10 Ağustos 2020 Pazartesi

bizimgazete

Verim Gelişim Merkezi Körfez’de faaliyete başladı

-verim-gelisim-merkezi-korfezde-faaliyete-basladi

Verim Gelişim Merkezi Körfez’de faaliyete başladı
11 Temmuz 2020 Cumartesi 07:47

Körfez Verim Gelişim Merkezi Körfez ilçesinde faaliyete başladı. 2003 yılından bu yana Körfez’de Özel Körfez Verimli Özel Eğitim Uygulama Merkezi (Rehabilitasyon Merkezi) olarak engelli bireylerle çalışmaya devam eden MüjganAkgül Haşimoğlu ve Sevgi Akgül Özkan kardeşler şimdi de Verim Gelişim Merkezi ile faaliyetlerine farklı bir alanda da hizmet vermeye devam edecek.

Bu alandaki bilgi birikim ve tecrübemizi daha özel ve spesifik alanlara aktararak Verim Gelişim ve Danışmanlık Merkezi’ni 2020 yılının ilk ayında faaliyete almış bulunmaktayız.

0-7 ARASI NÖROGELİŞİMSEL PROBLEMLİ VE RİSK GRUBUNDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN HİZMET VERİLECEK

Körfez ilçesinde faaliyete başlayanVerim Gelişim ve Danışmanlık Merkezi’nde bilimselliği ıspatlanmış, uzun yıllardır Amerika’da kullanılan ve özel eğitimde de yöntemleri kullanılan ABA( Uygulamalı Davranış Analizi) ile beraber ABBLS Müfredatı denilen ve çocuğun gelişimini 25 ana basamakta geliştirmeye yönelik bir program kullanılıyor. Bu programla ise 0-7 yaş arası nörogelişimsel problemi olan ya da risk grubunda yer alan çocukların gelişimlerinde yol kat ederek okula hazır hale getirmek için çalışmalar yapılıyor.KOCAELİ’DE BÜYÜK YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR İÇİN HİZMET VEREN TEK MERKEZ 

0-7 yaş arası çocuklara verilen desteklerin yanında sosyal iletişim problemi olan 7 yaş üstü çocuklarda da(örneğinAspergersendromu gibi) Zihin Kuramı programı kullanarak bu alandaki becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu uygulamalarKocaeli’nde sadece Körfez Verim gelişiminde verilecek ve bu alandasüpervizörlüklerle çalışılacaktır.

HAŞİMOĞLU ‘’TÜM SÜREÇ UZMAN EKİBİMİZLE KONTROLÜMÜZ ALTINDA’

Körfez Verim Gelişim Merkezi kurucusu Müjgan Akgül Haşimoğlu yaptığı açıklamada çalışmalarından bahsederken çalışmalarımızı yaparken çocuğun gelişimi tamamı ile ele alınır, aile tüm detayları ile konsulte edilir ve muhakkak uzman doktor takipleri de gerçekleştirilir.Merkezimizde Klinik Psikolog, çocuk psikoloğu, Psikolojik danışman ve rehberlik, çocuk gelişimi alanlarındaki meslek elemanları görev yapmaktadır.Günümüzde inşa ruh sağlığının ne kadar önemli olduğunu ve kendimize göstereceğimiz öz şefkatin kıymetli olduğu günlerin süzgecinden geçerken, bu alanda hizmet veriyor olmak bizi gururlandırıyor.Psikolojik destek, ebeveyn danışmanlığı ve aileye bütüncül bakan uzmanlarımızla görüşmek için sizi misafir etmeyi çok arzu ederiz’’ dedi.Haber okunma sayısı: 457

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KÖRFEZ GÜNDEMİ

Yarımca Nazende ışıl ışıl oldu

Körfez Belediyesi’nin Yarımca sahilinde hayata geçirdiği Nazende Kafe ve Restoran’ın bahçesindeki ağaçlar

Başkan Söğüt, “Uyarmaya, denetime devam edeceğiz”

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte Körfez genelindeki ‘koronavirüs’ denetimlerine katılan

Körfez’de Ağustos ayı meclisi yapıldı

Körfez Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gündem

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Körfez’de Kurban Pazar alanı temizlendi

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Mezarlıklarda bayram sonrası kapsamlı temizlik

Körfez Belediyesi, Kurban Bayramı sonrasında mezarlıklarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

KOCAELİ - HAVA DURUMU

KOCAELI