE ŞÜPHELİ PAKET POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

KÖRFEZ'DE ŞÜPHELİ PAKET POLİSİ ALARMA GEÇİRDİ

Körfez’de 180 çocuk bisikletine kavuştu

Körfez’de 180 çocuk bisikletine kavuştu

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI